özgüvenimi kaybettim bulanların danışmaya getirmesini rica ederim

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve yexsxim87 tarafından 17 Eylül 2010 başlatılmıştır.

17 Eylül 2010
    Konu Sahibi : yexsxim87
  1. yexsxim87

yexsxim87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba kızlar..derdimi sıkıntımı anlatacak kimseyi bulamadım belki dışardan beni tanımayan insanların desteği iyi gelir diye düşündüm..hepimiz insanız ve insani zaaflarımız var ne yazık ki..hayat yıpratıyor bazen bizi..bende işte böyle bir dönemdeyim..hayat mı beni yıpratıyor ben mi kendimi bilemiyorum..oldum olası fazla hassas duygusal bir insanım zaten..gelelım son 1 aya..bu yaz üniversiteden mezun oldum ve bu ay da işe başladım..şanslıydım mezun olur olmaz iş buldum..dilerim iş arayan herkes de gönlüne göre işler bulur..ben ankarada oturuyordum,iş mevzusu olunca geldim istanbula..daha cok yenıyım ıstanbulda,işte ve yalnızlıkta..yalnızlık dedım cunku cekırdek aılem suan ankarada ben gecıcı olarak teyzemde kalıyorum..aılemden ayrıldım kısaca,ayrıca sureklı yanımda olan erkek arkadasım gitti mi askere agustosta..iyice yalnız hıssetmeye basladım kendımı..gelelım asıl sorunuma işe gırdım bır bankaya,sınavları gectım,mulakatları gectım ama yok arkadas kendıme guvenım yok..bir korku,gergınlık,stres var ustumde..ya işte başarılı olamazsam diye,bu korku gözümde büyüdükçe büyüyor..özgüvenim sürekli kayboluyor,ortama ve insanlara karşı da soğuyorum kendime güvensizliğimden..şuan eğitim alıyorum ve gercektende finans-ekonomı yönünden cok eksıgım oldugunu gördüm..benımle baslayanlardan asagıda görüp kendımı sureklı bunalıma gırıyorum,eve gelıyorum stresten mıdem alt-ust,aglama krızlerı..işte de çok pasif sessiz kaldım korkudan hiçbir şeye hakim değilim diye..yanı zaten deneyımsız işe alımdı bu ama benımle gırenler benden dha ıyı egıtıme sahıpler ya da çalısma ortamına dha aşina insanlar,yaşları da benden büyük iş denyımlerı,masterları olmuş,dha bilgililer kısaca..bende kendımı gordum ya brz eksık fınans-ekonomı konusunda gırdım bunalıma..napcagımı hıc bılmıyorum,gercekten acaıp kaybettım ozguvenımı,cok stres oldum ve fızıksel etkılerını gormeye basladım bu stresın..insan işe girdim diye stres olur mu? acaba öğrenebilecekmiyim bankacılığı?bankacılar varsa nolur yardımcı olsunlar..başaramamaktan çok korkuyorum :KK43: çok moralim bozuk 1 aydır nolur fikirlerinizi paylaşın..

2. 17 Eylül 2010
  3. karisx

karisx sil baştan başlamak Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım öncelikle rahatla biraz, herkes iş ararken sen bulmuşsun öncelikle, hem demişsin onlar yaş olarak daha büyükmüş, tecrübeleri varmış falan filan ilerde sen de öle olcaksın, hem işe girip de öğrenemeyen kaç kişi vardır ki şu dünyada, rahat ol:)

4. 17 Eylül 2010
  5. GnotiSeavton

GnotiSeavton Eee yani...? Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Bu korkunuz tecrübesizlikten ve daha herşeyin başında yeni oluşunuzdan kaynaklanıyor...

İş hayatınız boyunca alabileceğiniz mesleki sertifika programları, kariyer eğitimleri hatta gerekirse master programlarıyla sizde kendinizi pekala diğerleri gibi yetiştirebilirsiniz...

Zaten kurumsallaşmış bir bankada iseniz, kendi eğitimlerini kendileri verecektir bunda hiç endişeniz olmasın.

Henüz işiniz çok taze, başka bir şehirde yeni bir hayat kurmuşsunuz kendinize. O yüzden bu tür bocamalar yaşamanız gayet normal.

Yaşadığınız durum emin olun geçici... :nazar:

6. 17 Eylül 2010
  7. Aleyna8

Aleyna8 pamuğum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tabikide başarabilirsin neden başaramayacakmışsınki yanlış düşünceler içinden çıkman gerek,daha deneyimli olabilirler ama sen daha yolun başındasın tabikide eksiklikler olabilir bu cok normal yok yere güven eksikliği yaratma kendinde derim.ne güzel okumuş ve işe girebilmişsin kendini geliştirebilirsin..ben şuan boştayım ama coğumuz bazen iş hayatında böyle düşüncelere kapılmışızdır.eksiklerini görüp stres olmak yerine azmi hırsı eline almalı ve başarabilirim yapabilirim demelisin bana göre..bence gayette akıllı birisin okul bitiripte bankacılık mesleğine atılmak kolay bir işmi değil ama sen başarılı olmuş ve iş hayatına atılmışsın..buda senin gayet başarılı biri olduğunu zaten gösterir..gercekten boş yere stres yapıyosun rahat ol kendine inan ben bu noktaya kadar geldim bundan sonrasınıda başarabilecek gücüm var de kendi kendine inan insanın kendi kendini telkin etmesi işe yarıyor..azmin elinden hiçbirşey kurtulamaz..

8. 17 Eylül 2010
  9. melek_21

melek_21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    senin diğerlerinden neyin eksik Allah aşkına yapma bunu kendine senden geride olanlara bak çevrende okuyup okuyup hem de deneyimsiz olup işşiz olanlara bak ben onlardan daha öndeyim daha şanlıyım de eline geçen bu fırsatı değerlendir millet annesinin karnında öğrenmiyo ya deneyim böyle kaznılıyo çalışacaksın ki deneyim kazanacaksın kendine güvenirsen emin ol o senden üstün olanların bi marifeti olmadığını görüp kendine güleceksin senin yerinde olmak isteyen ne kadar insan var bunu düşün ve rahatla oraya kadar gelmişşen hiçte başarısız olmadığın kesin neden başkaları değil de sen....bunu bi düşün

10. 17 Eylül 2010
  11. teolog

teolog Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hay Allah aklıma öğretmenliğimin ilk yılı geldi müfettişlerin geleceğini duydugum zaman uykularım kaçardı psikolojim bozulurdu eksik bulacaklar kızacaklar beğenmeyecekler diye
    canım inan safmışım diyorum ama şimdikaydirigubbakcemile2
    duydugum zaman geleceklerini gelecekleri varsa görecekleri de var deyip geçiyorum
    deneyimsizlikten biraz senin sıkıntın zaman geçtikçe özgüvenin de tekrar yerine gelecek

12. 17 Eylül 2010
  13. future

future Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kendin de söylemişsin tecrübeleri benden daha fazla diye. sen de eksik olan taraflarından çalışmaya başladın mı bi bakmışsın eğitim sonunda ihtiyacın olan herşeyi biliyorsun.

umarım en kısa zamanda özgüvenini geri kazanırsın. şimdiden başarılar.

14. 17 Eylül 2010
  15. Gms

Gms ßitqin Hatun Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Canım ßak daha 19 Yaşındayım ve Satış TemsiLcisi oLdum..Sebebi Sadece Şu işimi Çok seviyorummmmmmmmm Sende önce işini Sev sadece mesai saatLerinde deiL her zaman işim akLımda..ßenden önceki ÇaLışan ßenden daha iyiymiş ..önceLeri öyLe deniyodu ama Kendimi o kadar ıspatLadımki..

Herşeyden önemlisi hata yapmaktan Korkmuyorumm ve merak ettqim Herşeyi Soruyorum Çok basit bişey oLsa da Soruyorummm benden üsteki insanlarLa sayqımı bozmadan Çok Rahat davranarak Konuşuyorum:) hoşLarına da qidiyor vaLLa:KK70:

Şimdi Herkez iyiki o kız qitmişte Sen qeLmişsin dio:d

16. 18 Eylül 2010
  17. PammukSeker

PammukSeker Bütün dünyayı gezelim elele<3 Üye

Beğenildi:
    1.158
    Ödül Puanları:
    163
    Canım iş bulmuşsun böyle bi dönemde.
    Önce üzerinde bunun rahatlığı olsun.
    Bence istersen herşeyi başarabilirsin. Sonunu düşünmeden yap ne yapacaksan.
    Kaybetme korkun olmasın.

18. 18 Eylül 2010
  19. vegateryan

vegateryan değişsin dünyam Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bence kendine haksızlık ediyosun..sonucta senin deneyimsiz oldugunu biliyolar ve seni bi sınava sokmuşlar gecmişsin, mulakatıda gecmişsin..zaten kendini ispatlamışsın..inan o sınavları ve mulakatları gecmek gercekten zor ve sen bunu basarmıssın..istanbula alıştıktan sonra kendine gelirsin bence..sosyalleşirsin ve kendine güvenin artar..böylelikle iş hayatınada hakim olursun