Panik ataklı hamişler buraya

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve strawberry29 tarafından 19 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

19 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : strawberry29
  1. strawberry29

strawberry29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben uzun yıllardır panik atak sorunu yaşadım ve tedavi olmama rağmen hamilelikle birlikte bu sorunum tekrar ortaya çıktı.
    Şimdi herşeye takıp endişe krizleri geçiriyorum. Örneğin; ailemde tansiyon sorunu olan kişiler olduğu için ve dr.a gittiğimde tansiyonum 13-8 çıktığı için acaba preeklampsi geçirir miyim endişesi başladı ve hatta tansiyon ölçtürmek istemiyorum bir fobi gelişti tansiyon aleti görmeyle ilgili. Sürekli bundan korkuyorum. Dr.um testler yaptı ve tansiyona yol açacak bir durumumun olmadığını söylüyor ama ben yeterince ikna olmuyorum. 20.haftadan itibaren tansiyonumu kontrol edeceğini söylüyor ve gerekirse ilaçla doğum haftama kadar gelebileceğimi söylüyor. Dr.dan eve gelince ölçtüğümde tansiyon değerlerim 10-11 lere düşüyor ama ya ben farketmeden yükselirse diye panik oluyorum bu seferde.

Bu tarz sorunlar yaşayanlar varsa, buradan panik atakla ilgili konuşabilir ve birbirimizi rahatlatabiliriz diye düşünüyorum.

2. 19 Mayıs 2009
  3. AGNES

AGNES oğlum kollarımda :)) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım benım bende senelerdır panık atak tedavısı gordum ve bazen fazla endıselendıgım zaman ılac kullanıyordum fakat suanda 14 haftalık hamıleyım...hersey beyınde bıtıyor kendımı cok zorluyorum nobet gecırmemek ıcın ama basarıyorum... onemlı olan kendımıze guvenmelıyız bunu yenecegız bebegımız ıcın saglıgı ıcın...fedakarlık herseyın ustesınden gelıyor...endıselenme korkularından kacma aman ne olacaksa olur zaten....:dance:mutluluk senın elınde...

4. 19 Mayıs 2009
  5. strawberry29

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım doğru sölüyorsun ama elimde değil:KK43:

Gerçi atak geçirmiyorum ama endişe düzeyim çok yüksek dışarıda duyduğum her kötü şey benim de başıma gelecekmiş gibi hissediyorum. Okuduklarım, izlediklerim çok etkiliyor aynısı bana da olursa diye endişeleniyorum. Dr.kötü bişey söylerse diye korkuyorum tansiyonum 13-8 oluveriyor hemen:KK43:

6. 19 Mayıs 2009
  7. AGNES

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ...............................

Son düzenleme: 23 Ağustos 2009
  8. 19 Mayıs 2009
  9. strawberry29

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende ölüm korkusu yok da ölmez de sürünürsem korkusu var. Babam kalp krizinden genç yaşta vefat etti onun etkisi var üstümde. Kendime anlatamıyorum bir türlü takmamayı düşünmeden yaşamayı. Çok titiz ve detaycı insanlarda daha çok oluyormuş bu rahatsızlık! Zaten benim durumum babam öldükten sonra aşırı temizlik yapmamla başladı obsesyon olarak sonra elimde çekilme tarzı ağrılar başladı sonra bir gün tabak alırken dolaptan elimin lifleri falan koptu diye bağırdım. Hemen dr.a gittik karpal tünel olmuşsun dedi yani kemiğimle kasım arasında ödem oluşmuş . dr. çocuğun mu var dedi yok dedim, pc mi kullanıyorsun dedi yok dedim o zaman çalışmıyordum, temizlik yapmaktan olmuşsun dedi ve 1 ay alçıda kaldı elim. Sonra daha kötü oldum panik atakları başladı. 5 sne arayla yaşadım bunları ve geçen kış terapi alıp atakları yok ettim takıntılarımı da. Ama endişe baki kaldı!!! Seninle tanıştığıma çok mutlu oldum inan beni anlayan biri çıktı bu süper bişey umarım daha da yazan olur buraya. Birbirimize destek oluruz.
    Sen bana diyorsun da sen de stres yapma senin de bebişin var. Dualarım seninle...

10. 19 Mayıs 2009
  11. AGNES

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ...................................

Son düzenleme: 23 Ağustos 2009
  12. 20 Mayıs 2009
  13. strawberry29

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Şimdi mutlu olmana sevindim:) Gerçekten zor günler yaşamışsın. ılaç kullandım lustral ama kısa bir süre bir de yanında terapi aldım özel olarak ve bu yüzden çok çabuk atlattım çok şükür. Temizlik takıntım kalmadı panik atak nöbeti kalmadı. Ama endişe olayını atamadım ama bu da normal sanırım okuyorum hamile bayanların yarısından fazlası endişeli sanırım hormonlarımızdan da kaynaklanıyor. Hamileyken hiç ilaç kullanmadım. Vesvese yazmışsın o da ayrı bişey okb ile alakalı o en fazla yoran şeydi zaten.

14. 20 Mayıs 2009
  15. ozge_844

ozge_844 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar öncelikle selamlar hepinize...
    bende 2 sene kadar panik atak tedavisi gördüm....
    geçen sene haziranda iyileştim ve ilaçlarımı bıraktım...
    geçtiğimiz ocak ayında hamile kaldım ama maalesef 6 haftalıkken düşük oldu...
    ve o günden beri gene başladı takıntılarım, endişem, aşırı titizlik çarpıntı...
    hemen doktora gittim tam zamanında gelmişsin dedi ve
    panik atak daha yerleşmemiş sana,diyerek, ilacım olan seroksat ı değil de xanax verdi
    günde 1 tane....ayrıca çarpıntı içinde bi ilaç yazdı çeyrek iç dedi...
    bayaa rahatlattı 2 aydır kullanıyorum...
    ama düşüğümün üstünden iki ay geçti ve hamilelik istiyorum tekrar...
    doktora bu ilacın zararı varmı diye sorduğumda yok hayır dedi....
    benim takıntım çarpıntı...
    daha önce bi operasyon geçirmiştim kalple alakalı ondan panik atak hastası oldum zaten...
    napıcam acaba hamile kalırsam panik olurmuyum çok korkuyorum..
    o zaman hamile kaldığımda bile az az çarpıntım olmuştu.
    çok zorr bi durum bu yaşamayan asla anlamaz...

16. 20 Mayıs 2009
  17. AGNES

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hosgeldın aramıza canım cok gecmıs olsun allah insallah birdaha boyle seyler yasatmaz....canım bende panık hastasıyım ama zamanla ınsan azaltıyor ılacın tamamen hastalıgımızın gecmesınden fazla bır etkısı yok beynımıze dusuncelerımız ılac olmalı bence ılaclar cozum deıl sadece unutturuyor...onemlı olan ılacsız yenmek...carpıntılar bende oluyordu fakat 4 sene once oldu enson...hamılelıkte pısıkolojık ılacların zararlı oldugunu dr soylemıstı yıne hamıle kaldıgında kullanmamanı dılerım..hatta hamıle kalmayı planladıgında bırak bence ...ben 14+2 hamıleyım ve bu zamana kadarda ılac kullanmadım..fakat gebelıkten once fazla endıse duydugumda nefesım daralıyordu xanax kullanıyordum...fark edıyorum suandad aynı endıselerım var ama ustesınden gelıyorum benı bıraz yoruyor ama ...cok sukur basarıyorum allah sanada nasıp etsın canımm....:Saruboceq:

18. 20 Mayıs 2009
  19. strawberry29

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Özgecim hoşgeldin:)
    Üzüldüm bebeğine:KK43:(( Tekrar hamile kalırsın merak etme:) Hatta bana dr.um hamileleği önermişti. Çünkü bu ataklar kendini dinlemeyle ortaya çıkıyor uğraşlar bulmak gerekiyor. Hiç korkma korkunun üstüne git bence. Ben de hiç ilaç kullanmadım şu ana kadar 17+6 hamileyim. Kullanmamak da en iyisi canım. Hamilelikte atak geçiren yok galiba okuduğum kadarıyla. Bana da bazen çarpıntı geliyor ama saniyelik geçiveriyor özellikle çok yedikten sonra sanırm yemekle alakalı. Çarpıntı gelince yakınlarını ara ve telefonla konuş mesela aklın dağılsın.