Özel Hastaneler ve SGK...

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve ogretmen_deryadeniz tarafından 7 Aralık 2009 başlatılmıştır.

7 Aralık 2009
    Konu Sahibi : ogretmen_deryadeniz
  1. ogretmen_deryadeniz

ogretmen_deryadeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Özel hastaneler büyüsüne ve yapılan SGK ile anlaşmalı olduklarına dair reklamlara rağmen hastalardan alınan fark ücretleri faiş fiyatlar olmakta.. Siz sorun ben yanıtlayayım...Özel hastanelerde hakkımızı arayalım....

2. 7 Aralık 2009
  3. ARTVINLI9876

ARTVINLI9876 Evlatlarim sana emanet allahim Üye

Beğenildi:
    2.324
    Ödül Puanları:
    163
    kesinlikle sana katılıyorum arkadaşım.özellikle ist.özel hast.emekli sandığı çalışanlarıyla neredeyse hiç anlaşması yok,anlaşması olanlarda göya anlaşmamız var diyorlar ama tahliller muayene derken tüm maaş gidiyor.geçen sene yediğim 3.50 liralık balıktan zehirlendim ve türkiye hast.kaldırdı eşim acilde 2 saat müdahale yapıldı ve biz 400 tl.hast.çıktık.bu nasıl anlaşma bu nasıl sözleşme anlamadım...çok tepkiliyim çoooooooooook.

4. 7 Aralık 2009
  5. ogretmen_deryadeniz

ogretmen_deryadeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kız kardeşim özel bir hastanede çalışıyor ve SGK ile ilgili tüm konularda birlite sizleri bilgilendirmeye kararlıyız bunu sakın unutmayın hanımlar!hihoyyyt

6. 7 Aralık 2009
  7. ARTVINLI9876

Beğenildi:
    2.324
    Ödül Puanları:
    163
    canım benim valla ben kendi adıma çok memnun olurum.şu anda 8 haftalık ikiz hamilesiyim,ve hala gidecek bir hast.bulamadım.özel olsun şartları uygun olsun ve küvez ücretsiz olsun istiyorum......ama sanki imkansız gibi birşey...canım kardeşin hanhihast.çalışıyor sakıncası yoksa öğrenebilirmiyim.opuyorumnanaktan

8. 7 Aralık 2009
  9. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.924
    Ödül Puanları:
    238
    valla ben hamile değilim ama özel hastane istedim çok ama gittiğim doktorun özel polikliniğine oluyorum muayenemi ama doğum yaptırdığı hastane devler hastanesi. Doktorumdan da memnunum ve çevremde birçok insan devlet daha iyidir dedi bilemiyorum odaları nasıldır ne kadar fiyatla çıkarız, özelin konforunu bulabilirmiyim, özel oda ayarlayabilirmiyim ya özel oda kalamzsa çok şey kafamı kurcalıyor yaa daha şimdiden...

10. 8 Aralık 2009
  11. ARTVINLI9876

Beğenildi:
    2.324
    Ödül Puanları:
    163
    ben ilk hamileliğimde ikizdi,devlet hast.çalışan dr.özel muayenesine gittim.doğum yapmama 10 gün kala rahatsızlandı ve benimle başka dr.ilgilendi,gece 3 de suyum geldi apar topar devlet hast.gittik dr.ulaşamadık,hastaneden ısrarla dr.aratmama rağmen rahatsız arayamayız dediler.beni gereksiz yere defalarca alttan muyene ettiler,ve nst bağlayıp sancı odasına aldılar.önce nöbetçi dr.şöyle bir uzaktan bana baktı daha doğuma varmı diye sordu,hemşireler bekletiyoruz dediler,oda uyumaya gitti beni acil olmadıkça kaldırma dedi.ve biz orada 5 kişi doğum sancılarıyla başbaşa kaldık,yanımızdaki boş yatağada hasta bakıcı yattı bir güzel uyudu.....eşim başka hast.ayarlayıp beni oraya götürdü,ve lütfedip nakil bile yapmadılar beni,kalk hadi eşin seni özele götüürüyor dedi hemşire,ve benim 7 cm açılmam var ve ben bu sıkıntılarla bebeklerimin ikisinide kaybettim.

12. 8 Aralık 2009
  13. kestane

kestane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    çok üzüldüm canım geçmiş olsun allah sana ve eşine sağlık versin

14. 8 Aralık 2009
  15. bolibon

bolibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Sormak istediğim bişey var bilginiz varmı bilmiyorum ama özel hastanelere çalışan SGK lılar vizite kağıdı olmadan gidemiyorlarmı?

16. 8 Aralık 2009
  17. Sonbahar

Sonbahar o bir anne : ) Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar bende kendim ssk lıyım. özel hastaneye gidiyorum. en başta 20 tl ödedikten sonra bir daha ücret almıyorlar. geçende ortapediye gittim muayene oldum o kadar röntgen filmi çektirdim ücret almadılar. sonrasında jinekoloğa gittim aynı hastanede yine 20 tl ödedim. muayene oldum. ultrasonda bebişi gördük. genel kan ve idrar tetkikleri yapıldı. yani ilk başta 20 tl ödedikten sonra gerisi ücretsiz gibi geldi bana.

18. 8 Aralık 2009
  19. Sonbahar

Sonbahar o bir anne : ) Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    hiç bir zamanda vizite kağıdı istemediler