pamuk babaneme yardım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ocean_girl tarafından 6 Ekim 2010 başlatılmıştır.

6 Ekim 2010
    Konu Sahibi : ocean_girl
  1. ocean_girl

ocean_girl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    nerden başlasam nasıl anlatsam bilmiyorum ama başka çare bulamıyorum ne olur akıl verin
    babanem 85 yaşında ve alzhemier hastası bizi 5dk tanıyo 1 saat sonra unutuyo 2 halam bi amcam var halamın biri çalışıyo o bakamıyo diğeri oğlu askere gitti kendi kızının yanında bakmak istemiyo amcamın umrunda diil
    babaneme bakan babam annemide 5 yıl önce kaybettik babam anamdır atamdır diip hem işe gidip hem evde kardeşime bakar kardeşimde bu arada erkek ben her tatilde yardıma giderim ama artık olm uyo bakamıyoruz babanem dün çok kötü düşmüş yüzü gözü tanınmıycak haldeymiş bu kaçıncı düşüşü ve bana üzülmeyim die sölemiyolarmış ben başka şehirdeyim
    bende bakamıyorum artık babama yalvardım bakımevine verelim die babamda kabul etti şimdi sizden yardım istiyorum biz sakaryalıyız istanbul yada sakarya civarı özel bakım evi ama çok ii bi yer olması lazım
    beni babanem büyütmüştür belki beni kınıyan çok olcak ama başka hiç şansımız kalmadıı halamlarla az önce kavga ettim almıcaklarını sölediler babam çalışıyo evde kimse yok kardeşim okulda bakılması gerekiyo babam dul olduğu için bakmaya geelebilcek kadında bulamadık ben son çare bunu buldum çok acı biliyorum ama en azından düşmez sürekli dışarı çıkıyo ana yoldan topluyolar komşularımız çok zor bi durum inanın inşallah siz bana yardımcı olabilirsiniz netten bi kaç yer buldum sabah arıycam ama bilinen bi yer olursa daha ii olur

2. 6 Ekim 2010
  3. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    geçmiş olsun arkadaşım..bildiğim bir yer yok..
    halalarını ve amcanı allaha havale ediyorum..bahaneleri çok saçma..
    kızının yanında kalan hala, kızının yanında kalacağına annesinin yanında kalsa ya..ne evlatmışlar yani..

4. 6 Ekim 2010
  5. ocean_girl

ocean_girl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    ahh ahhh kendileriniinde yaşlancağnı bilmiyolar cnm çok teşekkür edrim yinede

6. 7 Ekim 2010
  7. keremce_

keremce_ ^yavru kuşum^ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    beni babaannem büyüttü diyorsunuz ,peki siz neden bakmıyorsunuz?yazık gerçekten,besle büyüt sonunda gördüğün muameleye bak.diğer evlatları da çok ayıp etmiş.ama etme bulma dünyası....kimin ne olacağı belli olmaz

8. 7 Ekim 2010
  9. minervaa

minervaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Onu evden uzaklaştırmak yerine babanın işte olduğu saatlerde eve gelecek onunla ilgilenecek hemde yemek yapacak birini bulsanız daha iyi olmaz mı? hem babanda yalnız eve gelip giden temizlik yemek yapan bir yardımcı bulunabilir. babam dul olmaz yazmışsınız. bulduğunuz kişi yatılı kalmayacak. hem bu devirde bunu sorun edecek biri olduğunu sanmam. bakımevine para verene kadar babanın iş çıkış saatine kadar kalacak bir yardımcı bulun derim...

10. 7 Ekim 2010
  11. DELYA

DELYA S&A Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    308

Cok zor durum ama eger babanizin bakcak gücü yoksa iyi bir bakimevi dogru karar...en azindan emin ellerde olur...zaten sizlerde ziyaretine gidersiniz...Halalariniz ve amcaniz icinde söylencek tek cümle cok insafsizlarmis...hersey sirayla...

Son düzenleme: 7 Ekim 2010
  12. 7 Ekim 2010
  13. ..MELEK..

..MELEK.. O artik 3. sinifta =) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bunda kinanacak birsey yok canim, seni kinayan olursa ben buna "davulun sesi uzaktan hos gelir" derim.
    Uzgunum ki bildigim biryer yok. Belki internetten, gazetelerden filan bir yer bulabilirsiniz.

Ben huzurevinde bakici olarak calistim bir sure. Bu tur hastalara bakmanin ne kadar zor, ve bebek bakar gibi dikkat istedigini biliyorum. "Babaannen degil mi, sen bak" demekle olmuyor iste. Birinin tum gununu bu ise ayirmasi lazim, oyle onune yemegini koyup oda vermekle bitmiyor. Baksaniza kac kere dusuyorlar, kalca kemiklerini kirabilirler, olebilirler. Surekli gozetim, iyi bir bakim lazim. Onun icin cok guzel dusunmussunuz, bakimevi gayet guzel bir karar. Insallah iyi bir yer bulursunuz.

14. 7 Ekim 2010
  15. keremce_

keremce_ ^yavru kuşum^ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    sanırım lafın bana melek.ben kimseyi kınamadım.sadece babaannesi adına üzüldüm bu bir...
    ikincisine gelince o zaman herkes yaşlandığında annesini babasını huzurevine yerleştirsin bütün günümü zamanımı ona ayıramaam diye.yapmayın allah aşkına.sizin evladınız var mı bilmiyorum.eğer varsa siz şimdiden tembih edin bence yaşlanınca beni huzur evine yerleştirin diye...

16. 7 Ekim 2010
  17. Pozi

Pozi Hayat neden şekil yapıyor Pro Üye

Beğenildi:
    78
    Ödül Puanları:
    148
    Bencede kınanacak bir şey yok. Kadıncağız bütün gün evde yalnız başına olacağına en azından yaşıtlarıyla sohbet imkanı bulur,güzelce bakılır. Eğer ziyaretini aksatmazsanız çok doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. Benim bildiğim maltepe huzur evi var burada. Anneannem oradan emekli. Bir araştırın isterseniz.
    Sevgiler..

18. 7 Ekim 2010
  19. ..MELEK..

..MELEK.. O artik 3. sinifta =) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Lafim direk size degildi. Boyle konular daha once de acildi ve gelebilecek yorumlari tahmin edebiliyorum. O yuzden bastan oyle yazdim.

Ben zaten yillardir boyle dusunurum ki, yani ben yaslanip kendime bakamayacak duruma gelince tabii ki huzur evine yerlesicem, kimseye yuk olmak istemiyorum. cocuklarim da bunu, bu istegimi bilecek.
    Meslek kisminda calismiyorum yaziyor sizin icin. Eger oyleyse, cocugunuz veya baska bir mesguliyetiniz yoksa evet bakabilirsiniz tum gun. Ama cocuklu veya is guc sahibi bir insan oyle kolay kolay bakamaz yetiskin birine. Tecrubeliyim ben, olayi dramatize etmeden direk bildigimi yaziyorum, bu insanlarin bakiminin uzaktan gorundugu gibi olmadigini soyluyorum. Bakicilik bir meslek gibi olmali bakan kisiye, yani yemegini veririm, ise giderim, gelirim yemegini verip yatiririm ile bitmiyor. Butun gun gozunuzun onunde olmali, dustu mu dusecek mi hep yardim gerekli.
    Konu sahibinin babaannesi yatalak degil anladigim kadariyla, ama dusup kalca kemiklerini kirarsa pekala yatalak olma ihtimali var Allah korusun.

Bir bebek dusunun, o bebege ne kadar ilgi gerekirse, yetiskin, bakima muhtac bir insana da o kadar ilgi gerekir. Yani bebegi tek birakip ise gidemezsiniz degil mi? gidemezsiniz, cunku biraktiginiz yerden dusebilir, altini kirletir, acikir, vs. Bu da oyle iste. Sanirim hic basiniza gelmedi, gelseydi daha iyi anlardiniz.

Konu sahibi arkadasim, ben yatalak hasta bakimi turu seyler dedim, ama misal olarak, ustune alinma.