panik atak hastasıyken hamilelik

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve zeytohnm tarafından 16 Şubat 2009 başlatılmıştır.

16 Şubat 2009
    Konu Sahibi : zeytohnm
  1. zeytohnm

zeytohnm saglıkla gellll erkegimmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle herkeze merhabalar ben 2 aydır panik atak tedavisi görüyorum teşhisi yeni konuldu nisanda 5 haftalık düşük yaptım ve piskoljik olarak çok etkilendim daha sonra bi 4 ayy ara verdim korunduk daha sonra tam çalışmalra başlıycaktık toparlandım çarpıntı gögsümde sıkıntıyla doktorlara gittim piskoloji dediler şu anda lustural ve çeyrek zanax kulanıyorum tam bi konturol için kadın dogum uzmanına gitmiştim çok erkenn demişti şuanda 6 ayy daha olmazsa geli bi sorunun yok demişit çok sevindim derken bupanik atak çıktı benim gbi olup hamileligi isteyen arkadaşlar yada hamile olan ben şuanda hamile degilim ama çok istiyorum kötü oldugumda nası ilaçsızz durrum bilemiyorumm tecrübelriniz paylaşmanızı bekiliyorumm bebegim olsun çok istiyorum neolurr bi akıl verin ve ayrıca düzenli terapi yapıyom 2 aydır panik atagım ama yıılardır böyleyi sankii off off

2. 16 Şubat 2009
  3. EU3

EU3 Guest

senağlamasenağlamaCanım bende senin gibi aynı dertten muzdaribim.:çok üzgünüm:
    Ben bundan yaklaşık 2 yıl aşırı bebe hasretinden dolayıı depresyon geçirmiştim ama aynı panik atakta yaşanılanları yaşıyordumm. .Psikiyatris ilaç yardımı ile 10 ay Prozac kullandım.Ve azaltarak dozu dr isteğiyle bıraktıkk ve iyileşmiştim atak falan kalmamıştı..Tabiii o 10 ay içinde korunmam gerektiğini söylemişti bana doktorum :KK43: O 10 ay benim için işkence gibi geçmişti...Ve şuan benim ilacıı bırakalıı 11ay geçti ve bu arada hala hamiş kalamadımm (2 yıldır)...Ve bundan 2 ay önce çocuk tedavisi için tedaviye başlamıştımmm...Dr muayne olmak için korkan benn o kadar büyüttümkii aşırı derecede korkularım vard muayneden ..Ama benn inatla korkularımın üzerine gittimm...Benim kabusum olan rahim fliminii çektirdim ve hala inanamıyorum.Daha sonra muayne oldum yıne korkularım uzerıne gıttımm ama hiç iyi etmedim..2 aydır ilaç tedavisine başladıkk..Ve hormon ilaçlarıı olduğuu için benim bünye hasass olduğu için inanılmaz yan etkilerle karşılaşınca ben panikk yaptımm ve acillik oldum tansiyonum çıkıyor ve iniyorr.Acildek dr bile şaşırmıştııı durumumua.(Çarpıntı,bayılma hissi,tekrar atak gelicekmi korkusu,başdönmesi,dengesizlik,ateş basması,titreme,üşüme daha o kadar varki sayıcagım bunlar geldı sımdılık aklıma bunları yaşadımm)Ve kadın dogum druma daha ilaçlarınn çok kötü yan etki yaptıgını söyledimm.Aslında dr diyemiyordum daha öncesinden ben psikojık tedavi gördüğümü.Çünkü korkuyordumm tekrar o lanet olası ilaçlara başlayıpp KORUNMAKTANsenağlamasenağlamaDr hassas oldugum ıcın hormon ılaclarının bu durumda patlak verdiğini söyledii..Ve eşim dr daha öneden 1 yıl prozac ilaç kullanıp tedavi gördüğümüü..Ve dr demişkiii cevap olarakkksenağlamaben o sıra içerde hazırlanıyordumsenağlamaEşinizin çocuğu olduğundaa hiçirseyii kalmıycakkk geçicekk demişş...Bu sözlerii duyunca o kadar mutlu oldumkiii o anda ve dr yanıma geldii ben sıkıntındamm içimde o kadar bir sıkıntı vardıki o atak zamanında muayne denk gelmiştiiBen aglamaya basladımm sıkıntımdan dolayıı.dr da bana diyokiii ağlama senin çocuğun olurr....bende dedimkii ben bebek olmuyo dşye ağlamıyorum çok kötü durumdayım o yüzden dedim.dr da bana aynı şeyi söledi çocuk olunca hiçbirseyin kalmıcak geçicekk.Şuan 2 hafta oldu ve adetimi bekliyorum 5 gün sonra gebelik olup olmadığı belli olucak ve eger gebelık yoksa ben tekrarr 3.ay hormon ılac yumurtama tedavısne baslamam lazımm.Amaa ara vermek zorunda kalıcam çünküü ilaçlarr dengemi bozdu..Nee yapıcam bilemiyorum dr nasıl açıklama yapacagımıda bilemiyorum utanıyorumdaasenağlamaAilem ısrarla psikiyatrise gitme herşey ilaç değil diyorlarrr kendin başarablirsin diyorlarrr..Cesaret aıyorum ama birden tekrar korku ve atatk gelince dibe vuruyorumm..Dayanmak istiyorumm antidepresan içmemek için..Çünkü o ilaçlarr iyi yapayım derken daha kötü yapailyorrr.neden 1 yıl sonra tekrar nüksetti anlamadımmm..o kadar işe yarasaydıı hemen tetiklemezdi diye düşünüyorumm..ben yine 1 yıl ilaç kullansam başka bir zaman yine tekrarlıycak.Çünkü o bizim genlerimizde dolaşıyorr ömür boyu stresten uzak durmamaızz lazımm yada ömür boyuu ilaççç :KK43:Canım psikaytri dr sordunmu çocukk istediğinii ve ben bunu ilaçsız sadece terapi ile atlatabilirmiyim diye...Allahımm hepimizeee şifalarr versinn böyle ir hastalıkkk yokturrrr.Yaşamayann bilemezzz öyle bir hastalıkkkisenağlamaNe yapalım rabbimizz verdii bu hastalığıı bizee bundada bir hayırr vardırr diyerekk dayanıcazzz:a015:

4. 16 Şubat 2009
  5. uzay20

uzay20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Geçmiş olsun arkadaşlar,bende 2 yıl önce tam bir yıl panik atak tedavisi gördüm ve bu sürede doktorum asla bebek düşünmememi söylemişti.Tedavim bitti ben bu hastalıktan kurtuldum ve ondan sonra bebek düşünmeye başladım.Bu hastalığı yaşamış birisi olarak tedavi ve bebeğin aynı anda olabileceğini sanmıyorum gerçekten zor allah şifanızı versin sevgiler.

6. 17 Şubat 2009
  7. zeytohnm

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım yaa niyee böyle oldukk kii bilmiyorum allah şifamızı versin evet atak gelince çok fena oluyorum resmen yaşamak istemiyorum bıktım diyorum ben bide kendimi çok dinliyorum bu sefer ataklarım kısa aralıklarla tekarar ediyo çarpıntı bayılma hissi gögüste sıkıntı yaşayan bilir çok zorr benn doktorumla konuştum ilk gittigimde olmaz dedi 8 kulancaksın lusturali dedi ikinci gittigimde daha ılımlıydı hamile kalırsan ilaçları keserizz bir iki ay daha bekle dedi 10 gün sonra yine gidicem terapiye aslında bi bebegimiz olsa geçicek çünkü kuzenimin bebegi varr evladım gibi seviyorum ounla ilgilendigimde hiç bişeyim kalmıyo herşeyi unutuyorum evet belki bebegimiz oldugunda bütün bunlar geçicek çünkü meşguliyetiiz olucak ama hamileelik nası geçer bilmiyorum çünki bi düşük yaşadım bidaha olursa aynısı daha kötü olurum diye korkuyorum ne diyim inşalahh en kısa zamanda kurtuluruzz zaten piskiyatrim de dedi ilaçlarr seni tedavi etmezz sadece atakların gelmesini engeller yada atak sırasında rahatlatır dedi senn kendin yeniceksin terpi yardımcı olcak dedi bakalım inşlaah aslında ilaçlar kötü geçen günü kurtamaktan başka bişeye yaramıyo panik atagın sebeb oldugu sorunlarımızı halledersek biticek aslında inşalalh yenicezz yada onunla yyşamayı ögrenip sıkıntılarımızı en aza indirmeyi başarıcaz allah yardımcımız olsunn dertleşmek istersen ben hep burdayım belki derdimize derman oluruzz paylaştıkça ALLAHA emanet olcanım

8. 17 Şubat 2009
  9. zeytohnm

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet öylede caınm tedavi olmuşsun ne güzel ama bak arkadaşta tedavi olmuş ama yeniden başlamışş
    bu hastalık öyle bişeyki kimseden tam iyleştim lafını duymaım tekrar edtme olasılıgı çok yüksek magdemm benn böyle yaşıycaksam beklememinde bi faydası oldunu düşünmüyorum aynı hastalık benim kuzenlerimdede var
    bi süre sonra tekrarr başlıyo rahatsızlık inşalalh sende başlamaz ama benim gördügüm bu doktorum hamile kalırsan ilaçları kesriz diye olumlu konuşmuştu bakalım bu gittigimde ne diycek jinekologumada sordum oda adetin geçene kadar bebegie bi zararı olmazadetin geçtigi andai lacı kesersin dedi bilmiyorumm iştee benim gbi lanlardann yardımalarını bekliyorum sanada çok geçmiş olsun rabbim bidaha yaşatmasın bebişinle huzurlu mutluu ooll canımm yorumun için çok teşekkürler

10. 17 Şubat 2009
  11. EU3

EU3 Guest

Canım aynıı şeylerriii yaşıyoruzzz seninleee.Allahımm bu hastalığı ömür boyuu vermiş bedenimizee ne yapalım benneyaptımkiDayanıcazz yinede şükrediceeezzzz.Dualarr ett bol boll dualara sarılmış durumdayım ben artıkk şifaa istiyorumm rabbimden .Rabbim sanada şifalarr versinn canımm.Allahım kimsenin başına bu hastalığı vermesinnn.Aklımı oynatacak gibi oluyorumm saniyelik sürüyor o düşünceler ama korkuyor insan yinede:çok üzgünüm:Birde ben ailemden uzakta başka şehirdeyim onunda etkisi var tabii....1-2ay sonra gitmeyi düşünüyorumm belki bana terapi gibi gelir sanki oraya gidince iyi olurum gibi geliyorr yada kendimi kandırıyorumbenneyaptımkiHergün tlf annemi arıyorumm konuşuyorum rahatlıyorum sonraa :KK43: ama yine aynı oluyom gün içindee..Aslındaa şu korkularımızzııı yenebilcekk herşeyin üstesinden gelebilicezz.Korktuğumuz zaman başlıyorrr vücudaa atakk gelmeyeee..Allahım bu korkularımızııı all götürrr,kafamızdaa şeytanın verdiği vesveselerii alıp götür ,,bu deli gib çarpıntılarımızııda rabbim ,yüreğimizde o sıkıntıyıda söküp all rabbım senden şifa istiyorzz:Saruboceq:senağlama

12. 17 Şubat 2009
  13. zeytohnm

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aminn canım aminnn inşallah evett aynı şeyler inşallah şifamızı buluruz

14. 17 Şubat 2009
  15. zeytohnm

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    başka kimse yok galiba bizim gibi olan olmasında ama aynı şeyleri yaşamış ve hamilelik geç,rm,şş arkadaşlarr lütfenn destek olunn

16. 18 Şubat 2009
  17. zeytohnm

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kimsee yokmuu yaaa rica ediyom:KK43:

18. 19 Şubat 2009
  19. EU3

EU3 Guest

:1ninca:Kızlarrr hiçkimsemiiş yokkk yardımcı olucakk cevaplarıı bekliyoruzzzfisfisfis