Öz annesinden soğuyan ve tekrar ısınamayan var mı aranızda?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve cnnnnc tarafından 29 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

29 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : cnnnnc
  1. cnnnnc

cnnnnc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Yazması , içimdekileri dökmesi çok zor bu konuda benim için.Ama artık birileriyle konuşmazsam atlatamayacağımı,üstesinden gelemeyeceğimi düşünmeye başladım ve aslında merak da ediyorum .Yalmız mıyım bu konuda yoksa benim yaşadıklarımı yaşayan evlatlarda var mı?

Yeni evliyim 8-9 ay oldu.Ama kendi ailemden ne kadar soğuduğumu anlatamam.Hep vardı anneme karşı içimde belki ama tutamıyorum artık içimde.Bunda sanırım öğretmen olmamamında katkısı var.

Annem küçükken hergün döverdi beni ve ablamı.Ama yanlış anlamadınız her gün hergün .Her hangi bir şey , makası istediğinde bulamamak , ayağını yıkamamak , tuvalet kağıdını çok kullanmak vb..dayak yemek için bir sebep olurdu.Ve ben kendimi hep mutsuz ,aşağılanmış, hissederdimve bu öylesine berbat ve güçlü,silinmesi zor zor zor bir duygu ki hala hayatımın her alanında karşıma çıkıyor...

hiç unutmuyorum bir keresinde -annem çalışıyordu hemşireydi-- süt ısıtırken taşırdım ocağa döküldü ve annem ne yaptırdı bana?? bacağıma bıçak dayayıp köpek gibi yalattı bana ocağı..

Anlatmaya kalksam sayfalar yetmeyecek....25 yaşındayım. Şimdiye kadar iyi kötü üstesinden geldim sanıyordum ama birşey oldu kapak açıldı tutamıyorum artık sanki Martix filmindeki şifreler gibi beynimde sürekli geçmiş akmaya başladı..

......:sm_confused:

Çok kötü hissediyorum kendimi..

2. 29 Mayıs 2008
  3. balpetegim

balpetegim küçük prensin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım her insanın zaman zaman annesine karşı olumsuz duyguları olur,ben de kızarım bazen küserim ama en fazla 1 gün dayanabilirim, ondan bile rahatsız olurum ama...
    ben de annemden çok dayak yiyerek büyüdüm ama nnem cahil bi kadındı ve bizi bir sürü üvey kardeşle büyütmek zorunda kaldı...o yüzden ona kızamıyorum da,zaten hatırlayınca kendisi de çok üzülüyor...
    şimdi hayatta en çok şükrettiğim şey anne ve babamın sağ ve sağlıklı olması...hayatımdaki en büyük servet onların yaşaması diyorum,ayrı şehirlerde yaşıyoruz ve sesini duymasam çıldırıyorum,hiç bi şeyim olmasın ama onlar sağ olsun yeter diyorum...
    ama senin durumun biraz farklı galiba,çok kötü şeyler yaşamışsın,bunlar travma beliki de...bi uzmanda yardım almayı dene,annenle aran şu anda iyiyse bugüne bakmaya çalış...
    ama sana en büyük tavsiyem annenle ilgili bu duygularını sakın ama sakın eşine ve eşinin ailesine yansıtma,sonra çok pişman olursun,yeri gelir en acımasız şekilde sana karşı kullanırlar...

4. 29 Mayıs 2008
  5. aydasu

aydasu pembekartanesi.blogspot Üye

Beğenildi:
    286
    Ödül Puanları:
    163
    arkadasım cok uzuldum ya nasıl olur dıyecegım ama senı uzmekten cekınıyorum ne olur uzme kendını ne denır onuda bılmıyorum kı of yarabbım ya gel bıraz polyannacılık oynayalım evlenmıssın umarım esınle mutlusundur gecmıse yogunlasma tatlım mutsuzlugun artar ne guzel bır yuva kurmussun kendıne Allah senı yuvanda mutlu etsın Rabbım sana saglıklı evlatlar nasıp etsın kı sen de annelıgı evlatlarında tadasın hep mutlu olasın destek olablırsem mutlu olurum hemserım

6. 29 Mayıs 2008
  7. cnnnnc

cnnnnc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kimse bilmiyor zaten.Hayatımda ilk kez çıkıyor ağzımdan bu böyle şeyler

8. 29 Mayıs 2008
  9. BenHusne

BenHusne hosqeldin ๒คl๒öςєğ&#3 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cok üzüldüm tatlım ya..
    ne desem faydasız olcak.
    bence bi uzmandan yardım almalısın yıllar sonra bunlarla boguşmamalısın..
    şu anda annenle durumunuz nasıl bilmiyorum ama inşallah her gecen gün cok güzel olur..
    Sende anneni canında can gibi sevebilirisn inşallah..

10. 29 Mayıs 2008
  11. gonca2206

gonca2206 v for melinda Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    153
    canım benim annemde döverdi bizi ama annem ilkokula bile gnderilmemiş annesinden ne gördüyse uygulayan üstelik babamın ailesinden baskı şiddet gören bir kadındı depresyon ilaçları bile kullandı
    ben annemi anlayabiliyorum kızamıyorum ben kızıma yapar mıyım yapmam bunun için okudum zaten,ögrencilerime de asla vurmam
    fakat senin annen hemde hemşire olduguna göe yüksekokul yada üni . bitirmiş bir kadın anlyamadım dogrusu
    cocuklarımızın gelecegini nasıl karartıyoruz dayakla sevgisizlikle nasıl yaralı bireyler yetiştiriyoruz

12. 29 Mayıs 2008
  13. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    ya bilmiyorum normal bir anne bunlar yapmaz acaba bir sorunu bir rahatsızlığı mı vardı...
    istem dışı yapıyordur belki yani önce bu davranışların nedenini bulmak gerek..
    yaşadıklarınız gerçekten zor...

14. 29 Mayıs 2008
  15. TOMBIS87

TOMBIS87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ay cannnc bende oz annemi sevmiyorum ama sevmememin nedeni bizi kucuk yasda birakipgitmesi ve yillarca aramamasi , ama inan senin yasadiklarin ap ayri bisey insanin oz annesinin bunlari yapmasi ama inaniyorum herkes anne olamiyo dogursalar bileeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

16. 29 Mayıs 2008
  17. TOMBIS87

TOMBIS87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya goncabunun okumakla bi ilgisi olduguna innanmiyorum bak iste universte okumus insanini yuregiyle alakali bisey bence

18. 29 Mayıs 2008
  19. pinpino

pinpino hangi gecemi yakayım... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yazdıklarını okuduktan sonra aklıma ilk gelen bu konuda bir psikologtan yardım alman oldu.bu seni bir nebze rahatlatır ve bu anılarala başa çıkmanın yolunu öğretir sana.ben de küçükken annemden çok dayak yedim ancak evlenince hem çalışıp hem de evin sorumlulukları üzerime yüklenince bir de çatlak bir kocayı idare etmek listeye eklenince annemin o sinirli halini anlamaya başladım.şimdi annemin nedenlerini anlayabiliyorum.küçükken yediğim dayaklar yüzünden büyüdükçe içimden ona küsmüştüm ama artık onunla barıştım en önemlisi ben artık annemi anlıyorum ve onu çok seviyorum.belki sen de onu,onun nedenlerini anlamaya çalışsan sana bir faydası olur mu bilemiyorum ki?umarım bunu bir çözüme kavuşturabilirsin,sevgiyle kal a.s.