Özel Okmeydanı Hastanesinden memnun kalan var mı?

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve lalen tarafından 18 Nisan 2010 başlatılmıştır.

18 Nisan 2010
    Konu Sahibi : lalen
  1. lalen

lalen Canımdan can geldi :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Arkadaşlar, ben 38 haftalık hamileyim ve Özel Okmeydanı Hastanesinde Aylin Hanıma gidiyorum...zamanım azaladıkça kararsızlığım artıyor...orada doğum yapma konusunda emin değilim...tecrübe edinmiş arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var...:CüvCüv:

2. 19 Nisan 2010
  3. kahorihama

kahorihama Kızım ve oğlum:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Meraba canım ben oraya çok yakın oturuyorum yani hastane dibimde ama gaziosmanpaşa küçükköy bilge hastanesine gidiyorum taksi ile yarım saat uzaklıkta.Ok meydanı özeli pek beğenmiyorum.ınsanı soyma peşinde o yüzden oraya hamileliğimden beri hiç gitmedim.Dün hastaneme giderken bir taksiye bindik.Doğumuna kadar ok meydanı özele gitmişler.Adamın eşi sezeryan yapacakmış gün vermişler.ama canım gittikleri gün hastanede ne doktor nede ebe varmış onlarda sskokmeydanına gitmişler.Adam lanetlr yağdırıyordu.Sen bilirsin tabi.Ben duyunca şok oldum.

4. 19 Nisan 2010
  5. lalen

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    öncelikle cevabın için teşekkür ederim...bende dediğin hastaneye gitmeyi istiyorum aslında..eşimle de bukonuyu konuştum...ama Özel Okmeydanı Hastanesinin bize yakın olması nedeniyle eşim orayı istiyor...ıstanbuldaki trafik sorunu yüzünden sorun yaşayabilirmişiz...dediğin gibi herhangi bir aksilikte de, sskokmeydanında doğum yapma zorunluluğu beni korkutuyor...

2 hafta öncesine kadar tamam özel okmeydanı olsun diye karar vermiştim, aylin hanım geceye denk gelirse doğumun osman bey girer, haberiniz olsun dedi...ama dediğin gibi gece doktor bulamama sorunuda var demekki...bir de sezeryana meyilli olduklarını hissettim....36 haftalıkken ilk çatı muayenem oldu ve ne yaşayacağımı bilemediğim için biraz tedirgin oldum ve canım da çok yandı...bunun üzerine, ''sen bence normal doğumu iyi düşün'' diye tavırlı bir tepki aldım...ama ben doktorumdan canımın yandığında cesaretlendirme beklerdim, beklediğim gibi olmadı... çatı muayenesinde bile cesaret veremeyen bi doktor, doğumda hastasına ne kadar destek verir sorusu 2 haftadır beynimde dolaşıyor....

bu yüzden Özel bilge hastanesini de tecrübe etmekte fayda var...orda kimi önerirsin? cevaplar için şimdiden teşekkürler...

6. 19 Nisan 2010
  7. kahorihama

kahorihama Kızım ve oğlum:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım banada ok meydanı çokk yakın.araba ile 1-2 dkmı almaz.Ben bilge hastanesine taksi ile neredeyse 25-30dkda gidiyorum ama memnunum.Benim doktorum oğuz bey ve doktorumdan çok memnunum.Zaten hastanede 7 tane kadın doğum doktoru var yanılmıyorsam.Yanlız kendi doktorun normal doğumda hastaneye gelmiyor hangi doktor nöbetçi ise o ilgeliniyormuş.Başta pek istemedim ama hastane iyi.yoğun bakım ünitesi var fiyatları makul.
    tek kişik odada doğum+doğum(sgk)
    normal doğum
    225
    zorunlu sezeryan
    375
    isteğe bağlı sezeryan
    575

canım böyle inşallah hayırlısı ile bebişleri kucağımıza alırız.

8. 27 Nisan 2010
  9. lalen

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    canım cevabın için çok teşekkür ederim...doğumuma günler kaldı...geçen hafta eşimin isteği üzerine yine özel okmeydanına gittik...doğumuna daha var ama yine de sen normal doğum yapamazsın sezeryan tarihi verelim diyip kesip attılar....moralim ogünden beri o kadar bozuk ki...başka doktora gidicem yarın..tavsiyen için çok teşekkür ederim...ALLAH senden razı olsun...ALLAHIM cümlemize, doktorların fazladan müdahelesine fırsat vermeden kolayca doğum yapmamızı nasip eder inşallah...

ALLAHIM, inançlı ve parayı ön planda tutmayan doktorlar çıkarsın karşımıza...amin...

Ben ,inanıyorum ki çok gerekli olmadıkça her bayan fizyolojik yeteneğini kullanıp doğum yapabilir...Bu hem bebek, hem anne için en doğal, en sağlıklı olan yol...Anne ve bebeğin sağlığı tehlike de olmadığı sürece,Yaradılışımız gereği normal doğum yapabilmeliyiz diye düşünüyorum...ve normal doğum yapabilirsin denildiği halde doğal olanı seçmeyen bayanlara şimdi daha çok şaşırıyorum ...şimdi dua ediyorum, yarın ki muayenemde iyi bir netice alayım diye....

10. 19 Ekim 2010
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198