Özellikle çalışan hanımlar,evle ilgili pratik yaptığınız işler....

Konusu 'Püf Noktaları' forumundadır ve EU1 tarafından 8 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

8 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Arkadaşlar ;
    Evle ilgili pratik yaptıgınız işimizi kolaylaştıracak , pratik , hızlıca yaptıgınız işler püf noktaları nelerdir..
    Özellikle çalışan ve tecrübeli hanımlar bilgilerimizi paylaşalım
    Benim gibi tatlicadiarzu iş bilmeyen yada yeni evlenicek arkadaşlara yardımcı olalım...

2. 8 Mayıs 2008
  3. EU1

EU1 Guest

Örnegin ben evde boşken özellikle pasar günleri sigara böregi sarar busdolabında saklarım..
    Banyo ya girdigimde mutlaka çamaşır suyu ile temizlerim...
    Bunun dışında salonu her daim toplu tutarım..
    Sabah giyeceklerimi akşamdan hasırlayamam ama kafamda gece düşünürüm..takılarıma kadar kafamda hasır ederim..
    Makarna sosis gibi kolay yapılabilecek yemekler her daim bulundurmaya çalışırım

4. 8 Mayıs 2008
  5. PARXIXS

PARXIXS Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Şöyle söyliyim bulduğum ve uyguladığım en pratik fikir
    Ev işlerini eşimle paylaşmaknaniknanik

6. 8 Mayıs 2008
  7. EU1

EU1 Guest

Evet Paris
    Saolsun benim ki de yardım eder içten hemde..
    Teşekkür ettigimde de evde dursan hayatta yapmam der...

8. 8 Mayıs 2008
  9. PARXIXS

PARXIXS Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Danacığım nasl alıştırırsan öyle gider taviz yok puhahaha:dance:

10. 8 Mayıs 2008
  11. Cerenimo

Cerenimo Derin' im hoşgeldin... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    bizimki biraz yapıyo ardından da yoruldum diyerek yayılıyo :mymeka:

pratik olarak evde hazır kek bisküvi ve susamlı çubuk bulundurun derim..misafir geleceği zaman hemen ortalık toparlarsınız ikram da hazırlarla olur :icecream:

toz al diye bir temizlik malzemesi var hani köpek kuyruğuna benzeyen mutlaka evde olsun acil temizlikte birebir vallaa.s.

12. 8 Mayıs 2008
  13. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.137
    Ödül Puanları:
    438
    çamaşırları sepetlere renlerine göre ayrı koyarım ben yemekde aramam ne olsa yerim:)

14. 8 Mayıs 2008
  15. EU1

EU1 Guest

Aplacım
    çok saol bu önerileri dikkate alacagım
    Banyoma 1 sepeti zor sıgdırıyorum ama ilerde büyük ev allah isin verirse 2 sepet koyarım...
    Bende ne bulsam yerim ama pat die misafir zili çalsa ??

16. 8 Mayıs 2008
  17. EU1

EU1 Guest

renkli çamaşırlar daha çok çıkıyor o yüzden onları makinenin içine atıyorum....beyazlarıda sepete...

en güzeli dolabın başında giyinmek çıkardığımızı anında katlayıp yerine koymak...artık çocuğu öyle yapıyorum çıkarıp hemen katlayıp dolabına koyuyorum. kendimde çarşıya bile gidecek olsam eşofmanımı katlayıp çekmeceye koyuyorum.

üç beş parça bulaşık oldu mu çok biriktirmeden makineye yerleştiriyorum..
    her gün bir yeri mutlaka temizleyip düzeltiyroum bir iki çekmece mesela.

dondurucu varsa hazır kurabiye vs yapılıp atılabiir sonra mikrodalga da çözülür. pratik bikaç tarif edinilir. mesela peksimetli bir tatlı var şerbeti peksimetlerin üzerine kepçeyle döküp, üzerine dr otker cremole (soğuk sütle üç dk hazırlanıyor) ondan yayılıyor. çok kısa sürede oluyor. ya da eve hazır keklerden alıp koyulabilir.

18. 8 Mayıs 2008
  19. wishne

wishne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Haftalık yemek listesi oluşturur,bütün malzemeleri hazır ederim.
    Sabah kahvaltı hazırlanırken,sulu yemekse hemen düdüklüye.Gelince pilav ,makarna salata işlem tamam.
    Kolay dolap böreği tarifim var,evde olduğum zaman yapıp pişirir dipfrize atarım ,aniden gelen misafir gelse çay demlenirken fırında ısıtırım.Çoğunlukla mozaik pasta vardır,hemen krem şanti veya çikolata sos dökerim değişiklik olsun diye...
    Gece yatarken muhakkak tuvalet ve lavabomu ovar ,öyle yatarım.
    Yeni çıkan temizlik mobum elim ayağım oldu.Yer kovamda suyum hazır,akşam yemekten sonra görünen yerleri beş dakikada silerim.
    Tozsavar ile iki günde bir toz alırım.
    Çamaşırı seleye koymam hemen ütü masasını açıp,ütüler yerleştiririm.Seleye girdimi ha şimdi yaparım derken kalır gider,elimi attığımda da hazır bulayım.
    Şimdilik aklıma gelen bunlar,ama en önemlisi elinize aldığınızı hemen yerine koyar,o anki işi ertelemezseniz, yine rahatlığı siz yaşarsınız.