özel kursların sözleşme iptali

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve deryacabakis tarafından 22 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

22 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : deryacabakis
  1. deryacabakis

deryacabakis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    76
    mrb ben istanbul edutime mecidiyeköy şubesinde grafik tasarım kursu için bır sözleşme imzaladım mart ayında ama 2,5 aydır kurs halen daha başlamadı ve benım adıma kurs bank pozitiften kredi çekti 2 aydır kredi taksitlerimi yatırıyorum ama kursun başlangıç tarihi halen belli diil ve kurs net bi cvp vermiyor.Şimdi iptal ettirmek istiyorum bunun için ne yapmam lazım cunku kurs buna yaklaşmıyor

2. 22 Mayıs 2008
  3. serenn

serenn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Kurs nasıl sizin adınıza kredi çekti anlayamadım tam olarak. Genelde kursun belli bir ücreti olur siz bunu ödersiniz. Kursu siz mi kurdunuz ki sizin adınıza kredi çektiler? Kursla imzalamış olduğunuz sözleşmeyi görmeden bişey söylemek çok zor.

4. 26 Mayıs 2008
  5. xoxzlemmm85

xoxzlemmm85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Öncelikle merhabalar. Ben avukat değilim ama senin başına gelen olayın aynısını bende yaşadım arkadaşım. Biliyorsun Edu Time ile English Time aynı firmalar hemen hemen.. Geçen sene Ağustos ayında ben ve erkek arkadaşım İngilizce eğitimi için English Time'a kayıt olduk. Aynı şekilde senin gibi biz de Bank Pozitiften kredi çektik... English Time çalışanları binbir palavrayla bizi kandırdılar. 1 hafta sonra kurs açılacak dediler ama yalandı tabi. Aylar geçti kurs açılmıyor artık iyice sinirlerimiz bozulmaya başlamıştı çünkü Kasım ayı gelmişti düşün yani halen ortada bişey yoktu. Şimdi burada ismini veremeyeceğim bir siteye English Time'ı şikayet ettik. Cevap vermediler. Sonra bizimle aynı sorundan mağdur olan birini bulduk. Bize bir avukat önerdi, bu avukat sürekli bu tip davalara giriyormuş ve çok tecrübeliymiş.. Evimize çok uzak olmasına rağmen bu haksızlığı ve düzenbazlığı English Time'ın yanına bırakmamak için avukatı bulduk , anlaştık ve sonunda paramızı iade aldık. İnan bana bu konularda tecrübeli bir avukata danışmaktan başka çaren yok arkadaşım. Yalnız her avukat bu konularda bilgi sahibi değil.. Canım uğraşmazsan kurs hiçbir şekilde sözleşmeni iptal etmez.. Ancak ölürsen iptal ediyorlar!! Senin ve benim gibi o kadar çok mağdur insan var ki bu konuda..

6. 25 Temmuz 2012
  7. daimagozde

daimagozde Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aynı konudan bende magdurum bırısı bana boır av. ısmı soylesın bu ıslerle ugrasan bende 4 kur ıcın anlasma yaptı ıkı kur gttım 2 kurun ucretını odedım gerıye kalan 2 kur ıcın gtmedım onu ıstıyorlar hergun telefonuma borcunuz su kadar faızlı fılan dıe msj gelıyor burdakı herkese seslenıyorum kesınlıkle ve de kesınlıkle ENGLISH TIME ASLA AMA ASLA KAYIT OLMAYIN BIRISI BANA YARDIMCI OLSUN BASIN DAN BOYLE BIRSEY GECEN VARSA LUTFEN CVP BEKLIORUM EN ACILINDEN