oyun parkı mı beşik mi büyüyen ahşap yatak mı

Konusu 'Bebeklerimiz ve Cicileri' forumundadır ve akasya32 tarafından 28 Mart 2010 başlatılmıştır.

28 Mart 2010
    Konu Sahibi : akasya32
  1. akasya32

akasya32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Meraba arkadaşlar,
    Bebeğimize doğum sonrası ne alacağımıza karar veremedik. Normal sallanan beşik mi, ahşap yatak mi, ahşap büyüyen yatak mı yoksa oyun parkı mı? Yardımcı olursanız sevinirim avantajları ve dezavantajlarını açıklayarak yazarsanız. Şimdiden teşekkrler.

2. 28 Mart 2010
  3. ozlem44

ozlem44 hayatı kolaylaştırma Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

4. 30 Mart 2010
  5. mhtp

mhtp tutun bana annemm Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    bende aynen karyola mı yoksa park yatak mı alıcama karar veremedim..

6. 30 Mart 2010
  7. semprex

semprex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben büyüyyen karyola aldım memnunum oğlum 29 günlük onda yatıyor odasında küçük beşikalmadım ayağmda sallıyorum 29 günlük tecrübelerim sonunda arkadaşlar bebeğin uykusu varsa siz sallasanızda uyur sallamasanızda sabah 7 den beri sallıyorum uyumadı saat 4 oldu mamasını verdim gazını çıkarttım uyudu anca ama ben bin perişan....

8. 30 Mart 2010
  9. zeynepSav

zeynepSav Dünyamsın Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    113
    canım ben oğlumun odasına büyüyen karyola aldım oda takımı. yatak odasınada
    sallanan beşik aldım çok rahat bambu sepetlerin
    büyüğü çok rahat yatağımın yanına koydum kalkmama gerek kalmıyo çok rahat
    biz 5 aydır böyle idare ediyoruz 2 ay sonra beşiğe sığmaz odasına geçirecem inş.

10. 31 Mart 2010
  11. rapunzell_82

rapunzell_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    tecrubelı anneler umarım yardımcı olurlar bende merak edıyorum..
    bende hepsıne bakdım ama hala karaar veremedım.bilmiyorumkismile

12. 31 Mart 2010
  13. funda72

funda72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    valla kızlar ben kızımda büüyyen yataklardan almıştım çokda memnundum.yıllarcada kullandık.ama kızım kucakda dolanmazsa uyumayan cinstendi.yatağın benim için en iyi yanı uzun süre değiştirme gereği olamaması,yanının açılır olmasıydı.
    oğluşumda yer imkanım yok malesef normal yanları açılmayan beşik yataklardan aldık.henüz yatırmadık gerçi uyurmu bilmem ama yanının açılmaması sorun olucak gibi.bakalım..
    bide sallanan küçük beşiklerden aldım.ama velet uyumuyo doğru düzgün orda.ya ayağımda sallıyorum yada travel sistem olan arabalar var ya onlardan aldık.orda üst katında uyuyo.arabayla bi dolanıyoruz evde hoooorrrr uyuyo velet.hemde bayağı uzun süre.
    galiba her çocuk farlı oluyo.mesela yiğenimin oğlu 2yaşında yatak odası takımı var harika ama oda park ayatak var genişçe onda uyuyo.oyun oynanan katında yani..
    sanırım kullanım kolaylığına göre ve uzun süre aynı mobilyayı kullanmak isteyip istememenize göre karar vermeniz en doğrusu arkadaşlar.

14. 31 Mart 2010
  15. nisandakar

nisandakar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba hanımlar. ben de yazayım düşüncemi.

ben kızım doğmadan önce büyüyen yatklardan aldım, odayı temzilerken altını temizleyemiyordum, kızım doğdu 2 ay kullandım ama haliyle bebeğin odası steril olsun diye sürekli yatağın altının tozunu almak zorundaydım ve çekemiyordum çektiğim zamanlarda belim ağrıyordu, önce şunuda söyliyeyim kızımı hiç ayağımda sallamadım ben yatağına alıştırdım sadece emzireceğimde yanıma alıyor emzirdikten sonra yatağına yatırıyordum uyuyordu.

sonra yatağın altını temizleyemediğim için yatağı 2. elciye sattım, netten park yatak aldım 1,5 yıl kullandım, yazları memlekete 2-3 aylığına gittiğimizde de çantasına koyup götürüyorduk kızım da yatağında uyuyordu.

şimdi ona oda yaptık baza aldım, odasınıda hoşuna gidecek şekilde döşedik süsledik bir köşeye de park yatağı koydum içine oyuncaklarını doldurdum. kendisi oyun oynadıktan sonra oyuncaklarını toplayıp park yatağın içine atıyor.
    şimdi kıssasan hisse ne çıkarırsınız bilmem :) ama o büyüyen yatakları kullanamadığım kesin. büyünce de kulllanırım ben onu derseniz baza kadar genişlikte be uzunlukta olması lazım ki ilerde kullanayım diye siz bilirsiniz.

16. 31 Mart 2010
  17. esraben

esraben Rabbim sana emanetiz.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bugün bende baktım biraz,,büyüyen karyolalar sallanmıyomuş bence çok büyük dejavantaj..
    beşikte alsak maksimum 3 sora ya başkasına veririz yada süs (döküntü)diye durur odada..
    açıkcası bende çok kararsızım..

18. 4 Nisan 2010
  19. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    kızım 13 aylık doğduğundan beri park yatak kullanıyoruz
    ben çok memnunum istediğim gibi evin içinde gezdirebiliyorum
    önceleri kekşke mobilya alsaydık onlar daha şık güzel sallanıyor
    diyordum ama iyiki park yatak almışız en fazla 2 yaşında sonra
    oda lazım olucak zaten beşik evde fazlalık park yatağı katla kaldır bi köşeye
    hem düşme riskide sıfır ben yatak odasında işim olduğu zaman bırakıyorum onu
    yatağına hem konuşuyorum onunla hemde işimi hallediyorum artık gündüzleri
    fermuarlı kısmını açık bırakıyorum kendi girip çıkabiliyor çok büyük kolaylık bence