Para biriktirmenin yolları

Konusu 'Ekonomi-Finans-Borsa' forumundadır ve BarbunyaPilaki tarafından 18 Nisan 2008 başlatılmıştır.

18 Nisan 2008
    Konu Sahibi : BarbunyaPilaki
  1. BarbunyaPilaki

BarbunyaPilaki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar eşim ve ben ikimizde memuruz toplamda 3 kişilik bir aileyiz. Evimize her ay istisnasız 3200ytl giriyor eşimin çoğunlukta olmak üzere gereksiz harcamalarımız yüzünden bir türlü para biriktiremiyoruz. Bu arada ben eşimden sadece ayda 100 ytl haçlık alıyorum. Ben kızımın geleceği için aylık ufak tefek bir şeyler kenara atmak istiyorum ama beceremiyorum. Sizce nasıl para biriktirebilir nasıl saklarım.
    Yardımcı olursanız memnun olurum.

2. 18 Nisan 2008
  3. Cerenimo

Cerenimo Derin' im hoşgeldin... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    tatlım gereksiz harcamalarınızı kısın demicem çünkü kısılmayacaka.s gelir ne kadarsa gider de o kadar oluyor..

ama şunu yapabilirsin her ay söz ver kendine eşinden ve kendi maaşından birer küçük altın al..

bunun yanısıra herhangi bir bankadan hesap aç ve uzun vadede yatır..çekmeyin çekememiş olun parayı..bebeğin için her ay oraya 50-100 neyse artık yatırın.

farzet ki su faturan 40 değil de 80 gelmiş olsun ona göre ayır parayı..

bir sene sonra bak hesaplarına hem altınına hem de bankaya ne kadar faydalı olacak..

para biriktirmek için kendine söz vermelisin önce..

sevgilera.s.

mavi_patikli bunu beğendi.
  4. 18 Nisan 2008
  5. zelixsx82

zelixsx82 RABBİME SONSUZ ŞÜKÜRLER.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben maaştan belli bir miktar ayırır bankaya yatırır geride kalan paraya göre kendimi ayarlarım yani yettirmeye çalışırım bankadakini yok sayarım böylece biriktirdiğim yanıma kar kalır fuzuli şeylere para harcamam...........

6. 18 Nisan 2008
  7. asii

asii Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    biriktiyorum biriktiyorum giyselerede dayanimiyorum yawww:)) hep onlara gidiyor

8. 18 Nisan 2008
  9. Eylul

Eylul Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    Gün işi gerçekten iyi fikir düşünmelisin bence
    Eğer öyle bir imkanın yoksaa her ay borcun varmış gibi
    100 lira ayır şartlandırın kendinizi yoksa başka olmuyor

10. 18 Nisan 2008
  11. BarbunyaPilaki

BarbunyaPilaki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar benim maaşımı eşim çekiyor giderlerden haberim var ama nedense bu lanet kredi kartı borcu bir türlü bitmiyor. Her ay istisnasız 1500ytl veriyoruz . Neyse yani benim elime ayda 100ytl ancak geçiyor. Gün işinede girdim aylık 50ytlye ama oda 500ytl tutuyor o parayıda eşim tatilde harcamam konusunda tatil için bana harçlık veremeyeceği konusunda ısrar ediyor. Bunun yanında ben 4 eşim 7 yıldır aktif bir şekilde çalışıyoruz yaklaşık 3,5 senedir evliyiz elimizde sadece 9500YTL lik bir arabamız var. oda halen borcunu ödüyoruz. Artık iyice sinir olmaya başladım haklı olarak çünkü gerçekten gereksiz hiç bir şeye para harcamıyorum ama olmuyor bir türlü biriktiremiyoruz. Onun için bende ufak tefek artık eşimden gizli para biriktirmek istiyorum çünkü eşim çok savurgan

12. 18 Nisan 2008
  13. hxuxzxuxn_yxixlxix

hxuxzxuxn_yxixlxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    valla para bırıktırmek cok zor elımıze gecen para 1100 450 kıra verıyoruz nasıl para bırıktırılır bılemıyorum sınırlerım bozuluyo kenerda 2000 ytl var harcamamak ıcın abıme dizustu pc aldım en azından hacamamıs oldum bence para bırıktırmek ıcın borc vermek en ıyısı gun gelıyo bı toplanıyo 50 sundan 20 bundan derken baya para gelıyo...

14. 19 Nisan 2008
  15. haydeç

haydeç Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    bende para biriktiremeyenlerdenim birkaç kuruş biriktiriyorum bakıyorum eşim sıkışmış ordan burdan almasın diye vermek zorunda kalıyorum ama çalışan hanımlar için bu zor olmasa gereka.s.

16. 19 Nisan 2008
  17. Kanarya

Kanarya annesinin zuzusu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    bu devirde para biriktirmek gercekten zor.bence her ay kücük altin yapmaktan baslayabilirsin.burada extra emeklilik deniliyor.biz öyle birsey yaptirdik.belli bir süre sonra elimize o parayi alabilecegiz.siradan bir birikim icinde söyle bir sey yaptim.bozuk paralari acilmayan kutulara atmistim.o parayi almak istesen bile kapagini kesmen lazim.sende öyle yapabilirsin mesela.eline ne gecerse kutuya at.kapagi acilmayan.bozuk para deyip gecmemek lazim.valla ben 4-5 ayda, türkiye hesabina göre 3-4 kücük altin fiyati biriktirmisim.(dayanamayip acmistim da...)

18. 19 Nisan 2008
  19. BenBihter

BenBihter Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Çoğu arkadaşın dediğine katılıyorum:1closedeyes: Biriktirmek için bunu gerçekten "istemeniz" lazım..vede "irade" yerimseniben

Bu ikisi olduktan sonra her şekilde birikir para...