Parfüm Sürmeninde Bir Raconu Var

Konusu 'Kadın Parfümleri' forumundadır ve EU1 tarafından 26 Haziran 2007 başlatılmıştır.

26 Haziran 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Kim mis gibi kokmak istemez ki? Fakat her defasında bir ton para verip sonra da neden bir türlü kokmuyorum diye şikayet edenlerdenseniz işin püf noktasını bilmiyorsunuz demektir.

Aslında doğru parfümü bulmak önemli fakat parfümü nasıl kullandığınız da çok önemli. Eğer siz bir parfümü nasıl süreceğinizi bilmezseniz işin sırrını çözemezsiniz demektir.

Alkol içeren taze kokular sıktıktan 10-15 sn sonra kokunun özünü hissedersiniz. Bu nedenle parfümünüzü seçerken kokuyu hissetmek için alkolün uçmasını bekleyin.

Parfümünüzü sıkarken şişeyle aranızda 10-15 cm’lik mesafe bulunmasına dikkat edin. Böylelikle kokunun özü teninizle bütünleşecektir.

Parfümünüzü vücudunuzda nabız noktalarına yoğunlaşarak uygulayın. Dalga dalga kokunun yayılacağı birkaç nokta; bilekteki nabız noktaları, kulakların arkası, göğüs kafesinin ortası...

Parfümlerinizin ömrünü uzatmak için mümkün olduğunca karton kutuları içerisinde koruyun. Güneşe ve klimatik değişimlere göre ömrünün uzadığını göreceksiniz.

2. 25 Temmuz 2007
  3. mesure

mesure Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Ben saçlarımın uçlarına sıkıyorum,hatta havaya sıkıp altına geçiyorum o zaman öyle kalıcı oluyor ki yani banyo yapmasanız günlerce saçınızdan gitmiyor.

4. 25 Temmuz 2007
  5. EU1

EU1 Guest

mesureye katılıyorum bende zaralı diyeduymama ragmen sacımada sıkıyorum daha bi yogun kokuyo sankii:)

6. 9 Ocak 2010
  7. ciimen

ciimen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    saçtaki zararı ne olabilir ki ucuna sıkarsak bi zararı olur mu?

8. 9 Ocak 2010
  9. svly_25

svly_25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    yok canım saça bir zararı olmuyor hatta ben ıslak saçıma sıkıp sonra kurutuyorm daha kalıcı oluyor ve devamlı kokuyor.

10. 9 Ocak 2010
  11. eda

eda Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    güzel kokan parfümleri sıkmak hoşta. Bazen otobuste güzel zannedilen berbat kokan parfümleri duyunca burnumun dıreği kırılıyor.:umursamaz:

12. 13 Ocak 2010
  13. ciimen

ciimen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :) sağol cnm.. bende şaşırdım saça zararı ne olabilir diye düşünüyordum öyle denilmiş bir iki yerde.. kafam karışmıştı..

14. 14 Ocak 2010
  15. RABARBA

RABARBA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Evet çok kötü oluyo o durum akannehir Bende saçlarıma sıkıyorum günlerce kokluyorum kaydirigubbakcemile3