özel sektör çalışanları DOĞUM RAPORU hakkında bilgi lütfen!!!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve aysey tarafından 7 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

7 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : aysey
  1. aysey

aysey kızımız büyüyor :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar doğum raporu alanlar yardımcı olabilirse çok memnun olurum
    benim gibi de tam bilgisi olmayan çok arkadaş var sanırım,herkese yardımcı olmuş olalım.
    ben 32.haftamda doğuma 3 hafta kalıncaya kadar çalışabilir raporu aldım ve muhasebecimize gönderdim.
    şimdi 37.haftamda artık iş göremez raporu alacağım.bu rapor doğuma kadar olan zaman içinmi yazılıyor yoksa artık kalan 5+8 toplam 13 hafta olarakmı yazılıyor?
    sanırım bu rapor da muhasebeye gönderilecek,onlar bizim yerimize ssk'ya teslim ediyolarmış.doğum parası ne zaman alınıyor?ve buna benzer bir sürü soru var kafamda.bir şeyleri yanlış yada geç yapıp bu doğum parasından mahrum olmak istemiyorum.sonuçta az bir miktar değil.bebeğimin çok ihtiyacını karşılayabilirim.
    bu işleri yapmış arkadaşlar nasıl ve ne zamanlarda yaptıklarını anlatırlarsa çok sevinirim.
    teşekkürler şimdiden

2. 7 Mayıs 2010
  3. aysey

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cevaplarınız için çok çok teşekkürler arkadaşlar...

4. 7 Mayıs 2010
  5. ebruli80

ebruli80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    Canım ben 32+1 de rapor almıştım.Sana raporu zaten hastanede raporlarla ilgilenen bölüm yazıyor ve raporunu açık bırakıyor sadece izine çıktığın tarihi yazıyor doğumdan sonra aynı raporla hastaneye gidiyosun doğum tarihine göre hesaplayıp kapatıyolar raporu.Daha sonra izin bitince hem muhasebecin hem hastane hemde sen ssk ya başvuruyosun 15 gün içinde paran ptt ye yatıyor.1 sene oldu ben ayrılalı bu şekilde hatırlıyorum inş.işine yarar.Bebeğini inş.sağlıklı bi şekilde kucağına alırsın.

6. 8 Mayıs 2010
  7. aysey

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok sağol verdiğin bilgiler için.
    amiiinnn :Saruboceq:

8. 8 Mayıs 2010
  9. begxuxmcxuxkk

begxuxmcxuxkk --aşkısının nurtanesi-- Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    şimdi izinli olduğumuz süredeki parayı doğumdan sonra mı alacağız. 32.haftamı bekliyorum bende izne çıkmak için. benimde farklı bi sorum olacak. bu parayı devlet veriyor değilmi.işyeriyle alakası yokmu. izinli olduğum sürede ssk pirimimi yatırıyorlar mı? ben bide bu parayı alıp doğumdan sonra çalışmıycam. herhangi bir sorun yaşarmıyım sizce