özgüven eksikliği mi bilmiyorum :(((

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve g_e_p_e tarafından 1 Mart 2010 başlatılmıştır.

1 Mart 2010
    Konu Sahibi : g_e_p_e
  1. g_e_p_e

g_e_p_e Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak ben özgüveni çok yetersiz bir insanım ve bunu dışa çok yansıtıyorum özellikle yeni tanıştığım birisiyle konuşurken ya da toplum önünde konuşurken bunu çok belli ederim hemen yüzüm kızarır rezil olma korkusu vardır hep içimde her defasında şimdi kim bilir benim hakkımda ne diyorlar diye düşündüğüm olmuştur bena rtık bunlardan kurtulmak istiyorum insanlarla ve toplum önünde rahat rahat konuşabilmek istiyorum bana yardım edebilecek olan var mı?

2. 1 Mart 2010
  3. yumi

yumi askerime aşığım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım özgüven eksikliğim var diyorsun ama ne derece?şöyleki;fiziksel bir özelliğinden dolayımı?yoksa sadece ruhsalmı?mesela kimi der burnum çok büyük bu yüzden özgüven eksikliği yaşıyorum;kiminin ruhsal çekingenliği vardır?sen hiç sebebini düşündünmü?

4. 2 Mart 2010
  5. dilera

dilera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili gepe,
    seni anlayabiliyorum çünkü bir zamanlar bendede aynı özguven problemi vardı.çok yuksek derecede olmasada..
    ögrendimki..herşeyden öte kendimizi sevmemiz gerekiyor..ki bu çok kolay olmuyor biliyorum..hep sunu dersem bnm hakkımda ne düşünürler, bunu giyersem böyle derler gibi hep etrafımızdaki insanların düşüncelerine değer veriyordum o donem..benım hakkımda ne dusunurlerse dusunsunler ben kendımı bildikten sonra..beni isteyen sever istemeyen sevmez..ben kendimi sevdikten sonra..
    burada uzun uzun yazmak kolay olmuyor....eski ben ve şimdiki ben iki apayrı insan bir tek bunu biliyorum.şimdi tam aksine kendine güvenli biri olarak görülüyorum etrafta..
    en önemli kısım nasıl değiştim???
    değişmek istedim...
    korkularım,kaygılarım ve utançlarımla yuzleştım
    5 yıl boyunca duzenlı olarak psikolog ve çalışma guruplarına gittim..kolay olmadı ama değdi..bence sende kendini tanıma adına yardım alabilirsin...
    sevgiyle kal....

6. 2 Mart 2010
  7. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    insan herzaman sorunlarının üzerine gitmelidir.sen rezil olurum düşünceleriyle istediklerini yapamayıp,söyleyemessen asla burdakiler ne söylerse söylesin başarılı olamassın bir psikolog yardımıyla bu sorununu ortadan rahatca kaldırabilirsin ama önce kendin başaracağım diyerek başlarsan.

8. 2 Mart 2010
  9. g_e_p_e

g_e_p_e Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ruhsal olduğunu düşünüyorum fiziksel özelliklerimle problemim yok ama şöyle bir durum var insanların benim hakkımdaki görüşlerini çok önemsiyorum galiba birisi bişey dese günlerce onu kafama takıyorum ve kendime hiç güvenemiyorum=(((((

10. 2 Mart 2010
  11. g_e_p_e

g_e_p_e Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    şu ana kadar psikologa gitmeyi düşünmemiştim ama daha kötü olursam gidicem önce kendim yenmeye çalışıcam bu özelliklerimi destekleriniz için çok teşekkür ederim:) değişmeyi çook istiyorum

12. 2 Mart 2010
  13. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

reddedilmekten, dışlanmakta,yalnız kalmaktan mı korkuyorsun?

her insanın beğenisini kazanamazsın ki? yani illa ki birileri seninbi huyunu beğenmeyecek,fikirlerini düşünce tarzını beğenmeyecek.sempatiksalakcinni

e birilerine kendini beğendirmek uğruna kendin olmaktan vazgeçmesüprizzzzz

olduğun gibi ol. "benim ağzımdan çıkanlar benim fikirlerim, benim dış görünüşüm bana ait" sositososito

kimse bunlardan dolayı seni sorgulayamaz ki?opuyorumnanaktan

ne yazılır ki sana. uzman yardımı alman en güzeli:lepi:

ama kendini ezik hissetme

her insan özel
    zemuszemus

14. 3 Mart 2010
  15. dilera

dilera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm..maddi olarak bilemem ama kendin çözmeyi bekleme bence..kendimiz halledebiliyor olsaydık boyle problemlerimiz olmazdı..en azından psikologun soracağı dogru sorularla buldugun cevaplar seni aydınlatacaktır..

16. 3 Mart 2010
  17. CeYLo

CeYLo Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım kim ne dusunurse dusunsun ya en özel en güzel sensinzemuszemus

18. 3 Mart 2010
  19. g_e_p_e

g_e_p_e Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    söyledikleriniz sayesinde biraz gaza geliyorum aslında bu aralar pek vaktim olmadığı için psikoloğu bi süre arka planda tutmam gerekecek

söylediğiniz şeyler çok hoşuma gitti gerçekten neden takıyorum ki başkalarını kendim olmam lazım kim ne dersin dimi bundan sonra hep böyle düşünücem