Paramı hangı bankada degerlendırıyım?

Konusu 'Ekonomi-Finans-Borsa' forumundadır ve selinayca88 tarafından 12 Ocak 2010 başlatılmıştır.

12 Ocak 2010
    Konu Sahibi : selinayca88
  1. selinayca88

selinayca88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar 17 mılyar gıbı bır bırıkımımız var para annemın mıras parası 4 yıldır zıraat bankasında faızde ılk baslarda 200 mılyon kadar alıyorduk su anda faız oranları dustugu ıcın 106 mılyon alıyor acıl ıhtıyaclar ıcın bankaya attık aslında altın alıp koyacaktık karımız daha fazla olurdu ama hırsızlık lazım oldugunda harcarız dıye eve koymadık bulundugumuz yerdede sadece zıraat bankası var onun ıcın bu bankada ama baska banka dusunuyoruz bu konuda bana ayrıntılı bılgı verecek arkadaslarımı beklıyorum uzun vadede hangı banka daha karlı hangı bankayı tavsıye edersınız....

2. 12 Ocak 2010
  3. ayselcik

ayselcik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benimde 15 milyar kadar var iş bankta.son günlerde bakmadım ama sanırım 120 falan veriyo.senin miktar daha fazla olduğuna göre ziraat bank faiz oranı daha düşük demekki.bankaların internet sitelerinden faiz oranlarını karşılaştır derim.

4. 12 Ocak 2010
  5. selinayca88

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım tesekkur ederım bılgılendırdıgın ıcın baktım faız oranlarına ama bırebırde bılgı almak ıstıyorum arayıp sorunca o kadar cok konusuyolarkı bızım ıstedıgımız paranıza su kadar gunde bu kadar para getırecek denmesı acıkcası annemle ben pek matematıksel kuralları hesaplamaları beceremıyoruz kardesım ve babamda yogun bı sekılde calısıyolar ılgılenecek zamanları yok bılgılendırdıgın ıcın cok sagol...

6. 14 Ocak 2010
  7. selinayca88

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar fıkır verın bana hesap kesımınde parayı cekmeyı dusunuyoruz fıkırlerınıze ıhtıyacım var...

8. 14 Ocak 2010
  9. mmeerrwee

mmeerrwee Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım istersen b tipi likit fona yatırın bankaları bir gez hem faiz gibi vadeli değil istediğin gibi para yatırıp acil birşeyde çekebiliyorsun hemde getirisi daha fazla

10. 14 Ocak 2010
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Bizim paramız Garanti de.
    Para işinden çok anlayan,en ince hesapları bile yapabilen bir kocaya sahibim.Tam olarak ne kadarımız var bilmiyorum ama geleni iyi ki hala orada paramız.

12. 14 Ocak 2010
  13. blur_09_12

blur_09_12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben menkul kıymetler ve sermaye piyasası okuyorum ileride yatırım danışmanı olacağım yani size fikirler verebilirm paranızı bankaya yatırmak yerine hisse senedi albilirsiniz bence

14. 14 Ocak 2010
  15. Serce

Serce mutlu bayramlar;D Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım yapıkredi bankasının b tipi likit fonları faizden daha çok kazandırıyor ve arkadaşında belirttiği gibi istedin zaman istediğin miktarı çekiyorsun ,atm'lerden takip edebiliyorsunda aynı zamanda , istresen netten araştır? bankaların faizleriyle karşılaştırma yap ve ona göre karar ver

16. 15 Ocak 2010
  17. selinayca88

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar tesekkur ederım bılgılerınızı paylastıgınız ıcın annemle bız getırısının ıyı olmasını ıstıyoruz ona guvenıp borc yapıyoruz taksıt oduyoruz ılk basta ıyıydı ama faız dusunce aldıgımız parada dustu dedıgınız seyı arastıracagım...

18. 15 Ocak 2010
  19. selinayca88

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sormayı unuttum pekı bu tavsıye ettıgınız b tıpı lıkıt fonu nasıl bısey bana ayrıntılı anlatabılırsenız sevınırım artı eksısı ney faız oranı gıbı degıskenmı yoksa sabıtmı karı zararı ne aylık getırısı ne kadar olur her ay cekebılırmıyız bılgılendırırsenız memnun olurum...