özgüvenim yok ne yapacağım

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve BAHARI BEKLXIXYORUM tarafından 19 Ekim 2007 başlatılmıştır.

19 Ekim 2007
    Konu Sahibi : BAHARI BEKLXIXYORUM
  1. BAHARI BEKLXIXYORUM

BAHARI BEKLXIXYORUM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    akadaşlar bana yardım edin benim özgüvenim yok.hep kendimi eleştiriyor ve aşağılıyorumsenağlamabu halimden memnun deilim ama kendimi sevemiyorum.konuştuğum kişiler farkına varıyor dahada üzülüyorum.:çok üzgünüm:ben neden böyleyim:sm_confused:bana bu konuda yardımcı olun lütfen:a015:

2. 19 Ekim 2007
  3. elisaa

elisaa Minik Serçe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    peki neden cnm. neden kendine eziyet ediyosun böle? neyi beğenmiyorsun ki. Allah şükür sağlıklısın sanırım. bir de hastanelerde sağlık problemleri ile uğraşan onca kişiyi düşün. yürüyebiliyosun.. şükret buna ya peki yürüyemeyenler napsın? görebiliyorsun.. şükret dünyasını hiç göremeyenler napsın?
    hep güsel şeyler düşün.. olumlu düşün. hayata positif bak tatlım

4. 19 Ekim 2007
  5. BAHARI BEKLXIXYORUM

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öyle ama biri bişey dese başlıyorum kendimi aşağılamaya evet ben iyi olsam zaten şöyle olurdu .mesala üniversiteyi kazanamdım ben iyi olsam okur adam olurdum ben adam deilim.ben iyi olsam şöyle olurdu gibi başlıyorum kendimle uğraşmaya bir şeye dokunurken kıracakmış gibi elim titreyerek dokunuyorum korkuyorum yani kendime güvenim yok of ya of ne yapmalıyım değişmek istiyorum

6. 19 Ekim 2007
  7. BAHARI BEKLXIXYORUM

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben kayseriliyim burada hamur işleri çok olur mesela hamur açmak felan istesem çok kişi farkediyor hamurdan korkar gibi hareket ediyorsun bırak o senden korksun diyorlar ya da iş yerinde patronum kimseden çekinme fabrikayla konuşurken kendini savun eziklik duyma sen haklı davandasın (bazen işleri acil istiyoruz fabrika bana çıkışıyor) hep böyleyim

8. 19 Ekim 2007
  9. CakmaKleopatra

CakmaKleopatra asabiyim kompleksliyim!!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    CANIM MERHABA;
    sana öncelikle sunu söylemek istiyorum kendini aşağılamakla biyere varamazsın ayrıca her anlamda çok iyi olmak zorunda değilsinki mesela ben hayatımda hiç dantel yapamdım bana hep beceriksizsin derlerdi ama hep solak olduğumu sölerdim yapamıyorum derdim ama bunun için hiç üzmedim kendimi sende yapma bi yandan fire veriyosan mutlaka iyi bi yönün vardır iş yerinde problem yaşıyorsan çekingen olma herşeyede atlama ama girişimci ol bak beni eleştirdiklerinde önce bi bakarım dedikleri gibi olsam bana uyarmı kişiliğimi kontrol ederim bana uyarsa yapmaya çalışıyorum ama yok beynime aklıma tersse yapmıyorum hem hamur işini bu kadar takma kafana bak herşeyin hazırı var üzülme:) sen kendini önemsersen herşey yoluna girer kimsenin kimseden üstünlüğü yok ki sevgiler..

10. 19 Ekim 2007
  11. BAHARI BEKLXIXYORUM

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    anlıyorum canım durum sadece hamur deil yani benim herşeyden korkuğum izlenimini veriyormuşum bi iş yaparken kendine güvenen bir halim yokmuş işte böyle:tomato:

12. 19 Ekim 2007
  13. babys07

babys07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm benim her zaman korkularının üstüne git herkesin yapabildigi seyler farklıdır ben sunu yapamam ama sen yaparsın weya sen yaparsın ben yapamam cnm sanırım bunu baya bi bilinc altı yapmıssın we her yaptıgın seylerde dısına yansıtıorsun dolayısıylada insanlar bunu hemen fark edıor bisi yaparken sakın korkyla acaba olcakmı die yaklasma olcak de ya inat et olsun weya olmasın cnm eninde sonunda sen yapamya urasmaya dwm ettikce olcaktır kendini sakın assalama cnm üstüne git hep bak zaman gectikce oldunu sende görceksin tmm mı

14. 19 Ekim 2007
  15. BAHARI BEKLXIXYORUM

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bilmiyorum daha açık olayım şimdi benim üvey babam var beni çoçukken gittiği yere kötülüyordu ben duyordum 9 yaşlarından beri. evde kendine ait eşyalar dokundurmazdı kendine ait dediğim kendi aldığı televizyona felan birde ben çok ders çalışırdım aslında dersi anlamadığı için bir dersin başında saatlerdir uğraşırdım ve işle hiç ilgilenemezdim ne biliyim böyle işte daha nasıl anlatayım sevilmediğimi düşüüyorum insanlar benle ilgilensede bana yapmacık gibi geliyor.anneme çok bağlıyım ama bazen anneni severmisin dedikleride düşünüyorum benimki sevgimi mecburlukmu ihtiyacmı yani annem çok iyidir ama ne hissettiğimi bile bilmiyorum yani sevgiyi bilmiyorum.kendime güvenim yok çoğu zaman kendimi rüzgarın önündeki kuru yaprağa benzetiyorum hayat kendiliğinden beni götürüyor ama nereye

16. 19 Ekim 2007
  17. babys07

babys07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm seni cok ii anlıorum inan bunlar genelde cocuk psikolojisinden gelıor cnm bende öleydim hic is bilmiordum benimde üwey babam wardı we cok agır seyler yasattı bana sonunda annem örendi we onu terk ettin cocuklumdan beri hep annemle yasadım ben o hep calısrıd cnm annem benim bense okul we okul halada is bilmem cnm banada basen yapılıor bu ama öreneim die sadece zamana ihtiyacın war cnm gecmise sünger cekmelisinki hayatın anlam kazansın unutma bi sen daha yok bu dünyada cnm

18. 19 Ekim 2007
  19. turkuvaz

turkuvaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Birşeylere yaklaşırken kırılacak yapamayacağım diye düşünme yapacağım diye düşün.Senden öncekiler nasıl öğrendiyse sende öyle öğreneceksin.Onlar yanlış yapmadımı,kırmadımı.Karşında konuştuğun kişileri kendin gibi gör onlarında hata yapabileceğini düşünerek yaklaş.Hiçbirşey senden önemli değil:1hug: