Para,kariyer,eğitim durumu?Bunlar olunca herşey tam mı oluyor??

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve MeDuSa tarafından 7 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

7 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : MeDuSa
  1. MeDuSa

MeDuSa Guest

Övündüğünüz nedir ki???
    Para,kariyer,eğitim durumu???
    Bu aralar bunlar yüzünden çok övünen insan görmeye başladım çevremde...
    Erkek arkadaşın bile eğer kariyer sahibiyse,parası varsa eğitim durumu iyiyse dört dörtlük bir insandır(!)
    Başka kadına bakmış,seni küçümsemiş,sana istediğin ilgiyi sevgiyi verememiş bunların hiçbir önemi yok(!) zemuszemus

Çevremde bu aralar bunları çok duyar oldum aman kızım evleneceğin adam okumuş olsun aman parası olsun!
    Ya zaten ben gidipte sevdim diye işi gücü olmayan bir herifle evlenecek değilim.
    Ama her seferinde bunların söylenmesi gerçekten çok sıkıyo beni.

Özellikle çevremde erkek arkadaşları üni mezunu diye hava atan kızlara kahkahalarla gülmek geliyo içimden
    ya bırakın onunla bununla övünmeyi kendini üniversite okudum diye yere göğe sığdıramayan tiplerede fena halde fitil oluyorum.

Eğitim,kariyer ve para üzerine kurulan evlilikler sağlam olsaydı eğer gün geçtikçe boşanmalar bu kadar artmazdı :eek:lmaz:

Bunlar önemsiz demiyorum asla!!!!
    Ama bunların üzerine kurulu hayat da olmamalı! :eek:lmaz:

2. 7 Temmuz 2009
  3. Fountain

Fountain Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    153
    tabıkı haklısın egıtımı karıyer evlılık hepsı ayrı bence benım sevgılım unı mezunuydu ayrıldık neden mı aılem dıyodu baska bısey demıyodu evlılık apayrı bısey mutluluk bır tılsım bulamadım malesef

4. 7 Temmuz 2009
  5. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Paralı,eğitimli,kariyer sahibi bir erkek üstüne iyi huylu,dürüst olunca pek de tatlı oluyor. :kedi:
    Kişinin kendi seçimidir.Etraftan gelen seslere ömür boyu kulak asmazsa,kendi de bir günden bir güne bunun lafını etmezse,karşısındaki sevdiği biri ise,ona güveniyorsa neden olmasın ?
    Kendime gelince davul bile dengi dengine atasözünü savunanlardanım.opuyorumnanaktan

Son düzenleme: 7 Temmuz 2009
  6. 7 Temmuz 2009
  7. raz

raz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tabi kariyer para önemli ama evlilik sadece bunlarla yürümüyor

8. 7 Temmuz 2009
  9. flzps

flzps Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bnce hepsı bırden olcak bır erkekte

10. 7 Temmuz 2009
  11. oruc

oruc İzmirli Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Para,kariyer,eğitim durumu???

eğer kişiliği oturmadıysa bunların hepsi onda olsa ne olur sonuçta evliliği ilişkiyi onunla yaşayacaksın,sadece bunlarla olmuyor...

12. 7 Temmuz 2009
  13. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.397
    Ödül Puanları:
    563
    eğitim kariyer ve para bence de önemli. ama sadece bunun için o kişiyle olunmaz
    ama sevgide varsa tamamdır.
    sadece sevgi de yetmez.,bunlar ayrıılmaz bir dörtlü benim için...

Son düzenleyen: Moderatör: 7 Temmuz 2009
  14. 7 Temmuz 2009
  15. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    Hımm..
    Para ,kariyer,eğitim bunlar insan hayatında ancak araç olmadır ,amaç değil. bu etkenler elbette insan ilişkilerinde karşı tarafı etkileyen unsurlardır. ama 3 de bir arada olsa bile yeter şart değildir.
    Ailem beni herzaman evleneceğim kişi hakkından "insan evladı olsun "diyerek büyüttü. hiç şimdiye şunu olsun şöyle olsun demediler banada kız kardeşiide. iyi ki dememişler.Çünkü Kariyerde parada ( eğitimin Biraz ayrı tutuyorum) şartlarla değişebilr..
    Kendi hayatımdan örneklersem; eşim ilkokul mezunu ama bir çok üniversite mezununu cebinden çıkartır( ben dahil) evlendiğimizde bir dükkanda sadece işçiydi tezgahtardı ama şimdi o iş yerinin sahibi ne oldu kariyeride değişti dolayısla maddi gücüde..
    Özetle para kariyer eğitim benim için yeterli ve geçerli şart olsaydı .şuanda aşık olduğum ve kişiliği ile kimseyle değişemiyeceğim insanla bir hayatım olmaz dı

Vee geldik yine aynı noktaya .Bu kişisel bir tercih ,ben böyle tercih ederim karşımdaki öyle. Yeterki kişiler tercihlerinin sonuçlarından mutlu olsun ...

Son düzenleme: 7 Temmuz 2009
  16. 7 Temmuz 2009
  17. KIZILCIKLI

KIZILCIKLI Kıskandığım Denizlerdesin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim için öncelık; kişiliği tam oturmus olması gerekıyor..
    belli bir egtimden gecmıs kariyeri süper olsun parası gani.. ama bu özellıkler varkende hala daha boş konusan,konusmak için konusan yani.. övünmenin sınırını bilmeyen (haa övünür insan ama nispet yapar gibi değil ) ahlaki ve görgü değerleri sıfır olan (paramla -egitimimle - kariyerimle döverim edalarında olanlara sözüm).. böyle insalar, benım gözümde hiç'tir..

sana oyle diyenlere övunenleri bosver kedicim dedımya kişilik meselesi.. demekkı arkadasların / çevren senı boyle ezmeye sindirmeye calısıyorlar .. takılma sen hayatına bak seni üzmelerine izin verme :1hug: :1hug:

18. 7 Temmuz 2009
  19. forga

forga Guest

çok haklısın bence parasıyla övünen ne kadar görgüsüzse, eğitimiyle kariyeriyle övünende o kaadr görgüsüzdür, insanın insanlığına bakmak lazım, üzerindeki etiketlere, jan janlı paketinde değil içine bakmak lazım, çok klişe bi yorum oldu ama doğru napayımkaydirigubbakcemile3