özel aşılar

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bi' forumundadır ve Viola tarafından 20 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

20 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : Viola
  1. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar,rutin aşıları sağlık ocağında yaptırıyoruz ancak pnomökok ve rotavirüs gibi özel aşılar hakkında ne düşünüyorsunuz..yaptırıcakmısınız??

2. 21 Mayıs 2008
  3. elma xsxekeri

elma xsxekeri Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaa şu aşılar 2 ayda verem aşısından sonra yapılanlarmı soruyorum kimse cevap yazmıyo

4. 21 Mayıs 2008
  5. elma xsxekeri

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada bütün aşılarını özel yaptırıyorum ben ama doktorumuz verem savaş dispanserinde aşıyı yaptırdıktan sonra buraya gelin iki özel aşı var olarıda yapıcam isterseniz ikisinide aynı günde yaparız sizin maddi olanaklarınıza bağlı dedi.. biri 120 tl ikisi 240 yapıcak para sorun değil ama ben bir günde bebeğime 3 aşı fazla gelir diye düşünüyorum.. özel aşıların ne aşıları olduğunu bilmiyorum yaptırmaya gittiğimde sorucam sizde verem aşısından sonramı yaptırdınız bu aşıları

6. 21 Mayıs 2008
  7. sevhan

sevhan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben yaptırıcam bebek 2 aylık olunca başlıyormuş doktorumuz öyle söyledi.Haziranın 1 de rutin aşıları olucak haziranın 2 de hastanede yapılıcak fiyatı elma şekerinin dediği gibi tanesi 120 ytl.Henüz sağlık ocakları yapmaya başlamamış.

8. 21 Mayıs 2008
  9. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet kızlar 2. aydan itibaren yapılan aşılar..birisi rotavirüs aşısı ishale karşı..diğeride pnomökok aşısı..özel olarak ücretli yaptırılıyorlar.

10. 21 Mayıs 2008
  11. Begum84

Begum84 KAYRA VE DEFNE'NİN ANNESİ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mehtap86 adlı üyeden alıntıdır:

kızlar sok oldum

--------------------------------------------------------------------------------

kızlar 2.5aylık bebegım var ozel hastaneye goturuyorum kontrole doktorumuz rota vırusu ve pnomokok asılarını soyledı bu sefer gıttıgımde 120ytl dozu ama durumum elvermedı suan sıkısık oldugum ıcın zaten 2 yasına kadar olabılıyomus neyse esım bız alsak asıyı yaptırsak dedı eczaneyı aramıs konusmus ne kadar bılıyomusunuz pnomokok 28ytl dozu sok olduk sonra saglık ocagını aramıs konusmus hemsıre demıskı doktorunuza yazdırın asıyı receteye alın bız vururuz demıs recete olması gerekıyomus hanı bı puruz cıkmasın dıye ve ben doktoruma gıttıgımde yazdırıcam ıste boyle kazıklanıyoruz yanı artık ınsanları ne kadar kolay somuruyolar bu hastaneler anlamıyorum

Bilginize kızlar!

12. 21 Mayıs 2008
  13. selcanefe

selcanefe herşey güzel olsun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    canım öyle ama o aşıyı doktorun yapması uygun diye duymuştum hemşire veya eczacıların yapması sakıncalı diye biliyorum işin uzmanı olması lazım galiba ama yinede iyice araştır bakalım öyleyse emin ol ki kazıklanıyoruz

14. 24 Mayıs 2008
  15. elma xsxekeri

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar dün yaptırdık aşılarımızı verem aşısı,5li karma,rotavirüs ve pnömökok hepsi aynı gün yapıldı üstelik ultrasonada girdik kalça çıkığı varmı diye bide testislerinde su varmı diye baktılar genelde erkek bebeklerde oluyomuş su ve bazı durumlarda operasyon gerekebiliyomuş benim oğlumda varmış çocuk doktorumuz bir üroloji doktoruna göstermem gerektiğini söyledi umarım ciddi değildir

16. 25 Mayıs 2008
  17. semay

semay Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm ben sezeryanla doğum yaptım dikişlerim iltihab yaptı ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim hayrılı akşamalr

18. 25 Mayıs 2008
  19. elma xsxekeri

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence doktorun sana en doğru yolu gösterecektir böyle bir sorunla karşılaşmadım ne desem yalan olur geçmiş olsun tatlım