Özde'm herşeyim.. hoşgeldin annecim..

Konusu 'Doğum Öyküleri' forumundadır ve Amazon tarafından 8 Ekim 2009 başlatılmıştır.

8 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Amazon
  1. Amazon

Amazon Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    108
    Ödül Puanları:
    163
    rabbime binlerce kez şükürler olsun ki benim de bir doğum hikayem var artık..
    38. haftamda rutin kontrolüm için doktora gittim. bebeğim biraz kemikli bir bebekti, çatı muayenesi sonucunda normal doğum için çatımın uygun olmadığını söylemişti doktorum. Önümüzdeki hafta içinde bir gün seçmemizi söylemişti. Eşimle öylesine heyecanlanmıştık ki, bebeğimizin bize gelmesine artık günler kalmıştı. 38+4 . cumartesi günü sabah 8.00 için doktorumla anlaştık. Heyecandan eşimle eve nasıl geldik farkında değildik. 4 gün geçmek bilmedi.. Heyecan, korku, sevinç, endişe,kızıma kavuşmanın mutluluğu... herşey birbirine giriyordu zaman yaklaştıkça..
    Cuma gecesi hiç uyuyamadım. Uykum da yoktu inanılmaz biçimde dinçtim. 6:00 da kalktım. Annemi uyandırıp bize gelmesi için telefon ettim, 7:00 gibi eşimi uyandırdım. Hazırlanıp üçümüz yola koyulduk. Hastaneye vardığımızda kayınvalidemler vs. de gelmişlerdi. Herkeste bir gerginlik.. Bense güçlü olmak zorundaydım hem kızım hem kendim için.. ıçten içe endişeliydim ama etrafıma belli etmek istemiyordum. Öyle de yaptım.. Hemşire , odama geçmemi, ameliyat önlüğü giymemi söyledi. Hzıla sondamı ve lavmanımı yaptı. ( korkulacak hiçbirşey yok kızlar dert etmeyin..) Damar yolum açılıp serum takıldı. Sedyeye alındım. Herşey çok hızlı ilerliyordu. Saat 8:00 civarıydı. Ayy bu kadar çabuk mu gidiyoruz dedim hemşireye.. delikafadulden
    Asansöre bindim, eşim de geldi ameliyathane kapısına kadar. . canım benim nasıl da heyecanlıydı. Vedalaştık ve artık ameliyathanedeydim.
    Ameliyat masasına yatırıldım. Anestezist geldi. Spinal iğnemi yaptı. Çok şeker bir doktordu. Dokunuşları hissedeceksin ama acı hissetmeyeceksin, ben hep başında olacağım sakın korkma dedi. Beni sakinleştirdi. Çok rahatladım.. O sırada doktorum geldi. Hatrımı sordu. Doktorumu görünce öyle rahatladım ki.. veeee ameliyat başlamıştı.. Bi ara çok çok hafif midem bulandı. Anesteziste midem bulanıyor dedim.. Kus çekinme dedi. şimdi bebek çıkacak o zaman rahatlayacaksın dedi. Birazdan midene bastıracaklar korkma dedi. Midemde baskı hissetmemle beraber viyaaaaakkk diye bir ağlama sesiii.... allahımm o an dünya durdu tekrar dönmeye başladı sanki, Herşey değişti, yeniden doğdum, artık kendimi salıverdim başladım ağlamaya annem canım benim diye.. senağlama
    Bebeğimi hemen yan taraftaki masaya yatırdılar, çocuk doktoru muayene ediyordu kızımı, hafif temizleyip yanıma getirdiler, öyle şaşkındım ki.. bu güzellik benim mi allahım diyebildim, hoşgeldin annecim dedim.. Şimdi babaya gidiyoruz dedi ebe ve götürdüler kızımı.
    15 dk dikişlerim sürdü. Odaya gelirken hala ağlıyor bir yandan da kendi kendime çok tatlı çok tatlı diyordum.. :gitme: Eşime kızımızı gördün mü dedim. Gördüm aşkım çok güzel bir bebek dedi. Odama yatağıma yerleştirdiler. 1 saat sonra kızım cicilerini giymiş geldi. Ebe göğsümü verdi bebeğime. nasıl emdi annecim benim.. artık kızım yanımdaydı.
    Ertesi gün de hastanede kaldıktan sonra pazartesi günü taburcu olduk.
    Spinal sezaryenden çok memnun kaldım. hiç yatmadım, ilk günden beri kızımla ben ilgileniyorum..
    o kadar güzel ve yüce bir duygu ki.. Gerçekten anlatılmaz yaşanırmış..
    Anne olunca hayat başkalaşıyor..
    Rabbim isteyen herkese nasip etsin , kimseye evlat acısı ve hasreti göstermesin.. :nazar:

Son düzenleme: 8 Kasım 2009
    jelibon25, cerkes1905, nehneh ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. 8 Ekim 2009
  3. denizkxixzxixl

denizkxixzxixl o bir bücür cadı Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    allah bağışlasın, rabbim acısını göstermesin size.
    darısı başımıza...

4. 8 Ekim 2009
  5. reyyan6380

reyyan6380 4.sınıf olduuukkk :) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Allahım analı babalı büyütsün,hayırlı evlat olsun.

6. 8 Ekim 2009
  7. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    ayy çok geçmiş olsun canım ,hayırlı olsun,allah hiç ayırmasın birbirinizden..çok güzel bebeğin ,allah bağışlasın ..

8. 8 Ekim 2009
  9. benim_olan

benim_olan Canım esadımmm Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    :a015:mafoldumben çok duygulandım Allah analı babalı büyütsün canım..:1hug: bu arada ismide benim ismimşme çok yakın..çok beğendim..

10. 8 Ekim 2009
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    maşallah olsun ona:nazar:
    Allahım analı babalı büyütsün inşallah,darısı tüm isteyenlere:Saruboceq:

12. 8 Ekim 2009
  13. sweetbaby

sweetbaby Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım. çok güzel anlatmışsın başından geçenleri. Allah analı babalı sağlıkla büyütmyi nasip etsin özde prensesi.ayyyyy hamileyim dediğin anı hatırlıyorum. şimdi bebişin kucağınd. sır bana geldi. bakalım benim doğum hikayem nasıl olucak.ayyyyyyy gerçekten çok tatlı bi bebiş. hele bebğinin göğsünde yatışı nasıl tatlı. çok güzel bi fotoğraf.ya bu spinal anestesizyi de bi aar anlat bana

14. 8 Ekim 2009
  15. Amazon

Amazon Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    108
    Ödül Puanları:
    163
    Şeniz
    canım epidural ile spinalin farkı, iğnenin yapıldığı omurilik aralığı farklı. doğum için spinal daha uygun dedi doktorum , sorduğumda bunları söyledi. bi de etki süresi biraz daha uzun oluyor epidurale oranla. o yüzden en sancılı dönemi belden aşağısı uyuşuk geçiriyorsun.

16. 8 Ekim 2009
  17. Beta

Beta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    108
    ne güzel anlatmışsın canım,eminim her annenin gözleri dolacak okurken,Allah bağışlasın yavrunu,fotoğraf da koymuşsun ya ameliyata girerken çok hoş olmuş

18. 8 Ekim 2009
  19. Revolucion

Revolucion artık iki aşkım var :P Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    senağlamasenağlamasenağlama nedense artık gözyaşlarıma engel olama oldum Allah analı babalı büyütsün bahtını açık etsin canım.