Papatyaaaaaa'nın başarı öyküsü...

Konusu 'Diyet Başarı Öyküleri' forumundadır ve Papatyaaaaaa tarafından 23 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

23 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : Papatyaaaaaa
  1. Papatyaaaaaa

Papatyaaaaaa ♥♥♥ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Kilo vermek isteyipte neden bir türlü veremeyen arkadaşlar için kendimden örnek vermek istedim çünkü aynı şeyleri bende yaşadım. Kilo gerçekten insanın hayatını olumsuz etkileyen bişey kilolarıyla mutlu olan yok mu varr ama bide o mutluluk alışveriş yaparken sürse keşkee sırnaşık şey Bişey beğenirsin üstüne olmaz göbek fırlarr yok popo çıkarr yok bacaklarım kalın durdu dersin istediğini giyememek en kötü şey bir bayan için.
    Ben çocukluğumda tombuldum ergenlikten sonra büyük bir hızla kilo verdim 168 boyum 50 kiloydum liseden sonra kilo almaya başladım ünv. düzensiz yemekten kilo alımım hızla arttı 68 gördüm en son hiçbirşey yemiyordum sürekli yemeyerek kilo vermeye çalışıyordum ne kadar yemezsem kilo verceğimi düşünüyodum. Fakat 15 günde bir anneme gelince resmen kıtlıktan çıkmış gibi yiyordum kendimi kesinlikle tutamıyordum cokacimcoookee tabi ne faydaa delikafadulden tabiki sindirim sistemide nakaft düzensiz beslenmekten dolayı çalışmayı unutuyorlar. Baktım olmıycak spor saloluna yazıldım deli gibi çalıştım salonda sonra salonu bıraktım veridğim kiloları 2 katı olarak geri aldım. Daha sonra ünv. bitip düzenli hayata geçince yeter dedim beğendiğimi giyemiyorum sokağa çıkarken sanki herkes bana bakıyomuş gibi geliyordu. Ogünden sonra hayatım değişti.

1. Kesinlikle istikrarlı olmak
    2. En az 2 litre su iç (bunu yapmanın en kolay yolu yanında sürekli su taşımak, çalışıyomusun sabah geldiğinde 1.5 şişeyi doldur en görünen yere koy bardak boşaldıkça doldur ilk zamanlar miden bulanıyo arada bişeyler atıştır emla vs. gibi alışıyosun)
    3. Yağlı yemekleri kızartmaları hayatından çıkar:eek:lmaz:
    4. Hamur işi, bisküvi abur cubur bunlarıda unut:eek:lmaz:
    5. Tabağını kendin doldur porsiyonu küçült doymadım deyip tekrar asla doldurma:eek:lmaz:

Ben kesinlikle öyle kibrit kutusu kadar peynir yok 3 zeytin ye yok maydonoz suyu iç sindirimin bilmem ne olsun yok bilmem ne kadar yürü vs. vs. Kardeşim ben bunları her öğün ölçüp tartamam zamanım yok yürüyemem spor da yapamam yani yapamıycağım şeyler. Ama kiloda vermek istiyorum bende kendi kurallarımı kendİm koydum.
    Bu 5 madde tamam olduğu sürece geri kalan herşeyi yedim. bol sebze yemeği ekmekle beraber ekmeği abartmamak şartıyla bana bana yedim. Kahvaltıda bol domates salatalık açık az şekerli çay 3 dilim ekmek ve reçel tatlı tarzı ve yağ hariç diğer kahvaltılıklardan abartmadan yedim. Diğer öğünlerde de az az ama sıksık yedim ve yediğimin çok fazlasıyla su içtim. Biraz yemeği kaçırdığımda içtiğim su miktarını arttırdım. Çok canım bişey istediğinde de ki ben tatlı çok severim tadımlık yedim. Dediğim gibi kilo vermek tamamen irade meselesi. Biraz irade mide küçüldümü gerisi çok basit zaten. Acele kilo vermek acele kilo almaya sebep oluyo kararlı olun hergün tartılmayın zamana yayın. Kesinlikle yemek yerken kendinize dur demeyi bilin yemek yerken hep aklınıza bunlar göbeğimde yağ olcak işte o beğendiğim kıyafete sığamıycam gibi moralinizi bozcak şeyler düşünün. Ağzınızda çiğnerken pişman mı oldunuz hemen kimseyi rahatsız etmiycek şekilde peçeteye çıkarın.bilmiyorumkismile İlk zamanalr açık söyliyim kilo veremedim çünkü önceden düzensiz yiyordum sonra düzene geçince biraz kilo bile alıyosunuz fakat düzen oturduktan sonraa vermeeyee başlıyosunnnnnnhihoyyyt Ben bu şekilde 6 ayda 7 kilo verdim ve şuan 50 kiloyum yani çocukluğumdaki kilodayım boyum 168 yapımda kemikli olduğu için balık etlilere göre daha zayıf gözüküyorum kaydirigubbakcemile2 artık istediğimi giyebiliyorum, dışardayken kendime güvenim var daha iyi hissediyorum. Artık istesemde eskisi kadar fazla ve iştahlı bir şekilde yiyemiyorum. Çünkü artık midemi küçülttüm biraz kaçırdığımda rahatsız oluyorum. Ama canım bişey istiyosada yiyiyorum cips baklava tatlı tuzlu herşey ama dediğim gibi kilo almıyorum çünkü sindirimimde eskisinden daha hızlı çalışıyor. Eğerki 1-2 kilo alırsam hemen kendimi topluyorum suya ağırlık veriyorum. Su içmeye hala devam ediyorum artık eskiden sevdiğim hamur işleri kurabiye kek pastaları görmeye tahammül edemiyorum çünkü midem almıyor. Kilo verince vücudum sarkarmı diye bence sorun etmeyin hızlı kilo verirseniz bu sorun olur tabiki imaknınız varsa yürüyün spor yapın daha fit olursunuz ama zamana yaydığınızda zaten vücut kendini topluyor. Eskiden düzensiz yediğim için suratımda kötüydü sürekli sivilce sürekli bir olumsuzluk oluyordu artık olmuyor su içmekten mi yoksa sağlıklı beslenmektenmi tam olarak bilemiyorum ama bence ikisininde katkısı var.
    Umarım kilo vermek isteyipte veremeyenlere ufakta olsa bi katkım olur...:nazar:

2. 24 Ağustos 2010
  3. sutem

sutem CoLa icsem Yariyo :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    kac kgdan kaca düstün arkadasim

4. 24 Ağustos 2010
  5. Hazalim1985

Hazalim1985 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tebrik ediyorum arkadasim. kac kilodan dustun? ve hic kilo vermen durdumu? durduysa ne yaptin?

6. 25 Ağustos 2010
  7. Papatyaaaaaa

Papatyaaaaaa ♥♥♥ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    68 kg dan düştüm, yeme düzenim bozulduğunda yani biraz kaçırdığımda kilo vermem durdu hatta kilo aldığım bile oldu ara ara ama hemen toparlayınca kilo vermeye devam ediyorsun.

Ben hamur işi ve tatlıyı çok severdim önceden onları yediğimde hemen kilomda fark oluyodu onları yemeği kestiğimde ve sonraki günlerde normal yemeklerimde porsiyonları küçültüm çok su içtiğimde eski kiloma dönüp tekrar kilo vermeye devam ediyordum.