oyuncağı ne zaman yakalayacak?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve bircana tarafından 5 Haziran 2009 başlatılmıştır.

5 Haziran 2009
    Konu Sahibi : bircana
  1. bircana

bircana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar benim kızım bir hafta sonra tam üç aylık olacak ama oyuncak gösterdiğimde yakalamaya uğraşmıyor sadece ellerini havada kaldırıyor inceliyor(tabi bazen) sonrada hemen ağzına götürüyor internetten araştırdığıma göre 3 ayın sonunda bebeğin oyuncağı yakalaması gerekiyormuş ama benimkinde hiç öyle bir aktivite yok
    ellerini sadece ağzına götürüp emmek için uğraşıyor önceden yumruğunu ağzına sokmaya çalışıyordu şimdi alışmış sadece baş parmağını ağzına koyup emiyor sanırım parmak emmeye alışacak elini tuttuğumda hemen refleks ağzına götürmeye uğraşıyor sizin bebişleriniz neler yapıyor
    tecrübeli anneler bebekleriniz ne zaman oyuncağı yakaladı lütfen yardımmm......CADIARZU

2. 5 Haziran 2009
  3. minnosum09

minnosum09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    daha yeni 3 ayına girecek 3.ayı bitsin belki yakalar ama benim oğlum 3 ay 15 günlük pek yakalayamıyo daha

4. 5 Haziran 2009
  5. ruya82

ruya82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Dördüncü ay bitti. Artık emziğini ağzından eliyle çıkarıyor. Oyuncağını tutabiliyor.

6. 6 Haziran 2009
  7. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    sanırım yumruktan parmağa geçmesi bir gelişim göstergesi. yakında tutar. oyun halısı ya da pusete takılan oyuncaklar faydalı oluyor. denedin mi canım?

8. 6 Haziran 2009
  9. bircana

bircana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben playskoolun ikisi bir arada aktivite merkezi diye bir oyuncağı var onu aldım onun altına yatırıyorum üzerindeki oyuncağa vurduğu zaman müzik çalmaya başlıyor. şu an ona vuruyor ama ben bilinçli olduğunu sanmıyorum aynasıda var aynasında kendini görünce heycanlanıyor sanırım eli çarpıor ve müzik çalmaya başlıyor ama oyuncağın faydalı olacağından eminim herkese tavsiye ederim aldığım oyuncağı ama bir şey var internet sitelerinden almayın pahalıya geliyor

10. 6 Haziran 2009
  11. gamze-20

gamze-20 2012 yeni bir ben Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim bebişim 4 aydan sonra oyuncak yakalammaya basladı ozaman kadar hep eller agızdaydı merak etyme en kısa zamanda sdeninkide yapar hepsini tektek

12. 6 Haziran 2009
  13. alek

alek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim oğlum da ayın 12 sinde 3 aylık olacak.Aynı senin kızının yaptığı şeyleri yapıyor,sadece yakasını yakalıyor,bazen de benim parmağımı... Oyuncağı eline tutşturuyorum ama bırakıyor. Sonra hemen eller ağıza....Bıraktırmak ve emziğe alıştırmak için çok uğraşıyorum ama nafile...

14. 7 Haziran 2009
  15. renkli35

renkli35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    benim oğlumda daha bi kaç gündür emziğini ağzından alıp tekrar götürüyo, çıngırağını falan bi kaç saniyede olsa elinde tutmayı becerebiliyo

16. 7 Haziran 2009
  17. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    benim kizim daha yeni yeni oyuncagi aliyor agzina falan göturuyor o da zamanla olur canim kafana takma.

18. 9 Haziran 2009
  19. bircana

bircana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim hepinize zamanla yakalar zaten sanırım ben biaz fazla acele ediyorum