Parfümler 4 Ana Gruba Ayrilir !!

Konusu 'Kadın Parfümleri' forumundadır ve graf tarafından 20 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

20 Temmuz 2006
    Konu Sahibi : graf
  1. graf

graf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Parfümler 4 ana koku grubuna ayrılır.

1-) Çiçek = çiçek ve meyve karışımlarıdır.

2-) Şipr = yağ ve reçine içeren alkolik olmayan çeşittir.

3-) Baharatlı = karanfilin temel unsurlarını taşırlar.

4-) Oryantal = vanilya, amber, misk kokularını içerir.

Genelde gece parfüm, gündüz ise eau de parfüm kullanılır. Kullandığınız parfüm markasının diğer yan ürünlerini (losyon, deodorant, roll-on gibi...) de kullanarak koku katlaması yapılır ve kokunun kalıcılığı artırılmış olur. Parfüm herkesin vücut kimyasına göre farklı bir koku verir. Bu yüzden kişi kendi üzerinde test etmeden beğendiği bir kokuyu almamalıdır. Alışveriş genelde sabah saatlerinde burnumuzun en hassas olduğu saatlerde seçilmeli ve en çok 3 kokuya bakılmalıdır. Parfümü uzaktan püskürttükten sonra kuruması beklenmeli ve sonra koklanmalıdır. Kalıcı olup olmadığı ancak birkaç saat sonra anlaşılabilir. Kalıcı olması bakımından parfümü 1 kez yoğun değil, gün içinde sık sık azar azar sıkılmalıyız. Sadece vücudumuza değil, elbiselerimize sıkarak da kokunun ömrünü uzatabiliriz.Temiz cilt üzerine uygulanan parfüm de kalıcılığını daha çok korur. Unutmamamız gereken tek şey yazın güneşte kullanmamamızın gerektiğidir. İyi koşullarda parfüm 6 ay ya da 1 sene kadar saklanabilir. Özellikle spreyli parfümleri tercih etmek gerekir çünkü böylece hava almaz ve oksidasyona uğramaz. Güneş ışığından da korumalıyız. Parfümüm buzdolabında saklanması zamanla kokunun değişimine sebep olur.

Esmerler baharatlı,

Sarışınlar hafif ve serin,

Kızıllar ise buruk kokuları tercih etmelidirler.

2. 20 Temmuz 2006
  3. cimcimebenim

cimcimebenim Guest

BEN NE ESMERİM NE SARIŞIN NEDE KIZIL BEN KUMRALIM NE KULLANMALIYIM ANLAMADIM Kİ:rolleyes2:

4. 20 Nisan 2007
  5. askprensesi

askprensesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende esmer kumrala yakinim teskurler hangi parfum bana gider

6. 6 Haziran 2007
  7. name_22