Parfümle ilgili hersey...

Konusu 'Kadın Parfümleri' forumundadır ve nurpare41 tarafından 17 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  17 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : nurpare41
 1. nurpare41

  nurpare41 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Nisan 2009
  Mesajlar:
  586
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  86
  Koku hayatın anlarını yeniden hayata geçirir" diyor ünlü modacı Karl Lagerfeld. Parfümler kadının görünmeyen ama baştan çıkaran en önemli aksesuarlarından.

  Sadece tek bir notası bile erkekleri büyülemek için yeterli. İyi bir kokunun onu kullanan kişinin karakterini yansıtması ise en belirgin özelliği. Bu yüzden bu kadar geniş bir koku yelpazesi içinde herkesin kendine uygun parfümü bulması biraz zaman alan bir deneyim.

  Altın parfüm kuralları

  1-Doğru parfümü nasıl bulursunuz?
  Bir parfüm satın almanın en doğru zamanı sabah saatleridir. O süreçte henüz koku alma duygusu uyanıktır ve gündelik kokular henüz havaya karışmamıştır. Ama yine de burnun çok kolay yorulduğunu belirtmekte fayda var. Öyle ki sadece üç koklamanın ardından aradaki farkı ayırt etmekte zorlanmaya başlar. Bu yüzden uzmanlar koku duyunuzu temizlemenin en iyi yolunun taze bir kahveyle mümkün olabileceğini belirtiyor. Kahve aroması diğer tüm kokuları nötralize ediyor ve sonraki seçimleriniz için size yeniden fırsat yaratıyor. Denediğiniz parfümü el bileğinizin içinde değil aynı zamanda yanınızda taşıyabileceğiniz deneme çubuklarından koklayın. Böylelikle aralarından seçim yapamadığınız farklı kokuları evde yeniden test etme imkanı bulabilirsiniz.

  2- Parfüm ne zaman ve nasıl kullanılmalı?
  Uzmanlara göre parfümün en ideal sürülme zamanı duş sonrası. Hızlı kan dolaşımı dolayısıyla oluşan vücut ısısı kokunun cilde daha kalıcı bir şekilde alınmasını sağlıyor ve aromasının değişmesini önlüyor. El bileğine sürülen parfüm ise ovuşturmanın etkisiyle molekülleri zarar gördüğü için koku kimliğini kaybediyor. Parfüm gurusu Estee Lauder'ın parfüm sürmeyle ilgili efsane bir yöntemi var; kokuyu önce havaya sıkın ve daha sonra oluşan koku bulutunun altında durun...
  3- Parfümün en kalıcı olduğu bölgeler
  Kokunun kalıcılığını uzatan en ideal vücut bölgeleri arasında şakaklar iki göğüs arası ve kol içleri öne çıkıyor. Vücudun bu belirtilen bölgeleri kan damarlarının cilde en yakın olduğu yerler dolayısıyla buralarda ısı daha yüksek. Bu da kokunun bu bölgelerde mükemmel şekilde tende hapsedilmesini sağlıyor. Kulak arkasına koku sürme alışkanlığını derhal değiştirin! Çünkü bu bölgede cilt daha fazla yağ üretiyor o da kokuyla bir araya geldiğinde içeriğinin değişmesine yol açıyor.

  4- Parfüm nerede saklanmalı?
  Hepimizin parfümlerimizi sergilemeyi en sevdiğimiz yerlerden biri banyolar. Ancak bu aydınlık sıcak ve nemli ortam parfümün ömrünü kısaltıyor. En iyisi kapağı kapalı olarak nemsiz serin ve karanlık bir yerde örneğin dolapta ya da çekmecede saklamak... Hatta buzdolapları parfümler için ideal yerler olarak tavsiye ediliyor.

  5- Kokuları karıştırabilir miyiz?
  Aslında her kokunun kendi içinde bir uyumu söz konusu. Birkaç farklı kokunun aynı anda kullanılması hafif bir uyumsuzluk yaratabilir. Dolayısıyla her parfümün kendi kişiliği zarar görür ve ortaya kötü kokular da çıkabilir. Parfümlerinizi karıştırarak kullanmak istiyorsanız en azından aynı koku ailesinden olmalarına dikkat edin.

  6- Neden parfümler her tende farklı kokar?
  Parfümler alkol bir dizi aromatik yağ ve sudan oluşmaktadır. Bu yağlar ciltle buluştuğunda her ten tipine göre farklı reaksiyon gösteriyor. Bir tende hafif diğer tende güçlü reaksiyonlar da farklı şekilde kokmalarına neden oluyor.
  7- Gün içinde parfümü değiştirmek mümkün mü?
  Bunun için önceden mutlaka duş alınmalı mı?
  Duş almak parfüm değiştirmek için mutlaka yapılması gereken bir eylem değil. Kokular yaklaşık dört saat içinde notalarının büyük kısmını kaybettiklerinden bu süreden itibaren başka koku kullanmanızda sakınca olmayacaktır.

  8- Hangi koku ne zaman kullanılmalı?
  Ağır oryantal kokular özel gecelerde hoş durabilirken bir iş yemeği için fazla kaçabilir. Dolayısıyla gün ne kadar erken başlarsa parfüm de o kadar hafif olmalı. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise daha ağır kokular kullanabilirsiniz.

  9- Bir kokunun kalıcılığı ne kadardır?
  Genel kural; bir parfümün alkol içeriği ne kadar fazlaysa kalıcılığı da o kadar uzundur. Saf bir parfümün koku konsantrasyonu yüksektir ancak düşük alkol oranına sahip kokuların en geç altı ay içinde tüketilmesi gerekmektedir. Eau de parfum ve eau de toilette alkol oranı yoğun kokular olduğundan üç yıla kadar dayanabilir. Eğer parfümünüzün kokusu ve rengi değişmişse yapacağınız tek şey onu atmaktır.

  10- Parfümün tendeki kalıcılığı nasıl sağlanır?
  Parfümün kalıcılığı cildin tipiyle yakından alakalıdır. Kuru ciltler kokunun aromatik içeriklerini yağlı ciltler kadar iyi muhafaza edemez. Bu yüzden parfüm denerken cildinizin küçük bir bölgesine hafif yağlı ve kokusuz vücut losyonu sürüp parfümü bunun üzerine sıkın.
   
 2. 17 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : nurpare41
 3. nurpare41

  nurpare41 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Nisan 2009
  Mesajlar:
  586
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  86
  Parfümün incelikleri
  Herkes güzel kokmak ister, ancak parfüm kullanmaktan çok doğru parfümü kullanmak daha önemlidir…Bir odaya giriyorsunuz ve burnunuza çok ağır bir parfüm kokusu geliyor ve bu sizi rahatsız ediyor. Parfümün sahibine sorsanız bu dünyanın en güzel parfümüdür… Her parfüm günün her saati kullanılamaz, hatta mevsimlere göre de parfümlerin çeşitleri değişmektedir. Baş dönüdürücü olduğunu düşündüğünüz parfümünüz gerçek anlamda birilerinin başını döndürüp onları hasta ediyorsa, parfüm seçmenin inceliklerini öğrenmeniz gerekiyor…  Parfüm kullanımının ilk şartı, cildin tüm kokulardan arınmış yani temiz olmasıdır. Parfümünüzün daha
  kalıcı olmasını istiyorsanız duş veya banyo sonrasında sürün; gözeneklerin açık olması cildin kokuyu daha iyi emip tutmasını sağlar.

  Banyo sırasında parfümünüzün yan ürünlerini
  kullanmak da kokuyu katlayacaktır.

  Cilt tipi de parfümün kalıcılığıyla yakından ilgilidir. Yağlı ciltlerde parfümler daha kalıcıdır. Bu durumda cildiniz kuruysa daha fazla parfüm sürmeniz gerekir.  Cildin asit oranı da parfümün kalıcılığını etkiler:

  - Asitli ciltlerde ağaçsı ve baharatlı kokular daha
  kalıcıdır.

  - Asit oranı az ciltler (hassas ve kuru) ise çiçeksi
  kokuları daha iyi tutar.  Sıcak günlerde daha hafif parfümler kullanın.

  Parfümün kokusu sıcak ve nemde daha kuvvetlenir.O halde, daha baskın ve egzotik olanları sonbahar ve
  kışın, hafif olanları ise yaz aylarında kullanın.  Sabah, öğle, akşam aynı şekilde mi parfüm sıkmak gerekir?

  Kesinlikle hayır. Parfüm sıktığınız anda etrafınızda yaklaşık 3 metre çapında bir koku çemberi oluşturursunuz. Bu nedenle bulunduğunuz ortamlar
  ve günün bölümlerini göz önüne alarak parfüm konsantrasyonlarıyla ve koku aileleriyle oynamanız gerekir.  Gündüz:

  Sabahın erken saatinde otobüste, metroda veya iş yerinde insanları rahatsız etmemek gerekir. Toplu taşıma araçlarında, parfüm kokusu, hoş olmayan sonuçlar doğurabilir; örneğin, migreni tahrik edebilir, mide bulantısı, baş dönmesine neden olabilir.

  Sabah parfüm sürmek konusunda kararsız kalan ama
  iyi kokmayı da isteyenler için ideal olan, eau de cologne, eau de toilette ya da deodorant, krem gibi bir yan ürünle parfümlenmektir.

  Eğer sabahları parfüm sürmeyince kendini çıplak hisseden gerçek bir parfüm tutkunu iseniz, meyve koku ailesinden bir parfüm tercih edin.

  Öğleden sonra:

  Öğleden sonra kullanılan parfümler her yere ulaşabilen hayatın tatlılığını yansıtan parfümler olmalı. Çiçek veya meyve ailesine ait iyi yayılan ama ağır olmayan kokular seçin. İki ayrı parfüm kullanıyorsanız öğleden sonra daha vurgulu olanını tercih edin. Aynı parfümü kullanıyorsanız sabah eau de toilette, öğleden sonra eau de parfum kullanın.  Gece:

  Parfüm özünün kullanılacağı tek zamandır: ya şimdi,
  ya hiçbir zaman!Parfüm özleri saatler boyunca vücutta kalır, adeta ikinci deriniz olur. Koku aileleri içinde gece kullanıma en uygun olanlar, şık kıyafetlerle uyum sağlayan, iştahlı notalar içeren, gizemli, ipekli ve ağır kumaşlarla uyumlu olan şipre ve oryantal koku ailesine ait parfümlerdir.
   
 4. 17 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : nurpare41
 5. nurpare41

  nurpare41 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Nisan 2009
  Mesajlar:
  586
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  86
  Her Yaşın Parfümü Ayrı

  20'li yaşlar: Her şey sizin için yeni. Bu yüzden daha deneysel olabilirsiniz. Bu yaşların "uçarı" ruhuna en uygun kokular keskin ve güçlü ifadelidir. Kendinizi ortaya koymak ve hissetmek için önemlidir. Meyveli ve egzotik içerikli nar kokusu aynı zamanda seksapeli ortaya çıkarıyor. Beyaz yapraklı portakal çiçeği ve inci çiçeği dışında vanilya ve amber notalarıyla erotik sinyaller veriyor.  30'lu yaşlar: Konferanslar, iş toplantıları, mesleki sorumluluklar... 30'lar, genellikle işyerinde geçirilen uzun saatleri de içine alıyor. Bu yüzden kullanılan kokular bu yaşlarda kendini fazla ön plana atmadan elde edilmiş hakimiyeti simgeler. Listenin başında genellikle yeşil ve baharat içerikli tasarım kokular yer alır. Güçlü turunçgil notaları da kendine güven ve cazibeyi ortaya koyan kokulara hayat verir. 40'lar: Bu yaşlardaki kadınlar artık parfümlerinden güzel kokması dışında başka şeyler de bekler. Kullandığı koku onu görünmeyen bir koza gibi sarmalı ve kişisel bir imzasına dönüşmelidir. İdeal olanlar ise bir tutam buhur içeren rahatlatıcı kokulardır. Pudralı yumuşak dokunuşlar stresi azaltıcı özellikleriyle öne çıkar. Lavanta, biberiye ve zencefil gibi aromatik karışımların da rahatlatıcı etkileri bilinmektedir. 50'ler: Değerlerin en fazla öne çıktığı yaşlardır. Artık zamansız gerçek lüks duygusunun dönemidir. Klasik elegan parfümler 50'li yaşların vazgeçilmezidirler. Koku kompozisyonları, çiçeksi ve rafine kalp notalarıyla belirlenir. Gül, yasemin, sandalağacı parfümün uzun vadede sıkıcı olmasını önleyen çiçeklerdir.
   
 6. 18 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : nurpare41
 7. nurpare41

  nurpare41 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Nisan 2009
  Mesajlar:
  586
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  86
  Parfüm sanattır...
  Parfümün tarihçesi
  Parfüm, latince, kokulu duman anlamına gelen “perfumum” kelimesinden geliyor. Tarihi ise oldukça eski:
  Günümüzden yaklaşık 5000 yıl önce, Mısırlılar güneş tanrıları Râ için güneşin doğuşundan batışına dek kokulu otlar yakarlardı.
  Ölülerini ise kokulu yağlar kullanarak mumyalar, mezarlarına parfüm şişeleri ve kokulu kremler koyarlardı. Nitekim, yapılan kazılarda Mısır Firavunu Tutankhamon’un mezarından parfüm şişeleri ve krem vazoları çıkarıldı. Mısırlılar günlük hayatlarında ise kokulu yağlar ve pomatlar kullanırdı. Bunlar içinde en çok tercih ettikleri “kyphi” adını verdikleri kokulu bir yağdı. Kyphi, bal, şarap, pirinç, mersin çiçeği, safran, katırtırnağı ve ardıç özlerinden oluşan bir karışımdı. Nefertiti yasemin banyosu yapar, banyodan sonra vücuduna sandal ağacı, amber ve ender rastlanan çiçek özleri sürerdi.

  Çağdaş niteliklere sahip ve bilinen ilk parfüm 14. yüzyılda, 1370 yılında yapıldı ve güzelliğiyle ünlü Macar kraliçesine atfedildi. Esans ve biberiye yağı ile alkol karışımından elde edilmiş, lavanta yağı ile zenginleştirilmiş bu karışıma özel bir isim verilmesi de unutulmamıştı: “Macar Suyu”.

  16. yüzyılda cam sanatının ilerlemesiyle birlikte parfümün gelişme süreci de hızlandı. O yıllarda parfümün en çok üretilip tüketildiği ülke Fransa idi. Fakat parfümün vücuda sürülmesinin hastalıklara neden olacağı düşünülür, parfüm sadece pis kokuları maskelemek için kullanılırdı. Bu nedenle giysiler, eldivenler, mendiller, hatta mücevherler bile parfümlenirdi.

  17. ve 18. yüzyıllarda, parfüm endüstrisi oldukça gelişti. Özellikle Fransa'nın Grasse bölgesi parfüm endüstrisinin kalbi, merkezi haline geldi.

  20. yüzyılda parfümler muhteşem şişeleriyle birer sanat eseri halini aldı. Parfümler vücut kokularını bastırmak için değil, kişiliklerin altını çizmek için kullanılmaya başlandı ve çağdaş yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline geldi.

  Nasıl seçmeli?
  Kullanacağınız zamana ve mekana elverişli parfüm alın.

  Aynı anda en fazla 3 koku deneyin. Daha fazla denerseniz burnunuz farkı algılama kapasitesini kaybedecektir. Yanılıp sonradan beğenmeyeceğiniz bir kokuyu satın alabilirsiniz.

  Parfüm hakkında şişeden koklayarak karar vermeyin. Parfümün kokusu vücut kimyanızla temas edince ortaya çıkar. Bileğinizin içine küçük bir miktar sürün ve bir süre bekledikten sonra koklayın.

  Parfüm satın almadan önce kokunun oturması için en az 10 dakika bekleyin. Bu sürede alkol buharlaşacak, parfümün vücudunuzun kimyasıyla uyumu tamamlanacak ve gerçek kokusu ve etkisi ortaya çıkacaktır.

  Başkasında beğendiğiniz bir parfümü vücudunuzda denemeden alma yanılgısına düşmeyin. Her insanın ten kimyası farklıdır.

  Koku duyunuz günün ilerleyen saatlerinde keskinleşir. Parfüm almak için akşamüstlerini tercih edin.

  Seçim yaparken kendi vücut kokunuzu tamamlayan kokuları tercih edin.

  Yıl boyu tek kokuya bağımlı kalmayın: ısı farkları kokuların yoğunluğunu etkileyebilir.

  Nerelere sürülmeli?

  Vücut
  Parfümler kokularını yaymak için sıcaklık, hareket gibi faktörlere ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle parfüm sürmek açısından vücudun bazı bölgeleri ayrıcalıklıdır:
  Sıcak ve nemli noktalar. Koltuk altları, göğüs araları, ense, kulak arkaları ve göbek
  Kanın fazla pompalandığı noktalar. Bilek içleri, şakaklar ve boyun.
  Hareketli noktalar. Dirsekler ve diz içleri.
  Uzmanlardan hoş öneriler:
  Coco Chanel “Öpülmek istediğiniz yeri parfümleyin”
  Estée Lauder “Parfümü, kolunuzu yukarı kaldırıp tam önünüze sıkın ve yarattığınız koku bulutunun içine girin. Böylece binlerce parfüm molekülü vücudunuzun her yerine konacaktır”

  Saç
  Saçınızı parfümlemek istiyorsanız, öncelikle temiz olmalarına dikkat edin. Kokuların birbirine karışmaması için şampuanınızı kokusuz olanlar arasından seçin. Saçlarınız kısa ise saç diplerinize, uzun ise uçlarına sıkmanız yeterli olacaktır.
  Küçük bir hoşluk:
  Saçınızı fırçalamadan önce fırçanıza biraz parfüm sıkın.

  Giysiler
  Parfümler pamuklu, yünlü gibi doğal lifle dokunmuş kumaşlarda çok kalıcıdır ve rahat yayılır. Sentetik liflerde yayılımı ve kalıcılığı azdır. Parfümün en kalıcı olduğu dokular ise kürkler ve muslin kumaştan yapılmış eşarplardır.
  Giysiler parfümlenebilir ama gelişigüzel değil:
  - Parfümünüzü ceket ve mantoların astarlarına, etek ve elbiselerin etek baskılarına sıkın.
  - Asla giysilerinizi farklı parfümler sıkmayın. Üst üste sıkılan parfümlerin molekülleri iyi bir karışım oluşturmaz ve kötü bir etki uyandırır.
  - İpekli giysilerinize parfüm sıkmayın, kalıcı lekeler bırakır.
  - Eğer parfümünüzü sık sık değiştiriyorsanız, sadece vücudunuzu parfümlemekle yetinin. Koku zaten giysilerinize de sinecektir.
  - Mücevher ve özellikle incilerinizin yakınında parfüm kullanmayın: parfümlerdeki alkol mücevherlerin parlaklığını yok eder ve incileri sarartabilir.
  - Giysi dolabınızı parfümlemeyi unutmayın.
  Küçük bir hoşluk:
  İç çamaşırlarınızın bulunduğu dolap veya çekmeceye parfümünüzle nemlendirdiğiniz yünlü bir kumaş parçası koyun.

  Nasıl korumalı?
  Eğer her gün aynı parfümü kullanıyorsanız, onu saklamak pek de zor değil. Tek dikkat etmeniz gereken nokta, kullandıktan sonra ağzını sıkıca kapamanız ve herhangi bir sıcak kaynağının yanına koymamanız.

  Bir kaç parfümü birden kullanıyorsanız, küçük şişeleri tercih edin.

  Parfümünüzü kuru ve temiz havalı bir yerde muhafaza edin. Sıcak ve güneş parfümün bozulmasına neden olur.

  Spreyli ambalajlar parfümü daha iyi korur. Spreysiz şişeler kullanım sırasında havayla temas eder, bu da parfümün bozulmasını hızlandırır.

  Parfümünüzü uzun süre saklamak istiyorsanız, buzdolabında koruyun. Soğuk, taze kalmasına yardımcı olacaktır.


   
 8. 18 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : nurpare41
 9. nurpare41

  nurpare41 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Nisan 2009
  Mesajlar:
  586
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  86
  Markalarda Parfümler:
  A. Mc. Queen
  Kigdom:Alexander McQueen Kingdom'u değerli ve egzotik maddelerin birleştiği, farklı açıları ile duygusallığı ve seksüaliteyi çağrıştırmak için yaratılmış bir koku olarak tanımlamak mümkün
  Balmain
  Pierre Balmain:Balmya sofistike, maceracı, canlı, iç gıdıklayıcı yani erkeklerin her zaman ulaşmak istediği kadının kokusu. Balmya'de göz kamaştırıcı parlak renkli, bergamot, zambak ve ahududu tohumlarının yanı sıra yasemin, orkide ve kahve kokuları iç içe.
  Bvlgari
  BLV NOTTE BAYAN:Bvlgari Blv Notte Bayan; Sıcak ve gizemli kokusu ile baştan çıkartan, sihirli, sır gibi, mistik geceyi kucaklar, duyuları harekete geçirir. Lüks bir dünyaya ait olan parfüm, kadınsı ve sofistike iris, zencefil ile aynı aileden taze galangal, tüm dünya tarafından sevilen siyah çikolata ve çok değerli bir içerik olan harekete geçirici votka ile içinizi ısıtıyor.
  Bvlgari
  ABSOLUTE VAPA SPEACIL EDITION:Beklenmedik, şaşırtıcı, tutkulu. Absolute Blv bir yandan kışın sert havasını alevlendirirken, bir yandan da kontranstları yorumluyor.
  Byblos
  BYBLOS FEEL PINK:Genç, sevmeyi ve düş kurmayı seven bayanların parfümü.
  C. Herrera
  212 H20 - 212 MEN H20:Carolina Herrera, 2003 yazını iki özel parfümle karşılıyor. Bayanlar için 212 Hh20 ve baylar için 212 Men H 20.Çekici, taze dışa dönük, yaratıcı kadına hitap eden 212 H 20 içerdiği çiçeksi sıvı tazelik ile; çekici, taze dışa dönük, yaratıcı beylere hitap eden 212 MEN H 20 içerdiği aromatik sıvı tazelik ile kendinizi taze ve daha canlı hissetmenizi sağlayacak, New York'un en serin kokusu
  C. Klein
  TRUTH CALVİN KLEIN:parfüm yeni bir duyusallık hissini çağrıştırıyor. Hiçbir şeyi gizlemeyen, gerçek, doğal ve doğru.
  C. Klein
  ETERNITY MOMENT:Eternity Moment, Aşık olmanın heyecanından esinlenen bir koku. Zevkle alevlenen, vaat ve keşif heyecanı ile dolu... Baştan çıkarıcı, arzulu, son derece dişi... Scarlett Johansson'dan insanı esir eden bir bakış, arzulu bir öpücük, ihtimallerle dolu bir dünyanın heyecanı... O an sizi bekliyor.
  Cacharel
  Gloria:Cacharel'den Gloria, orijinalliğin, gücün ve etki altına almanın çekiciliğini taşıyor. Kolayca tanımlanabilecek, kalıcı bir koku.
  Chanel
  Chance:Chanel "Chance" dayanılmaz, genç, kırılgan ve atılgan kadının kokusu. Tamamıyla şaşırtıcı, tam bir Chanel kokusu olan Chance turunçgiller, sümbül, pembe biber, susam, yasemin ve amber kokularının karışımıyla pembenin özünü yarattı
  Chanel
  Coco Mademoiselle:Eau de parfüm'ün başarısından sonra yeni bir parfüm duygusu keşfedilmek üzere yaratılan Coco Mademoiselle'in Eau de Toilette'i piyasada. Eau de Toilette'in en büyük özelliği daha fresh ve daha yumuşak olan dip notalarında saklı. Kokunun alt notalarını patşuli. vetiver, vanilya ve beyaz misk, orta notalarını tomurcuk gül, İtalyan yasemini, üst notalarını greyfurt, portakal ve bergamut oluşturuyor.
  Davidoff
  GOOD LIFE:Rahat, çağdaş, modern, güzel ve aktif kadınlar için oluşturulmuş bir koku. Davidoff kadının değerleri, arkadaşlık, aşk, aile, eğlence, özgüven ve mutluluk.
  E. Arden
  Ardenbeauty:Çiçeksi kristal kokusuyla sıcak ve kışkırtıcı kadının kokusu
  Diesel
  ZERO PLUS FEMININE:KK70:ış dünyanın kubbesi, başka çağın değerli kokusunu içinde koruyor. Diesel Zero Plus'ın üst notaları; Ananas, orkide, çilek, vanilya, vişne. Orta notaları; hindistan cevizi, manolya yaprağı, tarçın. Alt notası ise; Sandal ağacı, misk, kehribar, yasemin, çınar ağacı.
  Givenchy
  Eau D'amour Pour Maman:GIVENCHY'DEN BİR İLK: ANNE PARFÜMÜ.. BEBEĞİNİZE PARFÜM DÜNYASININ KAPILARINI ARALAYACAK..
  Estee Lauder
  INTUITION:Kadınsı, duyarlı, modern ve sofistike tarzdaki koku oriental-baharatlıdır.
  Gucci
  Gucci:Modern bir klasik olan Gucci Eau de Parfüm, uzun süre etkisini koruyan zengin ve lüks bir kokuya sahip. Heliotropun portakal çiçeğiyle, Ris'in ise vanilya ile karışarak çok hoş bir harmin yattığı parfümün altında, eritilerek temiz ve belirgin bir hale getirilen kekik, kimyon ve laden yer alıyor. Bunların ötesinde çok derinlerde olan misk ise parfüme bir ruh ve vücut veriyor.Gucci'nin heykel izlenimi veren kalın,şeffaf cam şişesi,mimari bir bakış açısıyla şekillenmiş.
  Hermes
  EAU DES MERVEILLES:Yumuşak duygusallık, narince bırakılmış çok özel bir öpücük, sıcacık enerjisi ile insanı kavrayan özel bir iksir.
  J.Lo
  Glow By J.LO:KK70:ünya çapında bir trendsetter olan Jennifer Lopez, ilk parfümü Glow ile trendleri yaratmaya devam ediyor. Teninizin bir parçası olacak olan Glow, aynı zamanda sizi onun taze, yalın ve seksi dünyasına taşıyacak.
  Jean Poul
  Gaultier:Vanilya ve baharat aromalarıyla teninizi baştan çıkartın...
  Lacoste
  TOUCH OF PINK:Taze, kadınsı bir parfüm... Touch of pink, duygusal bir seyahat. Çelişki yok, gizlilik yok, sonsuz merak dünyasında ışıklı bir yolculuk... Parfüm açılışı portakal ve kişniş yapraklarının gümüşi tazeliği ile yapıyor.Neşeli dışavurum kakule tohumu ile kuvvetleniyor. Kalp notasında narin çiçeklerin bileşimi, yumuşacık bir yoğunluk ve doğal bir dişilik yatıyor. Son sürpriz bir damla vanilya...
  Lancaster
  JIL SANDER SENSATIONS:Kokunun her yüzü, farklı mesajı vermek için, farklı renk, atmosfer ve uygun ambiansta canlandırır.

  Lancaster
  CHOPARD WISH:Bir kadının düşleyebileceği herşeyin olduğu hayal gibi bir dünya. İçten gelen bir dilek gibi. Binbir yüze sahip parfüm.Üst notaları; Armut, bektaşi üzümü, frenk üzümü, akasya çiçeği. Orta notaları; Patçuli, manolya, Osmantus, yasemin. Alnotaları ise; tütsü, amber, vanilya tohumu, şeker, tonka fasulyesi oluşturmaktadır.
  Lolita Lempicka
  Lolita Lempicka:Anason ve çiçek özlerinin ferahlığını taşıyan Lolita Lempicka Eau de Toilette, ferahlık, canlılk, duygusallık, parıltı ve şehveti yansıtıyor.
  Mc Cartney
  STELLA:Bu muhteşem parfümde, seçkinlik modernlikle, seksilik duyarlılıkla, zerafet ise incelikle birleşiyor. Ancak tüm kadınsılığa tezat, erkeksi çizgilerde, büyüleyici bir şişede sizleri bekliyor.
  Moschino
  CHEAP AND CHIC:Cheap and Chip by Moschino, içeriğindeki bergamot, yuzu ve petitgrain ile sizi su çiçeklerinin şeffaf dünyaına götürüyor. Peony, sıklamen, taze yabani gül, menekşe ve yaseminden oluşan sihirli bukete süsen, sandal ağacı ve vetiverinin rahatlığı ekleniyor. Taze beyaz vanilya orkidesi, tonka baklası, misk ve gri misk ile tatlandırılan parfüm aşk, çılgınlık ve çekicilik kokuyor.
  Shiseido
  RELAXING FRAGRANCE:parfüm, çiçeksi baharatlı kokusuyla tende rahatlıcı bir etki bırakmasının yanı sıra egzotik ve farklı bir koku havası da yayıyor.

  Tommy
  GIRL SUMMER COLOGNE:Yaz kokusu, yaz mevsiminin özünü yansıtan hafif çiçeksi... Kokladığınız neyse onu hissediyorsunuz.
  Versace
  WOMAN:KK70:inginliği, kadınsılığı ve modern çekiciliği vurgulayan Versace Woman, modanın ve parfümün mükemmel uyumunu gözler önüne seriyor.
  Ysl
  IN LOVE AGAIN:Taze, çiçekli ve meyveli koku, kendine sadık kalıyor. Dişilik, neşe ve mutluluk duygulara hitap ediyor. Neşeli ve taze kokusunda üzüm, greyfurt ve yaban mersini ışıltısı hissediliyor. Çiçekli ve yumuşak karakterini, lale ve nilüfer çiçeğinden alıyor. Dut ve sandal ağacının bileşimi ise parfüme yumuşak bir esinti kazandırıyor.
   
 10. 18 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : nurpare41
 11. nurpare41

  nurpare41 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Nisan 2009
  Mesajlar:
  586
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  86
  Parfümler hakkında insan tipleriyle ilgili genellemeler var. Esmerlere baharatlı, sarışın ve kumrallara hafif ve serin, kızıllara ise buruk kokular yakışıyor.

  Ancak asıl önemlisi yaşla ve tarzla ilgili seçim yapılması. Örneğin gençlere meyve ve sabun gibi hafif kokular gayet uygun. Yaş ilerledikçe daha baharatlı, çiçekli kokulara geçilebilir. Tip ve ten de parfüm seçiminde önemli kriterler. Esmerlere yakışan kokular, sarışınlarda çok ağır durabilir. Cilt cinsi de çok önemli bir kriter. Yağlı ciltlerde parfümlerin etkisi daha kalıcı oluyor. Dolayısıyla cildi kuru olanlar daha fazla parfüm sürebilir. Asitli ciltlere ağaçsı ve baharatlı kokular, asit oranı az ciltlerde (hassas ve kuru) ise çiçeksi kokular iyi gider.

  Parfümlerin ambalajları, kokuları hakkında fikir verir. Örneğin beyaz ambalaj klasik, şık, asil ve saf bir parfümü saklar. Siz de kokuların nitelikleriyle, parfüm alacağınız kişinin özelliklerinin uyuşmasından hareket edebilirsiniz:

  Sarı ambalaj: Işıl ışıl, neşeli, güneşli, eğlenceli, hayat sevinci dolu

  Portakal rengi: Etkileyici, canlandırıcı, dinamik, taze

  Kırmızı: Çarpıcı, ifadeli, ateşli, duygulu

  Pembe: Romantik, rüyamsı, dişi, şefkatli, oyuncu

  Mor: Gizemli, oryantal, ifadeli

  Lacivert: Şık, değerli, klasik, asil, kadifemsi

  Mavi: Hafif, transparan, rahatlatıcı, dengeli

  Yeşil: Doğal, keskin, serinletici, aktif, aromatik

  Kahverengi: Odunsu, baharatlı, sıcak, erkeksi, güvenilir, doğal

  Füme: Klasik, zamansız, mütevazı, kültürlü, kibar

  Siyah: Zamansız, şık, ifadeli, klasik, asil.

  Çiçek kokuları: En büyük koku ailesi. Manolya, lavanta, gül, orkide, zambak, portakal, limon ve yasemin, parfüm yapımında en fazla kullanılan çiçekler. Taze ve neşeli aromalar şeklinde tanımlanırlar. Çiçekler, çiçek yaprakları, yağ ve tohumlarından elde edilir.

  Meyve kokuları: Taze ve hafif kokulardır. Temel notaları bergamot, limon, portakal, mandalina, greyfurt, portakal çiçeği. Genellikle çiçek ve şipre notaları eşlik eder.

  Şipre: Kuvvetli esansların karışımından oluşurlar, kalıcı ve zengin içeriklidirler. Temel notaları ağaç, meşe yosunu, misk ve patçulidir. Bunlara genellikle çiçek ve meyve notaları eşlik eder.

  Oryantal: Ağır ve egzotiktir. Sıcak ve şehvet uyandırıcı esansların karışımından oluşur. Temel notaları misk, vanilya, amber, değerli ağaçlardır. Bunlara genellikle egzotik çiçek ve baharat notaları eşlik eder.

  Taklit parfümün kutusu kötü olur, hologramı bulunmaz
  Son yıllarda taklit parfümler hayatımıza girdi. Açık parfüm satılan mağazalarda, çeşitli markaların kokuları kopyalanıp satılıyor. Ancak sokaklarda, hatta vitrinlerde neyle ve nerede yapıldığı meçhul taklit parfümler de satılıyor. Taklitleri gerçeklerinden ayıran en önemli özellik kutuları. Kutular genelde mat renkli. Üzerinde yazım hatası bulunuyor. Taklit kutular eğer kapalıysa mutlaka inceleyin. Ünlü bir parfümse hologram etiketi olmasına dikkat edin. Parfüm bozuksa renginden belli olur. Bu tip parfümler, cilt hastalıkları, alerji ve kaşıntıya neden olabiliyor
  __________________
   
 12. 18 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : nurpare41
 13. nurpare41

  nurpare41 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Nisan 2009
  Mesajlar:
  586
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  86


  Hepimizin koklayarak uyandığımız, anılarımızıüzerine kurduğumuz, aşkımızı ayırd ettiğimiz, ne ve nasılolmak isteğimizi bilen bir kokusu var. Kokusu sayesinde yarattığıiletişimle tarihin ilk çağlarından bu yana vazgeçilmezlerimizdenolan parfüm, evrensel bir dil, çiçek ya da yaprak notalarıylabeslenen bir seçim... Latince 'per fumum (dumanın içinden)'kelimesinden gelen parfüm, antik çağlardan beri insanlığı büyüledi.Mısır kaynaklarında banyoda ve dini törenlerde kokulumerhemlerin, sıvı yağların kullanıldığı yazılı. Birkoku düşkünü olan Kleopatra ve maiyeti de tören alanınagirmeden çok önce, saçtıkları kokular insanların burunlarınaulaşırmış. Yunanlı ve Romalılar, ziyafetler esnasındakendilerini çiçeklerle kokulandırmış sularla serinletirmiş.


  Size uygun esansı nasıl seçersiniz?

  Eskiden sarışınlar için ferah, yeşil ya da meyvelibir koku önerilirdi. Ya da koyu renk saçlılar için oryantalbir koku. Ancak bu tür öneriler tarihe karıştı. Artık,kendi kişiliğinize uygun parfümleri seçmeniz gerekiyor. Bununiçin öz bilincinizi güçlendirin, erotik istek, dikkat çekme,farklılaşma, anı yaratmanın hangisini istiyorsunuz kararverin. Hangi ana maddeden yapılan parfümün, koklayanda hangietkiyi bıraktığını aşağıda bulacaksınız...

  Çiçekler: Ferah, gösterişsiz, gıdıklayıcı, zarif,tatlı, feminin.
  Chypre: Klasik, gizemli, mütevazi, dolu, kalıcı, şık.
  Ağaçlar: Uyarıcı, sportif, sert, dinamik, çekici.
  Amber: Egzotik, örtcü, sıcak, derin, fethedici.
  Deri: Baharatlı, sıcak, kuru, karakteri güçlü, yoğun.
  Yasemin: Esprili, zeki kadın için.
  Madonya: Şaşırtıcı kadın için.
  Misk: Güçlü kadın.
  Gül: Çiçeği burnunda genç kız için.
  Limon: Melonkolik kişiler için.
  Mavimsi mor: Genç dullar için.


  Parfüm neden oluşuyor?

  Kökünden çiçeklerine kadar tüm bölümleriylebitkiler, koku malzemelerinin ana kaynağı. Ancak, dünyapiyasasındaki yüksek fiyatlar yüzünden (bir kilo gülyağıbugün 10 bin dolardan fazla) günümüzde parfümler salt doğalmaddelerden oluşmuyor. Zamane pargümlerini doğa ve kimyanınmelezi olarak tanımlayan uzmanlar parfümü oluşturan bitki veözleri şöyle özetliyor:
  Yaprak ve saplar: Kekik, okaliptüs, ıtır çiçeği,tefarik, lavanta, biberiye, nane, defne.
  Çiçekler: Gül, yasemin, karanfil, nergis, teber.
  Meyve, tohumlar: Biber, kuru karanfil, vanilya, anason,hindistan cevizi.
  Ağaçlar: Sandal, çam, sedir.
  Kabuklar: Armut, tarçın.
  Yosun: Meşe.
  Bitki ve otlar: Tarhan, adaçayı, kekik.
  ığne yapraklar ve dallar: Ladin, çam, selvi.
  Kökler: Vetiver, zencefil, süsen.
  Meyve kabukları: Bergamut. limon, portakal, limet.


  Koku alırken önce bir kumaşa sıkın
  Parfüm dükkanlarında en yeni kokuyu çıkarttırmayın.Henüz parfümlerle hiç ilgilenmemişseniz, bildiğinizkokulardan hareket edin.
  Parfümü bir kumaş parçası üzerinde deneyin.Kolunuzda ise üç kokudan fazlasını denemeyin.
  'Parfüm sürmeyen kadının geleceği yoktur' sözlerinekulak asmayın.
  Alırken erkekleri düşünmeyin. Moda olanı değil, beğendiğinizve size uygun kokuyu seçin.
  Parfüm kullanırken belli stratejik noktalar var: Kulakarkası, boyun çukuru, bilekler. Ancak bu noktalarla yetinmekzorunda değilsiniz. Nemli ve sıcak noktaları hedef alın; göğüsarası, kol altları, şakaklar, bilekler, diz arkası, dirsek içigibi.

   
 14. 18 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : nurpare41
 15. nurpare41

  nurpare41 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Nisan 2009
  Mesajlar:
  586
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  86
  Ünlüler ve parfümleri

  Greta Garbo: Rochas'ın Femme
  Liz Taylor: Patou'nun Joy
  Brigitte Bardot: Balmain'den Vent Vert
  Jeanne Moreau: Diorama No.5
  Ava Gardner: Chanel No.5
  Marlene Dietrich: L'heure bleue
  Mae West: Petou'nun Joy'u
  Cameron Diaz: Guerlamain'in Samsara'sı
  Katherine Witt: Gucci'nin Envy
  Sezen Aksu: Dolce Gabbana
  Nükhet Duru: Eccoda ve Gucci Rush
  Ajda Pekkan: Nova İsedas
  Sibel Can: Armoni
  Shiseido
  Vocalise Beyaz orkide, siyah frenk üzümü, kırmızıgül, taze vanilya, yuzu, karabiber, müge, şeftali kokularınıbirarada sunan Vocalise oldukça mistik bir parfüm.
  Energizing Fragrance İlk kez bir parfümdekullanılan yıldız anason elementinin yanı sıra sag çiçekbuketi, yeşil taç yaprağı, karanfil, karabiber karışımlarındanoluşan doğal bir koku.
  Zen Ruhsal, Ağaçsı çiçek kokusu, kantaron,sümbül, bergamot, sarı şebboy, menekşe, iris, leylak,yasemin, uzay gülü, kyara ağacı, armut ağacı, amber kokularınıbirarada sunar
  Relaxing Fragrance Saf çiçeksi yeşil koku,artemizya, genç bambu, salatalık, çay gülü, şakayık,gardenya kokularının birleşimiyle oldukça rahatlatıcı biretkiye sahiptir

  Aimez - Moi
  Sev beni anlamına gelen parfüm bergamut, anason,frenk kimyonu, kakule, menekşe yaprağını üzerinizdehissetmenizi sağlıyor. İnsana cesaret veriyor

  Versace's Essence
  Exciting Dominik greyfurtu, yeşil yapraklar, şeftali,vadi zambağı, frezya, yasemin, musk ve sedirağacı kokularınınbirleşimi olan bir parfüm
  Etheral, mor salkım, yasemin, şeftali çiçeği,menekşe, vadi zambağı, İris, egzotik ağaçlar ve miskkokularını içeriyor.
  Emotional, bergamut, vadi zamabağı, mango, karpuz, gültaç yaprakları, ylang ylang, sedir ağacı, vanilya ve miskkokularından oluşuyor.

  Givenchy Organza
  Bitkiözü, hanımeli, gardenya, sümbülteber, mace,nutbeg, kehribar, sedir, guaiacum ve sandal ağacı birleşimindenoluşan Organza doğal bir kokuyu içeriyor.

  Yves Saint Laurent
  Opium Vanilya, amber, siyam aselbenti, reçine,tefarikotu, mandalina, bergamot, gül ve yasemin kokularındanoluşuyor
  Baby Doll Greyfurt, frenk üzümü, yaban gülü,zencefil, kakule, tarçın, nar, sedi ağacı, şeftali kokularınıiçeriyor

  Escada Collection 2000
  Klasik oryantal koku ailesinden olan Sicilyalımandalina, yumru çiçeği, erik yasemin, sandal ağacı,ambroxan, tonka baklası, misk ve vanilya kokuları içeriyor.

  Hugo Boss
  Mango, mandalina, prezya, orris, beyaz sedir ve sandalağacı kokularından oluşuyor.

  Dolce & Gabbana
  Mandalina, su nilüferi, beyaz siklamen, yeşil armut,mimoza, nilüfer, misk, vanilya tohumu, sandal ağacı ve kaşmirağacı kokularından oluyan

  Bluemarine II (Yeni)
  Bluemarine sarmaşık yaprakları, nilüfer çiçeği,gül ağacı, ylang ylang, orkide çiçeği kokularını içeriyor.

  Donna Nautilus
  Bergamut, mandalina, erik, şeftali meyvaları,yasemin, gül menekşe, vadi zambağı, ylang ylang çiçekleriyletaze ve ferahlatıcı. Hint orkidesi, sedir ağacı, güneş çiçeği,amber ve miskin kokuları da bulunuyor.

  Amarige
  Portakal çiçeği, gül ağacı, menekşe yaprağı,gardenya, mimoza, ylang ylang, dağ selvisi, musk, ak amber,vanilya kokularını içeriyor


  Christian Lacroix'in yeni kokusu "Bazar" hemkadın hem de erkekler için ayrı ayrı tasarlanmış. Bazar'ınkadın parfümü kayısı özleriyle birleşmiş bir çiçekbuketi. Erkek parfümü ise greyfurt ve lavantanın verdiğitazelik ve ferahlığın kalıcı ağaçsı özlerle birleşmesiyledaha da çarpıcı hale getirilmiş.

  Van Cleef & Arpels 'in kokusu "Tsareau du Tsar" mandalina ve greyfurtun turunçgil katkısındabulunduğu, tatlı kavun ve ananastan oluşan meyvalı bir koku.Üst notalarda kekik, lavanta ve hemameninin aromalı tonları vesandal ağacı hissediliyor.

  Ulric de Varens'in yeni kokusu Mystery Secret,portakal ve ananas çiçeklerinin tazeliğinin yasemin, zambak, gülve sandal ağacının etkileyici kokusuyla harmanlayarak;vanilya, çikolata, bal ve karamelin çekici kokularınıbirarada sunuyor.

  Bvlgari "Absolute Bvl" sadece kışsezonu için tasarlanmış özel, konsantre bir koku. Bu parfümzencefil, mor salkım ve misk, sandal ağacı, vanilya ve akasyanınsıcak harmonisine sahip.

  Ralph Lauren'in parfümü "Glamourous" dünyanınen özel çiçeklerinin karakterini taşıyor. Parfümde Şebnemçiçeği, Kona Plumeria, Casablanca Lilyumu, Egzotik sandal ağacı,kaşmir ve Misk çiçeği içeriyor.

  Christian Dior "Addict" çiçeksi,oryantal, şaşırtıcı ve zevk veren bir parfüm. Gece KraliçesiÇiçeği ve vanilyanın ağırlıklı olduğu parfüm; mandalinaağacı, mimoza çiçeği, gül, yasemin, sandal ağacı veburbon vanilyasının muhteşem karışımıyla size uzun sürekalıcılık sunuyor.

  Oscar de la Renta çiçek ve hafif baharat karışımlıparfümü "Intrusion" ile dişilik, sıcaklık veışıltıyı ön plana çıkarıyor. Parfümün üst notasındaSicilya Bergamutu'nun hakimiyeti var. Orta notalar ise yasemin,gardenya ve zambak içeriyor.

  Moschino "L'eau Cheap and Chic" meyve veçiçek kokularının ağırlıkta olduğu bir parfüm. Misk özü,yaban üzümü, şeytan tohumu ve portakal parfüme karakteristiközelliğini veriyor.

  Carolina Herrera'nın yeni parfümü "Chic"inüst notalarında Bulgar gülü, kırmızı fresya orta notalarındaise tazelik veren mandalina çiçeği, portakal çiçeği ve kırmızıbiber bulunuyor.
   
 16. 18 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : nurpare41
 17. nurpare41

  nurpare41 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Nisan 2009
  Mesajlar:
  586
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  86
  PARFÜM HAKKINDA ÖNEMLI BILGILER.....Soru Kullandığım parfümün daha kalıcı olması için ne yapmalıyım?
  C: Estee Lauder parfüm geliştirme departmanının yöneticilerinden Karyn Khoury, parfümünüzle aynı kokuya sahip bir vücut losyonu veya kremi kullanarak parfümünüzü çok ağır olmadan güçlendirebileceğinizi belirtiyor. Bu tekniği kullanan kişiler, yalnızca parfümü uygulayanlarla aralarındaki farkı net olarak görebilirler.

  Soru Parfümü çıplak vücuda mı yoksa giyindikten sonra mı uygulamak gerekir?
  C: Chanel'in parfüm şefi Christopher Shedrak'e göre parfümü kullanmanın en iyi yolu onu çıplak vücuda uygulamaktan geçiyor. Bu teknik ten ile parfüm arasında bir simyanın oluşmasına ve kokunun kişiselleşmesine önayak oluyor: Ten üzerinde ısınan parfüm, vücut ısısıyla yükseldiği için, her zaman giysi üzerine uygulanan kokudan daha kalıcı olur.

  Soru Aynı parfüm nasıl iki farklı kişide değişik bir etki yaratabiliyor?
  C: Parfüm ten üzerinde hayat buluyor. Bu nedenle kimyadaki kişisel farklılıklar onun nasıl kokacağını büyük ölçüde etkiliyor. Tükettiğiniz yiyeceklerden tutun da cilt tipinize kadar hemen hemen her şey parfümün duruşunu etkiliyor. Her ne kadar genel etkisi aynı olsa da, bazı notalar kişiden kişiye daha fazla veya az hissedilebiliyor. Üzerinizde mutlaka hoşlanacağınız bir parfüm kokusu duyabilmek için onu satın almadan önce mutlaka deneyin.

  İ
   
 18. 18 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : nurpare41
 19. nurpare41

  nurpare41 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Nisan 2009
  Mesajlar:
  586
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  86

  BURÇLARA GÖRE PARFÜM


  SU GRUBU (Yengeç,Balık,Akrep)

  Sofistike ve zarif su kadınının müthiş bir estetik gözü vardır. Çalışma masasındaki kalemlikten evindeki saksıya, saçına taktığı taraktan kullandığı parfüme kadar, yaşamındaki tüm ayrıntılar onun ince zevkini yansıtır. Giyim onun için gerçek bir tutkudur ve modayı takip etmek bir yana, çizgisini kendi yaratır. Daima bakımlı olan Su kadını, şehrin en iyi güzellik merkezlerinin sürekli müşterisidir. Daima bakımlı görünmeyi tercih eden Su kadını, kendini en kötü hissettiği zamanlarda bile rujunu tazelemeyi ihmal etmez. O, elegan mekanlarda, elegan dostlarıyla uzun saatler süren sohbetlere katılmaktan hoşlanır. Tam bir kalite aşığı olan Su kadını, kalabalık bir ortamda zarafeti ve kokusuyla dikket çeker. Kendisindeki zarafeti tamamlayan fresh ve sabunumsu kokular, onun dünyasındaki şıklığın tamamlayıcısıdır.


  Burberry: Touch
  Calvin Klein:Truth
  Lacoste for Women
  Rochas: Lumiere
  Estee Lauder: Intution
  Versace's
  Armani: Mania
  Kenzo: Flower
  Ice Berg Fluid

  Klasikler:
  Estee Lauder Beatiful
  Christian Dior Poison


  HAVA GRUBU(Kova,İkizler,Terazi)

  Modern, çağdaş, meraklı ve inatçı... Sıkı bir aıraştırmacı olan Hava kadını, sınırsız bir keşif duygusuyla doludur. Kendinden emin, enerjik ve girgin yapısıyla aradığı cevapları bulmadan peşini bırakmaz. Kariyeri, Hava kadınının yaşam tarzı ve vitrinidir. İşte bu yüzden, tene değer değmez patlama hissi yaratan, enerjisine ve hayal gücüne ayak uydurabilecek kokuları tercih eder. O, kullandığı kokunun yaşam tarzını ve güçlü kişiliğini yansitmasını ister. Az ve öz olanı seven Hava kadını, geçmişi çok düşünür ancak ona bağlı değildir. Açık ve dobra yapısıyla, en abartılı detayları dahi müthiş bir yalınlıkla sunabilir. Seçici Hava kadını, notaları yalın ve perde perde yayılan kokuları seçmelidir.

  Bulgari: Blu
  Lanvin: Oxygene
  Givenchy: Obligue Rewind
  Anna Sui: Sui Dreams
  Jaipur Saphir
  Ghost

  Klasikler:
  Christian Dior Dune
  Cacharel: Lulu
  Lancome: Poeme


  ATEŞ GRUBU (Koç,Aslan,Yay)

  Tutkulu ve seksi Ateş kadını, dikkat çekmeyi, maksimalist detayları ve komplimanları sever. Girdiği her ortamda bir anda tüm bakışları yakıcı etkisi altına almayı başarır. Cinsel çekiciliği ve cazibesi Ateş kadınına tanınan en büyük ayrıcalıktır. Flört etmeyi seven ateş kadını için, yer ve zaman önemli değildir. Ofiste, tatilde, yemekte hatta uçan balonun içinde... Genzi yakan baharat kokuları onun dişiliğim yansıtır. O, cana yakın, feminen ve bonkördür. Parfümü de onun gibi kendine yavaş yavaş çeken, sonunda bir tutkuya dönüşen notalara sahip olmalıdır. Ateş kadını, sürekli arzulanır ve kendisi de bunun farkındadır. Tenine yayılan parfüm de tıpkı onun gibi gösterişli ve frapandır.

  Lancome: Miracle
  Samba Red
  Cartier
  Issey Miyake: Feu d'lssey Light
  Escada: Sentiment
  Le Baiser

  Klasikler:
  Lancome: Tresor
  Guerlain Samsara
  Chanel No:5
  Ralph Lauren Safari