Pamuk Gibi Eller için Formüller

Konusu 'Güzel ve Bakımlı Eller İçin Öneriler' forumundadır ve deryacox tarafından 8 Haziran 2007 başlatılmıştır.

8 Haziran 2007
    Konu Sahibi : deryacox
  1. deryacox

deryacox Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    PAMUK GİBİ ELLER İÇİN....
    Kuru ellere losyon
    Malzemeler: Limon suyu + zeytinyağı
    Hazırlanışı: Üç damla zeytinyağıyla bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı hemen ellerinize sürün. Yarım saat bekledikten sonra bir parça pamukla ellerinizi silin, ardından da yıkayın.
    Ne işe yarıyor: Limon suyundaki C vitamini ellerdeki lekeler üzerinde etkili, ayrıca ölü hücreler üzerinde peeling işlevi yapar. Maskenin içindeki zeytinyağı da kuruluğu giderir ve cildi yumuşatır.
    Ne zaman kullanmalı: Ellerinizin kuruduğunu hissettiğiniz her an kullanabilirsiniz. Örneğin, suyla uzun süre temas ettikten sonra.....

TIRNAKLAR DA BAKIM İSTER
    Tırnaklar güneşlenme süresince kalınlaşır, şekil anlamında bozulur, kolayca kırılabilir veya pul pul dökülür. Bu esnada deri de değişir. Lavanta işte bu noktada imdadımıza yetişiyor. Tırnaklarınızın üzerine süreceğiniz lavanta yağı etkin bir koruma sağlayarak, sözünü ettiğimiz olumsuzlukları yaşamanıza engel olur.

EL MASKESİ
    Maskeyi uygulamadan önce bir süre ellerinizi ılık suda yumuşatın. Ardından tırnaklarınızı 5 dakika boyunca ılık zeytinyağı ve 1 çay kaşığı balın içinde bekletin. Sonra da zeytin yağla ellerinize ve parmaklarınıza masaj yapın.

2. 23 Haziran 2007
  3. marienne

marienne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bende mutlaka denicem kuru el ve topuk çok sorun oluyor

4. 10 Temmuz 2007
  5. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    canim bunu ben cok uzun zamandir deniyorum harika cok iyi geliyor

ha birde kisin soguktan catlamis elleri aksamdan limonla ovalim (yakacaktir)durulamadan vazelinle ovun ve yikamadan yatin sabaha pamuk gibi oluyor ! :))

Son düzenleyen: Moderatör: 19 Nisan 2008
  6. 16 Ağustos 2007
  7. kardelen18

kardelen18 Guru Üye

Beğenildi:
    361
    Ödül Puanları:
    353
    ılık suya limon sıkıyorum biraz bekletiyorum ellerim yumuşacık oluyo sonrada gliserinli krem ohhhh sırnaşık şey

8. 16 Ocak 2008
  9. Beltin

Beltin Guest

hergün yapmak lazım bi gün aksattınmı eski halini alıyo

10. 7 Şubat 2008
  11. kahvegxoxzlxuxm

kahvegxoxzlxuxm Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Pamuk gibi eller, bakımlı tırnaklar
    Evde kolayca hazırlayacağınız malzemelerle ellerinize bakım yapmak ve kusursuz görünmelerini sağlamak mümkün.

Kuru ellere losyon

Malzemeler: Limon suyu + zeytinyağı
    Hazırlanışı: Üç damla zeytinyağıyla bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı hemen ellerinize sürün. Yarım saat bekledikten sonra bir parça pamukla ellerinizi silin, ardından da yıkayın.
    Ne işe yarıyor: Limon suyundaki C vitamini ellerdeki lekeler üzerinde etkili, ayrıca ölü hücreler üzerinde peeling işlevi yapar. Maskenin içindeki zeytinyağı da kuruluğu giderir ve cildi yumuşatır.
    Ne zaman kullanmalı: Ellerinizin kuruduğunu hissettiğiniz her an kullanabilirsiniz. Örneğin, suyla uzun süre temas ettikten sonra.

Tırnakla da bakım ister

Tırnaklar güneşlenme süresince kalınlaşır, şekil anlamında bozulur, kolayca kırılabilir veya pul pul dökülür. Bu esnada deri de değişir. Lavanta işte bu noktada imdadımıza yetişiyor. Tırnaklarınızın üzerine süreceğiniz lavanta yağı etkin bir koruma sağlayarak, sözünü ettiğimiz olumsuzlukları yaşamanıza engel olur.

El maskesi

Maskeyi uygulamadan önce bir süre ellerinizi ılık suda yumuşatın. Ardından tırnaklarınızı 5 dakika boyunca ılık zeytinyağı ve 1 çay kaşığı balın içinde bekletin. Sonra da zeytin yağla ellerinize ve parmaklarınıza masaj yapın.

12. 13 Şubat 2008
  13. ZehreNur

ZehreNur Hayat mucizelerle dolu <3 Üye

Beğenildi:
    2.118
    Ödül Puanları:
    123
    Guzel paylasım tesekkurler..arkadasımın elleri cok fazla kuruyormus bende kk'da kesin bunun bir formulu vardır diye bakıyordum super oldu bunu ogrendigim yerimseniben

14. 15 Şubat 2008
  15. burak

burak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tşkürler arkadaşım benim ellerim soguktan çok çabuk çatlıyo krem kullanıyorum ama yinede çatlıyo

16. 5 Mart 2008
  17. hxuxrrem 2000

hxuxrrem 2000 SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    el maskesini hemen yapacağım...

18. 5 Mart 2008
  19. nesemese

nesemese Mevlam bizi koru.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Çok teşekkürler arkadaşlar, kuru dudaklar için de bildiğiniz bişi var mı?