Özel Çapa Hastanesi Dr Altay Kartal

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve gurbetteyim tarafından 22 Şubat 2009 başlatılmıştır.

22 Şubat 2009
    Konu Sahibi : gurbetteyim
  1. gurbetteyim

gurbetteyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar
    Bir türlü doğru düzgün hastane bulamadım. Bu hastaneyi ve doktoru tavsiye ettiler, Bilgisi olan var mı. Doktorun normal doğuma yaklaşımını ve hastaneyi bilenlenler cevap verirse sevinirim

2. 24 Şubat 2009
  3. gurbetteyim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hiç mi bilen yok ya :KK43:

4. 24 Şubat 2009
  5. gurbetteyim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    emekli sandığı muayene fark ücreti 20 tl normal doğum 200 tl zorunlu sezeryan 500 tl ve isteğe bağlı sezeryan 800 tl dediler bana ama hastanenin nasıl olduğunu bilmiyorum

6. 26 Şubat 2009
  7. daylights

daylights Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Mrb;
    benim doktorum Altay bey.memnunum.Bende tavsiye üzerine gittim.

8. 17 Mart 2009
  9. mor333

mor333 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba
    suan 3 aylık oğlum var.oğluma altay bey sayesinde kavustum.hamilleliğimin sonuna kadar ona gittiiim.super bir insan.benim tumsorularımı cevapladı.ben cokk memnundum.kesinlikle oneririm.orda doğum yaptım hastanede bakımda superdi.

10. 29 Nisan 2011
  11. meryem57

meryem57 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben bi arksdaşım tavsiyesinde gitmiştim özel çapa hastanesi dr.altay kartal bey...çok iyi bir insan...yani mart ayında ona gitmiştim ufak bir ameliyat geçirdim rahimde...sonra tüp bebek tedavisinde başladım ve 15 gün içerisinde tamamladı...yani ayın 13-04-2011 yumurtaları topladı ve 15 inde transfer oldu...27-04-2011 sonuç aldım...hamileyım...allah herkese nasip etsin işallah...iyi şanslar herkese:KK12::KK22:

12. 3 Eylül 2011
  13. ikramaya

ikramaya Gel Ey Canparemm Pro Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    153
    benim de doktorum AltayBey

sizin tedavinizi hangi merkezde yaptı birebir kendisi mi takip etti bende bir kaç gün içinde başlayacağım tedaviye inşaallah..çok güveniyorum Allahın izniyle ilk seferde sonuç almayı umarak dua ederek başladık tedaviye....

14. 21 Ocak 2012
  15. ikramaya

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaşlar..ben halen doktorumla devam ediyorum ve geliişmeleri buraya aşama aşama yazmaya karar verdim...merak edenler için faydalı olmasını umuyorum...

ben süleymaniye devlet hastanesinde ağrılı bir histereskopi çektirip 2 gün ateşlenip yattıktan sonra devlet hastanelerine bir daha uğramamaya yeminli gibi oldum...tedavime kuzenimin doktoruyla yani dr.Altay kartal bey le devam etmeye karar verdim eşmle gittik...o ağrılı filmimizin sonucunu da aldık.doktor tüm tahlillerimize baktı filme baktı raporu okuyunca şok geçirdi...bu filme bu rapor nasıl yazılır hayret etti tabii...tüplerin tıkalı olduğu ve ilaçtan şiştiğni ben bile görüyorken sonuçlar normaldir diye rapor yazıp imzalamıştı süleymaniyenin acımasız doktoru...herneyse hemen bir film daha çekinmemi istedi...tekrar aynı acıya yakın bir acıya katlanıp Özel çapa da filmi çekindim ve sonuç tüplerim tamamen kapalıydı..Ben de bu sayede 1,5 yıldır kullandığım klomen vs nin boşa olduğunu öğrenmiş oldum böylece...herneyse ağustos başında bşarılı bir operasyonla laporoskopi yapıldı ve tüplerim açılmaya çalışıldı geçiş olmayınca 2 si de alındı.Artık umudum tamamen tüp bebeğe kalmıştı.

ameliyattan hemen sonra başlamamı istedi doktorum zira vucudum da herhangi bir sorun çıkmaması için gecikmemem gerekiyordu.Ancak ben doktorumu dinlemedim....biraz daha beklemek istedim kendimi hazır hissetmedim...biraz da maddi olarak hazır değildik...o yüzden erteleye erteleye geçen aya kadar erteledik..e sonunda doktorum muayeneye gittiğimde yeter artık beklemenin anlamı yok hemen başlıyoruz dedi...bizi de itekleyecek biri şarttı adetimin 3. günü ilaçlarla başladım..hergün 300 mg gonal f le başladık...folic asit
    sonra 5.gün gündüz cetrotide iğne sonra akşamları menagon iğne ile günde 3 iğneye çıkardı...kilom fazla olduğu için yumurtalar yeterince büyümedi daha doğrusu büyüklükleri orantısız olduğu için toplanması ve döllenmesinde sıkıntı olacağını söyledi doktorum haklı olarak..iğnelerin dozlarını artırdı ve değiştirdi..dengelenmesi için....başardı da
    5 ocak ta istanbul IVI DA yumurtalarım toplandı 10 tane yumurtam çıkmıştı..nasıl sevindiğimiz anlatamam...beklediğimizden çok çok iyi bir sonuçtu.ama doktorum hep stres yapmamamı ve herşeyin ii olacağını söyleyip duruyordu..çünkü onu yumurta sayısından daha çok endişelendiren bir durum vardı....rahim kalınlığım çok az dı vede o kadar ilaca ve hormona rağmen kalınlaşmamıştı...eşimden alınan spermler çok iyi olduğu için iş benim yumurta kaliteme kalmıştı 8 yumurtam iyi çıkmıştı 7 sini dölleyebilmişler 6 embriyo oluşmuş..doktorum beni aradı ve 6 embriyonun kalitesine bakılıp 1 gün daha bekleyeceklerini eğer çok iyi kal,tede emriyolarımız oluşursa dondurup....bana bir histereskopi yapıp sorunumu tespit edeceğini söyledi...çok şükür ki 4 tane embriyomuz sağ kaldı 2 si çok iyi kalitede ikisi normal kalitede olduğu için dördünüde dondurup ..ameliyat için gün saymaya başladık...18.01.2011 de erken gelen adetimin günü histereskopi ameliyatı oldum ve rahmimin sol tarafında yapışıklıklar oluştuğu için kalınlaşma olmadığını tespit edip temizledi ve 2 tarafa spiral takıp aynı gün taburcu edildim hastaneden...Ama ne yalan söyleyeyim anestezistinden hemşiresine tüm hastane çalışanları ağır bir geçirmeme rağmen ameliyata girdiğim için serumlarıma ayrıca antibiyotik ve vitaminlerle desteklediler...ve ben akşama kadar kaldım hastanede....doktorum da 3 kez ziyaret edip gün içinde durumumla ilgili bilgilendirdi..ilaçlarımı ve raporumu bizzat hazırlayıp takip etti.....sonraki gün öströjen bantları taktım 4 adet...antibiyotik ve ağrıkesicilerle dinleniyorum evde şu aşamada vucudumun normale dönüp transfer yapılması için gün sayıyorum...1 ay boyunca bekleyip yeni adetimle tekrar ilaçlara başlayacağız...İnşaallah istediğimiz düzelme olursa bu şubat sonunda transferimin yapılmasını ümit ediyoruz....diğer gelişmeleri de buraya yazmaya devam edeceğim Umarım bebeğimin transferini ve inşaallah gelişimini de paylaşmayı düşünüyorum...:KK46::nazar:

16. 6 Mart 2012
  17. ikramaya

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    153
    evet ilk histereskopi ameliyatımdan sonra ki ilk adetimle(10 şubat 2012 de) tekrar bantlara ve folicasit eşliğinde vajinal jele başladım öncekine göre daha iyi kalınlaşma var gibi görünürken...doktorum 25 şubatta transfer gününü dahi belirlemişti ama hala yeterli değil diyordu 14 şubatta ve 18 şubatta tekrar kontrole gittim sonuç çok iyi değil diyordu doktorum son kontrolümden sonra kalınlaşmanın devam etmesini ümid ederek 25 şubat için öğleden önce merkeze gelmemi söyledi.Ancak düşünceli doktorum merkezdeki uzman doktor arkadaşı Ozan Bey le görüşüp cuma akşamı aradı beni sabah erken gidi merkezde ki Ozan bey e de muayene olmamı transfer için içinin rahat olmadığını söyledi..Embriyoları boşuna çözüp riske atmak istemediğini söyledi...İkinci bir doktorun görüşü önemliydi çünkü cumartesi sabahı erkenden gittik ve muayene de korktuğum başıma geldi...
    rahim kalınlığım 6mm e ancak ulaşmıştı ve yeterli değildi ayrıca sol yanımda tekrar yapışıklıklar oluşmuştu..hemen tüm ilaçları kestik ve adetimin bitiminde yani 2 mart 2012 de 2.histereskopi ameliyatını oldum...bu sefer ki daha kolay oldu çünkü geçen ameliyattaki gibi ağır grip değildim gayet neşeli gittim ameliyata..yalnız üstüste narkoz almanın sonucu olarak ameliyat dan çıkışta ayıldıktan kısa süre sonra tüm narkozu kustum..bu sefer içeriye balon yerleştirdiler ve 5 gün o balon ve bacağıma sarkan hortumuyla yaşadım.Balonu dün tamamen çekip aldı...

şimdi estrofem kullanıyorum bir hafta sonra ilaçları bırakacağım ve Regl olmayı bekleyeceğim...

Bu sefer ümitliyim Rabbime öyle çok şükrediyorum ki karşıma doktorumu çıkardığı için..Dua ve ümitle diyorum bekliyorum..güzel haberleri buradan paylaşacağım günleri...
    Rabim tüm evlat hasreti çekenlerin duasını kabul etsin ve kucaklarını boş bırakmasın...

18. 16 Eylül 2012
  19. sedakspgl

sedakspgl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba bende inşallah 02.10.2012'de kızımı dünyaya getireceğim ve hamile olduğumu idrar testinde gördükten bir hafta sonraya kadar Altay Bey'e gidiyorum ve çok memnunum bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine başlamıştım Altay Bey'e İnşallah doğumdan sonra tekrar yazarım.