Ozon Yağı; Mucizenin Yağ Hali

Konusu 'Bitki Sözlüğü' forumundadır ve Bextra tarafından 31 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  31 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Bextra
 1. Bextra

  Bextra Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  29 Ekim 2007
  Mesajlar:
  32
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  11
  Ozon Yağı ; Mucizenin yağ hali

  Ozonlanmış yağ cilt bakım pazarında devrim yapıyor. Saf oksijen molekülleri ozonlanmış zeytin yağında jel olarak bekletiliyor ve kolayca deriye masaj yapılarak alınabiliyor. Bebeksi görünüşünüzü geri kazanmanız ozonlanmış yağ ile mümkün. Sağlıkla parlayan, güçlü cilde sahipolmak için ozonlanmış yağ en uygun çözüm.

  OZON NEDİR ?

  Aktif oksijen ( Ozon O3 ) bilinen en etkili mikrop öldürücü ve koku gidericidir. Güneşin ultraviyole ışını ve yıldırım anında ortay çıkan elektrik arkları ile oluşan ozon, dünyanın etrafında koruyucu kalkan olarak mevcuttur ve canlıları güneşin radyasyon etkisine karşı korur. Yıldırımlar sonucu oluşan ozon, havayı temizler.Özellikle yükseltilerde ve deniz kenarlarında, taze hava kokusu diye içimize çektiğimiz, havada bu hissi yaratan, yıldırımlar sırasında meydana gelmiş olan ozondur. Günümüzde, ozonun birçok faydasından yararlanmak amacıyla ozon üretim teknolojileri geliştirilmiştir ve ozon terapi Almanya, Fransa, Kanada, Rusya ve Japonya gibi birçok ülkede kabul görmüştür. Bu ülkelerde sadece ozonterapi yapan binlerce klinik vardır.

  OZONLU YAĞIN TARİHÇESİ

  Doğal olarak beliren ozon gazı dezenfektan ve arındırıcı olarak ilk 1881 de kullanıldı. 1926 da, Berlin’deki Kaiser Institute’ ten Dr. Otto Warburg kanserin sebebinin hücresel boyuttaki oksijen eksikliği olduğunu duyurdu. 1931’de Nobel Tıp Ödülünü, ardından tekrar 1944’te aynı ödülü kazandı. Tıp dalında 2 Nobel Ödülü kazanmış tek kişidir. 1950’lerin başlarında, ABD’de ozonlanmış yağ sıvı yağın bir formu olarak pazarlanmaya başladı. Yara temizliğinde dezenfektan olarak büyük takdir topladı. Fakat o zamanlar ticari kullanıma uygun olmadığı için rabet edilmedi. O günlerde ozon jeneratörleri yeteri kadar güçlü değildi ve zeytinyağı yeterli seviyede ozonlanamıyordu.
  Ozon Nasıl Yağlanır?
  YAĞ NASIL OZONLANIR?

  Ozon, zeytinyağı içerisine uzun zaman aralıkları kullanılarak ilave edildiğinde, zeytin yağı ozonu içerisinde tutarak koyulaşır. Bu jel soğutulduğu zaman ozonu yıllarca içerisinde tutar. Ozonlanmış yağ cilde uygulandığı zaman cilt hastalıkları üzerinde çok olumlu etkiler göstermiştir. Özellikle yanıklarda bu etki çok fazladır.Kesinlikle sizi incitmez ve büyük olasılıkla mükemmel sonuçlar yaratır. Bir kez yağ ozonlandığında soğutucu da bozulmadan çok uzun süre kalır.  OZONLANMIŞ YAĞ VÜCUDA NASIL UYGULANIR?

  Ozonlanmış yağ; yüz, boyun, abdomen ve uyluklardaki belirli aktif noktalara uygulanarak hücrenin vital proseslerini stimüle eden ve böylece dokuları gençleştiren hücre katalizör görevi görür. Uygulandığında bölgedeki kan akışı artar ve yaşlı hücrelerin ölmesi hızlanır. Yaşlılığa ve yüz hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkan kırışıkların düzelmesine yardım eder, göz etrafındaki şişlik ve halkaları yok eder. Cildin elastikiyetini düzeltmek için ozonlanmış yağ birebirdir. Ozonlanmış yağ başarılı bir şekilde selülit tedavisinde de uygulanır. Ozonlanmış yağ masaj yoluyla uygulanabilir ve olumlu etkileri kısa sürede gözlenebilir.

  OZONLANMIŞ YAĞIN RAF ÖMRÜ NE KADARDIR?

  Ozonlamış yağın son kullanma tarihi yoktur. 17 yıl kalıcı olduğuna dair raporlar mevcuttur. Uzun süre saklamak için, buzdolabında ya da soğutucuda bekletilmesi gerekir. Ozonlanmış yağ 10 sene dondurularak test edilmiş ve %98 oranında ilk hali kadar etkili olduğu saptanmıştır.


  OZONLANMIŞ YAĞIN ETKİLİ OLDUĞU RAHATSIZLIKLAR

  Ozonlanmış yağ Avrupada yüzyılardır deri rahatsızlıklarını yatıştırmak ve tedavi etmek için kullanılmaktadır. Sır, ozonun çok saf zeytin yağıyla birleştirilmesindedir. Çünkü ozonlanmış yağın değişimleri çok hızlıdır ve etkisini birkaç günde gösterir.

  Ozon, lezyonlardaki oksijen stoğunu arttırır. Yara tedavisini ilerletip hızlandırır. Bacteria, fungi , fotozoa gibi virüsleri yok eder. Bu mikroplar genellikle anaerobiktir. Oksijene aç ortamda gelişirler. Ozonla ( oksijenin çok aktif hali ) temas ettiklerinde hücre duvarları yok olur. Ozon bunu sağlıklı hücrelere ve dokulara zarar vermeden başarır.

  Ozonlanmış yağ;
  egzema, kesikler, yanıklar ve güneş yanıkları, mantar enfeksiyonları, bacak ülserleri, yatak yaraları, hemoroidler, arı sokmaları, böcek ısırıkları, akne gibi cilt kaynaklı rahatsızlıklarda kullanılabilir. Ayrıca soğuk aldıysanız göğsünüze masaj da yapabilirsiniz.

  Akne;
  Yüzünüzü yıkadıktan sonra sonra günde iki kere ozonlanmış jeli uygulayın. Ozonlanmış jel yüzünüzdeki dolaşımı arttırır ve gün içerisinde karşılaştığınız zararlı toksinlerden arınmak için yardım eder.

  Sporcu Ayakları;
  Temiz ve kuru ayağınıza günde 2,3 kere uygulayın.Ayak mantarlarını ayağınızdan uzak tutar. Çürükler; Ozonlu jeli çürüğe uygulayın. Ağrıyı azaltır, hücre dokularını iyileştirir, iyileşme sürecini hızlandırır.

  Kesikler, yaralar;
  Ozonlu jel her türlü cilt yarası ve sıyrık için birebirdir. Çünkü mükemmel bir antiseptiktir. Çok hafiftir kesinlikle acı yapmaz, günde iki kez uygulayabilirsiniz..

  Kepek ve kafa derisi problemleri;
  Saçınızı yıkayın. Daha sonra ozonlu jeli saç derisine uygulayın.Derinin içerisine doğru masaj yapın. Eğer mümkünse saçlarınızı hafif sıcak bir havluyla sarıp 1 saat bekletin.
  Egzema;
  Günde 2 kez derinizdeki etkilenmiş bölgelere uygulayın. Lipodermic banyo için 1 çay kaşığı ozonlu jeli suya katın.

  Pişik;
  Pişik olan yerlere uygulayın. Acıyı ve yanmayı durdurmaya, iyileştirme yardımcı olur. İyileşene kadar günde 2 yada 3 kez uygulayın. Bebeğinizin banyosuna birkaç damla ozonlu jel katmayı unutmayın.

  Baş ağrısı;
  Ağrıyan bölgenize 1-2 damla ozonlanmış jel ile masaj yapın.

  Hemoroidler;
  Tahriş, kaşıntı ve ağrıyı azaltmak için anal bölgeye ozonlanmış jeli uygulayın. İyileşene dek günde 2-3 kez tekrarlayın.

  Sinek ısırıkları ve arı sokmaları; Ozonlanmış jeli etkilenmiş bölgeye ovarak uygulayın. Kaşıntıyı çabucak yok eder. Bir antiseptik gibi davranır. Acıyı azaltmaya ve iyileştirmeye yardım eder.
  Kas Ağrıları; Spazm, kramp ve ağrıları iyileştirmek için etkilenmiş bölgeye yavaşça masaj yapın. Ozonlanmış jel özellikle sırt ağrıları ve boyun ağrıları için birebirdir.

  Tırnak mantarı;
  Tırnağı mümkün olduğu kadar kesin. Sonra ozonlu jelle ovun. Mantar oksijen olan yerde yaşayamaz,Günde iki kez uygulayın.

  Ter ;
  Ozonlu jel , hafif, çok etkili bir deodorant olarak kullanılabilir. Hassas koltukaltı dokularını tahriş etmez.

  Güneş yanıkları;
  Ozonlanmış yağ güneş yanıklarından hemen kurtulmanızı sağlar.Kabarmaları engeller.

  Çatlak Dudaklar;
  Ozonlu jeli dudaklara uygulayın.Çabuk ve kesin sonuç.
   
 2. 31 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Bextra
 3. Bextra

  Bextra Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  29 Ekim 2007
  Mesajlar:
  32
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  11
  Anti-aging etki

  Oksijen etkisi

  Zayıflama, Sellülit tedavisi

  Kronik yorgunluk sendromu

  Stres, Depresyon

  Cilt hastalıkları

  Dolaşım bozuklukları, tansiyon düzenlenmesi

  Solunum hastalıkları

  Diabet

  Kas Eklem Romatizmal hastalıklar


  Mide - Bağırsak hastalıkları

  Nörolojik hastalıklar

  Bakteriyel, Virus, Mantar Enfeksiyonları

  Bağışıklık

  Diş hekimliği

  Göz hastalıkları

  Cinsel fonksiyon düzelmesi

  Yaşlılık (Geriatrik problemler)

  Kanser tedavisi

  Hafıza, Sağlık
   
 4. 3 Kasım 2007
  Konu Sahibi : Bextra
 5. unefille42

  unefille42 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  27 Eylül 2007
  Mesajlar:
  26
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  nerden bulacağız biz bu yağı şeker?
   
 6. 3 Kasım 2007
  Konu Sahibi : Bextra
 7. yessillim

  yessillim Popüler Üye Üye

  Katılım:
  16 Haziran 2007
  Mesajlar:
  714
  Beğenildi:
  20
  Ödül Puanları:
  108
  akrar listeme ozon yağınıda ekledim
  toplu alcamda bütün yağları:Roflol:
  tşk bilgi için
   
 8. 5 Kasım 2007
  Konu Sahibi : Bextra
 9. bubu09

  bubu09 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  25 Ekim 2006
  Mesajlar:
  98
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Bu yağ nerde bulunur ?nerden alabiliriz acaba?
   
 10. 14 Kasım 2007
  Konu Sahibi : Bextra
 11. ECRXIXNA

  ECRXIXNA Aktif Üye Üye

  Katılım:
  8 Şubat 2007
  Mesajlar:
  112
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  Bende çok Merake Ttim Nerde Bulunur Bu Yağ?????????????????
   
 12. 14 Kasım 2007
  Konu Sahibi : Bextra
 13. maze

  maze Popüler Üye Üye

  Katılım:
  30 Nisan 2007
  Mesajlar:
  124
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  evet nerden bulabiliriz acaba valla ev yağdan geçirmiyor kantoron yağı,buğday yağı, kayısı çekirdeği yağı..........yağ yağğğ....:teytey:
   
 14. 2 Aralık 2007
  Konu Sahibi : Bextra
 15. CUVCUV

  CUVCUV Popüler Üye Üye

  Katılım:
  2 Mart 2007
  Mesajlar:
  1.246
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106

  Bu konuda sadece bilgi paylaşımında bulunalım nerede satılır, nasıl alırım gibi sorularınızın cevabı forum kurallarımız gereği burada paylaşılamayacaktır.Ama internette araştırırsanız sonuç alacağınızı düşünüyorum.

  Ozon yağı yoktur aslında oksijeni arttırılmış herhangi bir yağa ozon yağı demişler uygulama kolaylığı olsun diye ozonun kayısının yağı çıkarıldığı gibi yağı çıkarılamaz.

  OZON;

  Ozon 1840 yılında Schönbein'ın elektroliz ve elektrik kıvılcımları deneyleri

  sırasında oluşan kokuyu keşfetmesi sonucunda bulunmuştur. Schönbein bu

  kokunun şimşek çakması sonrası duyduğu kokuyla aynı olduğunu fark etmiş

  ve Yunanca koklamak anlamına gelen “Ozein” kelimesinden esinlenerek bu

  maddeye “Ozon” adını vermiştir. Ozon, 3 Oksijen atomundan oluşan

  molekülleriyle zehirli renksiz bir gazdır ve atmosferin üst katmanlarında yer

  almaktadır. Gökyüzünün mavi renkte görünmesi bu gaz sayesinde olmaktadır.

  Güneşten gelen dünyamız ve cildimiz için tehlikeli ve yıkıcı etkileri olan UV

  ışınların enerjisini emerek yeryüzüne ulaşmasını engelleyen doğal bir filtredir.

  Böylece gezegenimizde biyolojik dengeye yardımcı olur. Ozon kimyasal bir

  dezenfektan değildir.Soluduğumuz hava ve saf oksijenden üretilir.

  Hammaddesi oksijen olan ozon,DOĞAL OLAN TEK DEZENFEKTANDIR. Kötü

  koku ve mikrop bırakmaz. Yüksek oksidasyon gücü ile diğer dezenfektanlara

  göre çok üstündür. Hipoklorik Asit'ten 25 Kat, Hipoklorit 'ten 2500 Kat,

  Kloromin'den 5000 Kat daha etkili olmasına karşın , onlar gibi atık ve zararlı

  maddeler ortaya çıkarmaz. Havadaki Oksijen molekülü , yüksek enerji ile 2

  adet oksijen atomuna parçalandıktan sonra , bir diğer oksijen molekülü ile

  tepkimeye girerek kararsız bir molekül oluşturur. Bu yeni molekül ozondur. Bu

  kararsız molekül ÜSTÜN BİR DOĞAL OKSİDASYON GÜCÜ VERİR. Kararsız yapısı

  sebebiyle ortamdaki Bakteri,Virüs,Mantar ve Küf gibi istenmeyen organikleri,

  yok eder. Bilinen en iyi DOĞAL OKSİDANDIR.

   
 16. 6 Kasım 2009
  Konu Sahibi : Bextra
 17. Slinn

  Slinn Zamanla Degil Zamaninda!! Üye

  Katılım:
  17 Aralık 2008
  Mesajlar:
  1.738
  Beğenildi:
  14
  Ödül Puanları:
  106
  Bende nerden bulabilecegimizi soracaktim benneyaptımki
   
 18. 25 Ocak 2010
  Konu Sahibi : Bextra
 19. freefrak

  freefrak Aktif Üye Üye

  Katılım:
  11 Aralık 2008
  Mesajlar:
  7
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  ben kullanıyorum..çok sevdiğimiz bir tanıdığımız önerdi ve bir tane ücretsiz verdi.oğlunun sivilceleri tamamen bununla geçmiş,lekeleri de..düzenli kullanamadm..ara ara kullandım..roaccutane da kullandığım için,tam etkisini anlayamıyorum..ama sayesinde roaccutane ın etkisini hiç yaşamıyorum. cildim kurumuyor. lekelere de iyi geldi gibi ama bugünden itibaren düzenli kullanıcam..internette satılıyor..bununda farklı markaları var sanırım. benimki saf zeytinyağından
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.