Paramı alamıyorum...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve dove tarafından 24 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

24 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : dove
  1. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba herkese,

Ne çok derdin var diyeceksiniz, sürekli konu açıyorum. Arkadaşlar ben üniversitede okuyorum aynı zamanda Mart ayında maddi sıkıntım olduğu için Ankara'da bir dersanede öğretmenlik yapmaya başladım. Haftada 3 gün sabah 8:30 dan akşam 7 lere kadar 2 otobüs değiştirerek gidip geldim. Haziranın 10 unda da bıraktım okulum bitti çünkü.

Maaşım 300 tl'ydi. Martın maaşını Mayıs başında aldım mesela. hiç düzenli ödenmedi. Yemek ve yol da bana ait olduğundan ben daha çok maddi sıkıntıya girdim. Neyse, dersaneden ayrılırken 3 haftalık maaşım içeride kaldı (yaklaşık 250 lira) Hesap numaramı aldılar. Haziran sonu yatırcaz dediler. :1closedeyes:

1 Temmuza kadar bekledim, yok. Yaz okuluna geldim Ankara'ya bir sürü masrafım oldu. Gittim dersaneye vermediler 2 hafta sonra dediler. 2 kere telefon ettim bu hafta, yetkili biriyle görüştürmüyorlar bile. Toplantısı var diyip kapatıyolar telefonu.

Ben artık istemeye çok utanıyorum. Lanet olsun diyip bırakıcam ama Temmuz ayının Yurt ücretini ödeyemedim! O yüzden bu paraya ihtiyacım var. :nazar:

Oraya gidip bağırıp çağırmak istemiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim? Bi akıl verin lütfen... Çok sinirlerim bozuk benneyaptımki Ailemden para isteyemiyorum. (babam şu anda kalp hastası ve kredi borcumuz var tedavisi için kredi çektik)

2. 24 Temmuz 2010
  3. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    maaş ödemesi yapmayan bir işyerinden kesinlikle telefonla işini halledemezsin..bizzat gitmelisin..
    sende onları bezdirene kadar git..verene kadar iki gün arayla ziyaret et..

4. 24 Temmuz 2010
  5. ..GkSu..

..GkSu.. Türk Esirlik Kabul Etmez! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bencede peşini bırakmaa 250 lira az bi para değill

onlar sanıyorlar ki böyle yaparak unutturabiliriizz ama sakın peşini bırakmaa

tuttuğunu kopaar arada cadılık işe yarıyorr aklinialirimsmile

ne münasebet sen o kadar çalışmışsınn hele ki maaşın 300 tlyken nerdeyse bi maaşın içerde kalmışşş

git ve isteee bunda utanılıcak bişey yokk tatlımm o senin kazandığın para.. :Saruboceq:

6. 24 Temmuz 2010
  7. dove

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    off ya bi de gittim bu ayın başında dediler ki 'Korkma paran bizde kalmaz!' orda çalışan birini aradım, ben de alamadım dedi.. :1no2:

8. 24 Temmuz 2010
  9. dove

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bir de gittiğimde buraya kadar gelmeyin bi daha telefon edin yeter dediler... bu ne biçim iş ya...

10. 24 Temmuz 2010
  11. ..GkSu..

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    verene kadar geliceemmmm bu ne terbiyesizlikk deeee !

telefonla hallolmuyor ya paramı verin yada her gün gelicemm deeeeeee !

akıllı sanıyor bu millet kendini yaa boshayallersmile

12. 24 Temmuz 2010
  13. ..GkSu..

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    heee bir de veliler görüşmeye gelirler.. onların içinde de bu konuyu dile getirirsen daha etkili olur canımm

velilerin önünde bu konu konuşulmasından rahatsız olur öğretmenler ve işini halledebilirlerr..

ama sakın pes etmee pabuç bırakma onlara kaydirigubbakcemile5

14. 24 Temmuz 2010
  15. dove

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Haklısın canım. ben haftaiçi okula , ödevlere hafta sonu dersaneye koşturdum. saatlerce yollarda süründüm resmen.

Ben çalışırken bana 8 tane sınıf vermişlerdi. onların ingilizce dersine giriyordum + etüt yapıyordum. Diğer ing. hocası bıraktı işi 2 ay sadece ben 12 derse giriyordum günde!
    o kadar emek verdim uğraştım. yemek yiyecek zamanım da param da olmadı kimi zaman. maaşımı vermeyince bırakacaktım ama acıdım çocuklara. sınava gireceklerdi, öğretmenleri zaten 3 kere değişmiş, konularda geri kalmışlardı. ama olan bana oldu mafoldumben

16. 24 Temmuz 2010
  17. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    canım sadece atlatmaca tel.etsen yeter sözü..hiç utanma, git defalarca iste..
    taktik aynı..ne inkar ederiz ne öderiz..

18. 24 Temmuz 2010
  19. dove

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yarın sabah erkenden kalkıp gidicem bakalım. ama diyecekler ki bugün haftasonu, ödeme yapamıyoruz. ayın 25 inden sonra yapabilicez. :sinifsinif: