Park yatak için visko yatak mı yoksa sünger mi?

Konusu 'Bebeklerimiz ve Cicileri' forumundadır ve erkflz tarafından 2 Mart 2010 başlatılmıştır.

2 Mart 2010
    Konu Sahibi : erkflz
  1. erkflz

erkflz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar, park yatak aldık. 70- 110 cm ebatında. Şimdi yatak alacağız ama visko ve sünger arasında kaldım? kafamçokkarıştı
    Siz ne aldınız? Hangisini önerirsiniz. Hangi yatağı kaça aldınız?

2. 6 Mart 2010
  3. esr4

esr4 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar. ben sünger aldım fakat hiç memnun değilim. bebeğim hiç rahat uyuyamıyor ve süngerin ortası zamanla çöküyor. alttan destek yapmak gerekiyor. buna rağmen görüntü bile rahatsız duruyor. fakat park yatak ebatında visko yatak var mı onu bilmiyorum. özel yaptırılıyor diye duymuştum. ben chicco dan almıştım 1 yıl önce 65 ytlidi.

4. 6 Mart 2010
  5. uppahalds

uppahalds Long time, no see... Pro Üye

Beğenildi:
    239
    Ödül Puanları:
    153
    Ben de park yatağın içine viskolex yatak aldım. Viskolex yatağın hemen hemen her park yatağa uygun ebadı çeşitli bebek mağazalarında satılıyor. Süngere nazaran biraz daha pahalı, (benim aldığım yerde 70 lira viskolex, 40 lira sünger yataktı) ama hem uzun süre kullanıldığı için hem de bebeğin sağlığı düşünüldüğünde fiyatı o kadar da göze batmıyor. Ben yarı ortopedik yataklara da baktım, ancak yükseklikleri bayağı fazla olduğu için bebeğin ayaklandığında düşme tehlikesi oluyor. Onun için viskolexi tercih ettim...

6. 7 Mart 2010
  7. mrcbk

mrcbk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Canım ben visco yatak aldım.chicco park yatağın içine.henüz kullanmadım inşallah 1 aya kadar nasip olacak ancak bir görsen o kadar güzelki.senin de yatasın gelecek.eminim süngerden iyidir.

8. 7 Mart 2010
  9. defnedamla

defnedamla 24 Temmuz 2009 saat 08.00 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende visco aldım chicco lullaby içine, 70 tl gibiydi hatırladığım kadarıyla.
    memnunum.
    ortopedik yatak belli aydan sonra kullanılıyor diye biliyorum.

10. 7 Mart 2010
  11. kokoscum

kokoscum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    108
    chicco lullaby içine incecik bir pamuk yatak yaptırdım.ve ince bir yorgan 6.aydan sonra 2.kademeye indirmeyi oraya ortopedik yatak almayı düşünüyoruz .bana 60 lira gibi bir maliyeti oldu.bence sünger alma ya visco tercih et ya pamuk

12. 8 Mart 2010
  13. erkflz

erkflz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkürler kızlar, bende viskolex yatak aldım. Kılıfı filan çıkıp yıkanabiliyor, iç kısma su geçirmiyor. İns bebişim rahat eder. Sonuçta yatak çok önemli, kemik yapısını etkiliyor direk.

14. 17 Ocak 2011
  15. esrasweety

esrasweety Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ben jenny park yatak kullanıyorum. içine de işbir yataktan bebek yatağı aldık. bu yatak oyun parkları için tasarlanmış ve lateks. biraz yüksek ama sünger ya da viskoleks yataklardan çok daha sağlıklı ve ergonomik. danıştığım uzmanlar bebeklerin kesinlikle visko yataklarda yatmamaları gerektiğini vurguladı. babak yatağının ne çok yumuşak ne de çok sert olması gerekiyormuş. lateks yatağı kesinlikle öneriyorum 4 aydır kullanıyoruz ve çok memnunuz.

16. 18 Ocak 2011
  17. hy_patia

hy_patia Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    685
    Ödül Puanları:
    163
    işbir yatağa baktım, ancak boyutları kafamı karıştırdı. park yatak için 70*110 gerekiyor, ama orada böyle bir boyut yok. siz hangi boyutu aldınız.

18. 24 Ocak 2011
  19. syble

syble sibel Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ben de yatak konusunda kararsızım ben de baktım ama 70*110 yok. siz sipariş üzerine mi yaptırdınız