Özel de doğum yapıcam ama...doğum parası ile ilgili sorunum var

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve tgbc tarafından 28 Haziran 2010 başlatılmıştır.

28 Haziran 2010
    Konu Sahibi : tgbc
  1. tgbc

tgbc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Özel de doğum yapıcam ama... hastanenin SGK anlasması olmadıgı ıcın dogum sonrası izin paramı alma hakkım olusmuyor. verilen evrakların ssk da gecerliliği olmuyormuş.
    onun ıcın dısarıdan ssk hastanesı veya ssk anlasması olan baska kurulusa gıtmem gerekıyormus.
    32. haftamda baska bır hastanede durumu bildirdiğimde direk raporumu yazıcakmıdır sizce.
    2ayrı hastanede ayrı rapormu açtırıcam bilmiyorumkismile
    ne yapmam gerektıgı konusunda bilgisi olan varsa sevinirim.

2. 28 Haziran 2010
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    198
    Benim görümcem Ssk sı olmayan bir hastanede doğum yaptı ama bildiğim kadarı ile ora üzerinden rapor çıkarttı.Ekstra birşey yapmadı..
    Sorması ayıp ne kadara yapacaksınız doğumunuzu?:bbo:

4. 28 Haziran 2010
  5. ozimelis

ozimelis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bildigim kadarıyla hastane sskya zaten bildiriyor.ayrıca duydugum kadarıyla özelde dogum yapıp oradan aldıgın raporu ssk anlasmalı bır hastanede onaylatabılıyosun dıye bılıyorum.yanı kabul edıyolar.CADIARZUo sekılde bi arastır derım.

6. 28 Haziran 2010
  7. tgbc

tgbc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim cvp için a.s.
    yani 32.haftamda ilk kendı hastanemden raporu alıp baska kuruma gıdıp o raporu onaylatıcam
    acaba dıyordum ılk dıger kurumdanmı rapor alıcam omu açmış olucak ilk raporu dıye dusunuyordum sağolasın

8. 28 Haziran 2010
  9. tgbc

tgbc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim cevabın için a.s.
    dogum ucretı hakkında hiç bilgim yok cnm malesef benım özel saglık sıgortam karsılıyacak herseyı nasıpse.
    ssk anlasması olup olmamasıda cok etken ssk anlasması olanlarda 750 ve daha alt fiyatta olanları K.K de okumustum. tabii birde ssk anlasması olmayıp 5000-7500 gibi fiyat soyleyenler var herkez tutturabildiğine sanırım yerimseniben

10. 28 Haziran 2010
  11. ozimelis

ozimelis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende suan dogum iznındeyım.öncesınde az cok arastırmıstım.eger dogum yapacagın hastane ssk anlasmalı degılse anlasması olan dogum evı gıbı mesela baska bı hastaneden roporu onaylatabılıyosun.ama sen kesın olması acısından bunu 2 hastaneylede görüş.yalnız en saglıklı sonucu prımlerının ödendıgı ssk kurumundan alırsın.sonucta kabul edıp etmıycek olan onlar.allah yardımcın olsun.çok kafa karıstırıyo bu işler.bende çok ugrastım.bi sürü prosodür...

12. 27 Ekim 2010
  13. buryus

buryus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Nette araştırırken tesadüfen rastladım.Benim durumum da tıpki sizin anlattığınız gibi..Kısmetse Aralık ayında özel hastanade doğum yapmayı planlıorum fakat çalışıyorum sgk ile hastanenin anlaşması olmadığından doğum paramı alamama endişesi içerisindeyim.
    Siz nasıl bir yol izlediniz?Sırf bu yüzden hastanemi değiştirmeli miyim?
    yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...
    teşekkür ederim...

14. 29 Ekim 2010
  15. tatucuk

tatucuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    41
    sana tavsiyem devlet hastanesinde doğum yap:) devletin imkanları hizmet sunumu bence özel hastanelerden daha iyi hemde bedava:) hemde daha güvenli:)

16. 31 Ekim 2010
  17. boncuk10

boncuk10 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    31
    doğum izni parası nedir?kımlere ne zaman ve ne kadar ödenır?
    ben öğretmenim ve emekli sandığı sigortam alabiliyor muyum bu parayı?

18. 31 Ekim 2010
  19. ddeerriinn

ddeerriinn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    slm bende 38 hafta 1 günlük hamileyim bende özelde doğurucam nasipse cumartesi günüde yasal doğum iznimi başlattım.32 haftalık çalışır raporu alırken hastanenin sgk anlaşmalı olması gerekmiyor fakat 37 haftalık doğum öncesi izni raporunu açtırırken hastanenin sgk anlaşmalı olması gerekiyor.bunun için özeldeki doktorunuzdan yardım isteyin o sizi sgk anlaşmalı hastanede çalışan bir arkadaşına yönlendirebilir.raporu sgk anlaşmalı hastaneden alınca rapor parasında sorun çıkmıyor etrafımdaki birçok hamile arkadaşım bu şekilde yaptı.umarım yardımcı olmuşumdur