Özür diledim ama gönül alamadım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve poeme tarafından 18 Ocak 2010 başlatılmıştır.

18 Ocak 2010
    Konu Sahibi : poeme
  1. poeme

poeme Guest

çok samimi kardeşten öte bir arkadaşım vardı.Biz birbirimizin kötü gün dostuyduk ruh ikizi gibiydik her iki tarafta birbirinin bir olay karşısında nasıl davranacağını bilirdi birbirimizi hiç şaşırtmazdık.Herkes bizim dostluğumuzu kıskanırdı.Bir gün bir sorun yaşadık ve çok basit bişey bu.Birbirimizi aldatacak, güven kaybına sebep olacak bir sorun değil biraz tartıştık ve koptuk sonra zaman içinde bu konuda kendimi haksız gördüm ve ondan özür diledim.Hatanın hepsini üzerime aldım.(gerçi kısmen hatalıydım)Ona benim için değerli olduğunu ve onu kaybetmek istemediğimi söyledim.Ama o geri adım atmadı ve 2 yıldır hiç görüşmüyoruz
    Ben onun dostluğunu çok arıyor ve özlüyorum.Aynı şey onun için geçerli değilmiş diye düşünüyorum.Sizin de böyle tecrübeleriniz var mı ?

2. 18 Ocak 2010
  3. ozzy_mim

ozzy_mim artık evli :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    2 sene uzun zaman.bu kadar can olduğunuz biriyle çok basit bir sebepten bu hale gelmeniz şaşırtıcı.hem de özür dilemenize rağmen.çok kırılmış olmalı.ya da haksızlığa uğradığını düşünüyor olmalı.ya da sizin onu gördüğüüz gibi görmüyor bu kavgayı bahane ediyor olmalı.çok özlüyorsanız bir arayın derim.naber diye...bakarsınız o da bu ayrılığın çocukca olduğunu düşünüp sizin aramanız bahanesiyle konuşur...

4. 18 Ocak 2010
  5. sedefonur

sedefonur panik yok atancaz Üye

Beğenildi:
    1.156
    Ödül Puanları:
    238
    olmaz mı..:gitme: benim de 3 tane çok yakın dostlarım vardı biz yaklaşık 6 yıl boyunca dost kaldık hatta içlerinden biri sevgilimle aramı yapmıştı biriyle aynı okulda aynı sıradaydık diğerleriyle farklı okullardaydık ama sık sık görüşürdük hiç kopmazdık birbirimizden...Sonra ne mi oldu? Birden çekildiler koptular benden... Ben ne olduğunu anlayamadım 1 yıl boyunca kendimi yiyip bitirdim psikolojim bozuldu farkında olmadan yanlış bişey yaptıysam diye defalarca özür diledim onlardan çünkü yaşanmışlıkları insan bir anda çöpe atamıyo..Kaldıramıyosun dostum dediğim kişilerin seni dışlamasını... Onlar bana erkek arkadaşımla daha çok vakit geçirdiğimi söyleyip ya o ya biz durumuna getirdiler.Biz en başından beri erkek arkadaşımla ciddi düşünüyoduk zaten yani ne biliim insanın dostunun yeri ayrıdır,sevgilisinin yeri ayrı.Onları aynı kefeye koyamazsın ki zaten.Beni böyle bir seçim yapmak zorunda bırakan insanlara ne diyebilirdim ki..mafoldumben onlar için kendimi yıprattığım 1 sene boyunca beni teselli eden, omzunda ağladığım, onların boşluğunu hissettirmemek için elinden geleni yapan, yeri geldiğinde dostum olan hep erkek arkadaşımdı.Bunun üzerinden 2 yıl geçti.Artık üzülmüyorum, onlar gibi kıskanç dostlarım olucaksa hiç arkadaşım olmasın daha iyi.

6. 18 Ocak 2010
  7. deydey

deydey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    herşeyimizi paylaştığımız bir dostum vardı benimde...
    ağustos ayında çok çok küçük birşey yüzünden bana tavır koydu,aslında çok değil 1 ay önce kendisi o küçücük şey yüzünden beni kırdığı halde dostum deyip görmezden gelmiştim.Çok inatçı olduğu için herhangi bir kırgınlık vb durumda kim olursa olsun arama huyu yoktu,ufak tefek pürüzlerde ben aramadan aramazdı.en son tavır koyduğunda kendisinin 1 ay önce yaptığını görmezden gelince,bende kendimce hakkım olduğunu düşünerek eğer dostsak mutlaka araması gerektiğini düşündüm ama aramadı.Bu kez bende aramadım ve öylece kaldı.Özlemiyor muyum evet çok özlüyorum çünkü herşeyi paylaşır en kötü günlerinde birbirimizin yanındaydık hatta defalarca birbirimizin omzunda ağladık ama çok değil 1 kez yapsaydı şu an bu halde olmazdık.Keşke bir adım gelebilseydi ondaki değerimi gösterseydi de 10 adım daha gitseydim...

8. 18 Ocak 2010
  9. gulsah_grafik

gulsah_grafik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benimde böyle dostlukla alakalı bi anım vardı bende kırılan haksızlığa uğrayan taraftımm siz özür dilediğinizden bahsediyosunuz ama isterseniz defalarca özür diileyin eskisi gbi olmuyo bide kırılan taraf rol yapamayan yapmacık olamayan biriyse asla eskisi gibi olmuyo ben kendmden biliyrum bazen ufacık bi konu kopmaya neden olurmu oluyo evet

10. 18 Ocak 2010
  11. poeme

poeme Guest

ozzy-mim arkadaşım mesele o kadar küçük ki fındık kabuğunu bile doldurmaz ben onun beni bir konuda ihmal ettiğini düşündüm ve bunu açıkça söyledim çok kızdı tepki gösterdi.Düşünün ben ona kırıldığımı söylemeyip dürüst davranmasaydım ilişkimiz eskisi gibi devam edecekti hiçbir şey olmamış gibi davransaydım.E ben en yakın dostuma açık olmayacağımda kime olucam Ben özür diledim ama bir daha da aramadım artık ondan adım atmasını bekliyorum.onunda adım atması gerekmezmiydi bu dostluğa benim kadar önem verseydi

12. 18 Ocak 2010
  13. esmer gxuxzeli

esmer gxuxzeli Bismillahirrahmanirrahim" Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir:umursamaz:
    bu benim felsefemmmmaklinialirimsmile

14. 18 Ocak 2010
  15. Egem

Egem Yokluk içinde Cumhuriyeti kuranların torunuyuz. Pro Üye

Beğenildi:
    9.435
    Ödül Puanları:
    238
    boşver canım demekki senin düşündüğün gibi bir dost değilmiş.

16. 18 Ocak 2010
  17. ozzy_mim

ozzy_mim artık evli :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    o zaman benc o arkadaşınızın başka problemleri var siizn bilmediğiniz.çünkü ddiğiniz gibi insan değer verdiği kişiye kırılır.siz bunu söylemişssiniz kaybetmemek istediğinizi belirtmişssiniz.o zaman ne diyeyim.arkadaşın dediği gibi giden gitmiştir.
    bence başka sebeperi var o insanın.siz canınızı sıkmayın.gün gelir belki karşılaşırsınız bir yerde...kendiliğinden çözülür birşeyler.herşeyi yaptığınızı düşünüyorsanız tabi ki aramayın...
    sevgiler...

18. 18 Ocak 2010
  19. poeme

poeme Guest

evt arkadaşım en azından ilk adımı ben attım bana biri bir adım atsa ben 10 adım giderdim herşeyi senin dediğin gibi zamana bıraktım en azından gurur yapıp bu arkadaşlığa ziyan etmedim.ne oldu benim dostluğumu kaybetti.çok özel ve önemli birşeyi kaybetti.