Ozon tedavisi ile ilgili bilmediklerimiz ve deneyimleriniz

Konusu 'Anti-Aging - Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma' forumundadır ve EU1 tarafından 30 Nisan 2008 başlatılmıştır.

  30 Nisan 2008
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest

  Arkadaşlar umarım konu tekrarı değildir (ben bulamadım)

  daha önceden duyduğum ve ayrıntılı incelemediğim ozonun mucizelerini sizinle paylaşmak istedim, benim bazı rahatsızlıklarımı da kapsadığı için başlamayı düşünüyorum, aranızda bu tedaviyi gören, bilen, iyi veya kötü konu hakkında ne biliyorsanız lütfen paylaşın...

  1. OZON NEDİR?Ozon üç oksijen atomundan oluşan bir kimyasal bileşiktir (O3). İki atomlu normal atmosferik oksijenin (O2) çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir. Böylece bu iki çeşit molekülün yapıları birbirinden aşağıdaki gibi farklıdır:

  O3 oda sıcaklığında renksiz, karakteristik kokusu olan bir gazdır. (fırtınalı havalardan sonra, yüksek yerlerde veya deniz kıyısında hissedilir). İsmi Yunanca "koklamak" manasına gelen ozein’den gelir. Alman kimyacı Christian Friedrich Schönbein (1799-1868) tarafından 1840 yılında keşfedildi. Zemin seviyelerine yakın yerlerde 10 milyon hava partikülü başına bir partikül O3 (= 0.1 ppm = 200 µg/m³) konsantrasyonlarında duman şeklinde bulunur. 2000 metre yükseklikte, çok daha azalarak 0.03 - 0.04 ppm seviyelerine düşer.

  Çok güçlü okside etme ve çok etkili dezenfekte etme özelliği sayesinde , Dünya çapında içme suyu sağlayan arıtma tesislerinde mikrop öldürücü olarak kullanılır.

  Uygulama yöntemleri
  UYARI: Ozon gazının solunması akciğerlerde tahrişe sebep olduğundan sakıncalıdır.
  Senelerin deneyimi sonucunda ve son yapılan klinik çalışmalar ışığında beş uygulama şeklinin geçerliliği kabul edilmiştir:
  1.Majör otohemoterapi (Hastadan kan alınarak tedavinin yapılması) geriatride (yaşa bağlı hastalıklar), dolaşım bozukluklarında yeniden canlanmayı sağlamak için, viral kökenli hastalıklarda ve genel bağışıklık sistemi aktivasyonu için kullanılır.
  Bu metodla, 50 ila 100 ml hastanın kanı alınır, tam olarak tesbit edilmiş ozonla karıştırıldıktan sonra hastaya geri verilir. (steril ozona dayanıklı sarf malzemesi ve vakumlu şişe kullanılır!). Ozon kırmızı ve beyaz kan hücrelerini oluşturan spesifik maddelerle tamamen reaksiyona girer ve böylece vital aktivitelerini = metabolizmayı arttırır. İşte bu aktive edilmiş kan (ozon ya da oksijen değil!) hastaya hemen normal bir damlalık kullanarak tekrar geri verilir.
  2.Aynı prensibi kullanarak, minör otohemoterapi diye adlandırılan yöntemde ise ozonlanmış 3-5 ml kan intramusküler yolla hastaya geri verilir. Bu yöntemle spesifik olmayan bağışıklık sistem aktivasyonu yapılır: alerjik hastalıklarda ve genel olarak bağışıklık sistemini güçlendirmekte kullanılır.

  3.Eksternal tedavi ozon gazını kapalı bir sistemde özel bir plastik bot (ayaklar ve bacaklar için ) içinde dolaştırarak ya da vücudun farklı bölgelerine uygun torbalar, folyolar ile gerçekleştirilir. Bu sarf malzemeleri ozona dayanıklı materyalden yapılır. Vücudun tedavi edilecek kısmı önceden su ile nemlendirilir, çünkü ozon kuru bölgelere etki etmez. Bu metod ülserleri, yaraları, açık yaraları, ameliyat sonrası oluşan lezyonları, shingles (herpes) ve enfekte olmuş alanları tedavi etmekte çok etkilidir. Diğer yöntemler ozonlu saf su ( dental tedavilerde) ve ozonlu saf medikal zeytin yağı (cilt eruptionları örneğin egzema, mantar, liken gibi).

  4.O3 gasının rektal yolla uygulanması kulağa hoş gelmese de o kadar rahatsızlık verici değildir (tıbbi olarak rektal insuflasyon denir). Aslında hasta kesinlıkle hiçbir rahatsızlık hissetmez, çünkü O3 gazı direkt olarak hassas barsak cidarı (membranı) tarafından emilir; buna ek olarak tüp ve torbalar tek kullanımlık olduğundan tamamen hijyeniktir ve hasta kendi kendine uygulayabilir. Bu metod genelde barsakların enflamatuar hastalıklarında endikedir ancak son zamanlarda daha az invaziv olmasından dolayı genel sağlık ve yeniden canlanma için kullanılmaktadır.

  5.Ozonun eklem içi enjeksiyonu;(intra artikuler yolla ozon verilmesi); adından da anlaşılacağı gibi ozon gazı (eğitimli kişilerce), yavaşca eklem içine enjekte edilir.Bu metod ağrılı enflamatuar hastalığı olan ekleme uygulanır (artrit,rekurren artroz, genel patolojik sertliklerde uygulanabilir) ).

  Ozon Tedavisinin Kullanıldığı Medikal
  Durumlar

  • Dolafl›m bozukluklar› (diyabet, sigara içimi vb. ba¤l&#8250:KK66:
  • Virüslerin sebep oldu¤u hastal›klar (hepatitler, uçuklar,
  zona gibi)
  • Zor iyileflen enfekte yaralar, örne¤in bacaklardaki
  aç›k yaralar, yan›klar, mantar enfeksiyonlar› vb.
  • Ba¤›rsak hastal›klar› (ülseratif kolit, proktit ve chron)
  • Kanser tedavisinde tamamlay›c› tedavi
  • Kronik yorgunluk sendromu
  • Akne, sedef, egzama ve mantar gibi cilt hastal›klar›
  • Yafllanmaya karfl› koruyucu tedavi
  • Migren ve multiple skleroz gibi sinir sistemi hastal›klar›
  • Göz hastal›klar› (yafla ba¤l› göz hastal›klar&#8250:KK66:
  • A¤r› tedavisi
  • Difl eti hastal›klar›
  • Romatizmal hastal›klar
  • Kronik bronflit, ast›m ve alerji gibi baz› hastal›klar


  biraz uzun olsada ancak bu şekilde açıklayıcı oldu, şimdi sizin bildiklerinizi bekliyorum, lütfen yazın ona göre başlıcam şutarafagitti
   
 2. 14 Mayıs 2008
  Konu Sahibi : EU1
 3. nigo

  nigo Aktif Üye Üye

  Katılım:
  27 Şubat 2008
  Mesajlar:
  150
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  86
  merhaba,
  arkadaşım ozon terapi aldı 10 seans, tedavi oldu kronik halde öksürüyordu en son gördüğümde çok işe yaramış nefesi rahatlamış öksürme nöbetlerinden kurtulmuş,cildi canlanmış,kırışıklıklar yok denecek kadar azalmış,sakinleşmiş sanki 10 yaş gençleşmiş gözlerime inanamadım :nazar:
  Eşim astım hastası ikna oldu zor zar, ozon terapi almayı düşünüyor umarım eşimdede işe yarar
  paylaşımın için teşekkür ederim
   
  Son düzenleme: 14 Mayıs 2008
  duygu6 bunu beğendi.
 4. 25 Şubat 2009
  Konu Sahibi : EU1
 5. tulaylin

  tulaylin Aktif Üye Üye

  Katılım:
  20 Mart 2008
  Mesajlar:
  5
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  merhaba arkadaşlar benim doktorum da ozon tedavi önerdi dizimdeki sorunlar için ne kadar etkilidir acaba bileniniz varsa bana lütfen yardımcı olurmusunuz çok kararsızım bu konuda ne yapacağımı bilemiyorum
   
 6. 26 Şubat 2009
  Konu Sahibi : EU1
 7. daylight

  daylight Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  6 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  2.435
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  148
  dünyadaki ilk mucidi Hitlerdir 2.dünya savaşında kendine ve üst düzey komutanlarına bagışıklık sistemini güçlendirmek we dinçlik için uygulatmıştır Türkiye'ye ilk getiren Semiramis Pekkan'dır tazelenen kanla birlikte cilt,saç,anti-aging kısaca tüm metabolizmaya faydası vardır geçtigimiz yıl 2dönem olarak 24seans yaptırdım vücut içten beslenir kanın yenileniyor bir arkadaşım 10seansla alkolu bıraktı bir arkadaşımın kızı öss hazırlık sürecindeki stress/heyecanını yendi artık ragbet gördügü için fiyatları arttı ;ama hayattaki en degerlinizi kendinizi şımartın ve yaptırın yaşlanmayı,hastalanmayı beklemeden !!!!!!
   
 8. 2 Mart 2009
  Konu Sahibi : EU1
 9. tulaylin

  tulaylin Aktif Üye Üye

  Katılım:
  20 Mart 2008
  Mesajlar:
  5
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  çok teşekkür ederim arkadaşım 2 seans oldu başladım henüz bir değişiklik hissetmedim pek fazla umudum yok gibi yaraı konusunda ama yazdıklarınla biraz umutlandım umarım faydasını görürüm
   
 10. 11 Mart 2009
  Konu Sahibi : EU1
 11. dilarem

  dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

  Katılım:
  4 Ocak 2008
  Mesajlar:
  3.038
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  148
  Günaydın expireUser ben de selülit ve bölgesel incelmeye iyi geldiğini okumuştum.ıyi bir merkez arıyorum.Eger tavsiye edebilecegin bir merkez varsa yardımlarını bekliyoruma.s.
   
 12. 11 Mart 2009
  Konu Sahibi : EU1
 13. dilarem

  dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

  Katılım:
  4 Ocak 2008
  Mesajlar:
  3.038
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  148
  Dayligt nerde yaptırdıgını ögrenebilir miyim:sm_confused: Bu konuda cok tedirginim ama bir yerden başlamam lazım,dedigin gibi kendimi şımartmak istiyorum artık,dogum kilolarımla daha fazla arkadas kalamayacagım ziiiiraaasenağlama
   
 14. 13 Mart 2009
  Konu Sahibi : EU1
 15. daylight

  daylight Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  6 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  2.435
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  148
  ben Adana'da yaşıyorum burda yaptırmıştım selülit için hiç durma,bekleme hemen yaptır tek zerresi kalmaz
   
 16. 6 Eylül 2009
  Konu Sahibi : EU1
 17. daylightcım cnm sen kana karıştırılandan mı yaptın? yoksa ozon saunayada mı girdin? cnm ya benm saçlar dökülyo, sürekli yorgunluk var, gözlerim çökük. yüzüme dolgu yaptırcaktım. Acaba ozon daha mı faydalı olur ki? yanii ben kanıma karıştırıp aynı zamanda ozonu solumak ve ozon sauna istesem çok mu maliyetli olur?cnm biraz bilgilendir. gençleştirdimi? nelere iyi geldi?
   
 18. 6 Eylül 2009
  Konu Sahibi : EU1
 19. nesrin111

  nesrin111 hayat boş boş boş Üye

  Katılım:
  28 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  3.886
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  148
  bayağı maliyetli olur ki buna da gerek yok..kana karıştır yeter..sonuçta kan tüm vücudunda dolaşıyor zaten..bir daha solumaya ve saunaya ne gerek var