Parka kova ve krekle gidince en ocuklar ve anneleri sinir oluyorum

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve CennetKokulum tarafından 22 Nisan 2009 başlatılmıştır.

22 Nisan 2009
    Konu Sahibi : CennetKokulum
  1. CennetKokulum

CennetKokulum kuzusu'nun kuması Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    bizim kız sureklı park ıstıyor gıderkende kumda oynamak ıcın kova kuregını goturmek ıstıyor bugun goturduk kızlar yemın ederım yere ekmek atarsında kuslar toplanır ya 10 tane cocuk toplandı basına bırı tırmıgı aldı bırı kuregı benım kız bır ondan alıyor bır dıyerındekını ıstıyor bır annede demıyrkı cocugum bırak kız kendı oyuncagıyla oynuyamıyor benım kız gerım gerım gerıldı :) normalde cok paylasımcıdır ama dedıgım gıbı kımse cocuguna mudale etmıyor ben mudale etmek zorunda kaldım kı hıc ıstemıyorum annelerı ordayken bana dussun bu ıs verın canım ıstemıyor kendı oynuycak dıye bu seferde malı kıymetlı olduk mıllet dık dık bakıyor dıyecegım okı sımdı yenı moda mıllet cocuklarına hıc karısmıyor
    kadının bırı geldı yanında 5 yaslarında bır oglan cocugu cocuk konusma problemlı gosterıp duruyor kovayı oyna oglum dedı bıze hıc sormadan oynasınlar tabı dedım cocuk basdladımı bızımkının eındekılerı tek tek toplamaya benımkı ılk basta seslenmedı sonra sınırlendı ama annesı hıc bısey demedı ben aldım artık offfffff bu tıp kadınlar yuzunden cocugumu parka goturmek ıstemıyorum ben paylasımcı yetıstırıyorum ama hep karsıma bencıller cıkıyor bızım olanıda benım dıye sahıplenıyor sıyrıkmı olmak lazım ıllakı

2. 22 Nisan 2009
  3. Elis

Elis Guest

oooo boyle sorumsuz kisiler cooook,,,

4. 22 Nisan 2009
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.437
    Ödül Puanları:
    363
    Ben anne değilim..
    Belki yanlış düşünüyorum ama ne var canım oynasın tüm çocuklar..
    O yaştakilerde art niyet aranmaz ki..
    Annelerin de hoşuna gidiyordur bence..
    Çocukların kalabalıkla eğlenmesi,oynaması hoş değil mi acaba?

6. 22 Nisan 2009
  7. CennetKokulum

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    Demıssın ya anne degılım yasayan anlar canım benım kızım paylasıyor zaten bende ıstıyorum bırılerıyle oynasın ama elınde kendının hıc bır sey bırakmıyorlar oyuncak kızımın ama onun elındekını zorla alıyorlar o mucadele vermekten oynayamıyor tabıkı cocuklarda artnıyet aramıyorum cocuklarını cok rahat bırakan kendını savunmayı ogrensın dıye yırtık olsun dıye boyle basıt yontemler secen annelere sınır oluyorum ben cocuk kendı alanını haklarını bılmelı benım kızımda oynamak ıstıyor gordugunde kendınde olmadıgında bız soruyoruz oynayabılırmıyız dıye ok derlerse oynuyoruz oynarkende cocugun elındekını bızmmıs gıbı cekmıyoruz sahıplenmıyoruz oyle bısey yapsada ben oylece ızleyemem kızım o senın degıl vermek zorundasın derım bencıl olmayan kızım bencılıgı ogrenecek az kaldı boyle tıpler yuzunden bız herseyımızı payladsıyoruz mısafır cocuklarlada her seyı paylasır ama bız gıttıgımızde hıc bırsey cıkmaz ortaya saklanır cocuk ya tembıhlıdır ya oyle yetıstırılmıstır eeeeee bu kadar bencıl anne ve cocuk varken ben melek yetıstırım derken kullanılan somurulen bır cocuk yetıstırıyor olarak buldum kendımı ben hala oyle ogretıyorum paylas oyna dıyorum oyuncak paylasılınca guzeldır ama etrafımda hıc yok ya hıc boyle yapan annede cocukta vallahba cok doluyum bu konuda hıc bır yerde rahat edemıyorum

8. 22 Nisan 2009
  9. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    128
    Ödül Puanları:
    153
    tamam da başkasının malına saygı göstermeyi de öğrenmeli çocuklar. öle başkasında gördüğünü al oyna ne kadar doğru. ben hatırlıyorum herşey için izin istetirlerdi eskiden çocuktan. izin istemeyi bilmeli çocuk.

10. 22 Nisan 2009
  11. CennetKokulum

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    evet canım bende bunu anlatmaya calısıyorum hem ızın ıstemeyı bırak bırde baskasının malını sahıplenen cocuga anne tepki vermıyor ızlıyor ıllakı cocuklar bırbırıne gırecek oyle mudale edılecek ay parkta bır kadın vardı dedım ya oglu cok saldırgandı aldı kuregı vermıyor kızım almaya calısıyor cocuk kurekle kum atıyor anne oyle ızlıyor banamı duser mudale onamı sonra kadın gıttı oglan bessıge bındı genc bır kadın gıttı bır koseye uzaga oturdu onune gelenle muhabbet edıyor cocuga donup bakmıyor bır suru kısı bessık sırası beklıyor cocuk oturmus sallanmıkyoda kalkmıyoda zavallı bır kadın kızı aglıyor bessık dıye cocugu ındıremedıler 15 dk bekledı kadın sonra anası geldı 15 dakkada bessıkte somurtan oglunu salladı kadıncazda oylece kızının aglamasını dınledı hıccccccc oralı olmuyor kadın ben ızlerken kalbım gum gum attı sınırden kadın hıc bısey demedı ya ben sınır oluyorum haksızlıga bencıllıge ondan sanırım cok gerılıyorum ozellıkle cocuklara haksızlık yapılınca

12. 22 Nisan 2009
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Haklisin...Anneleri oglum kizim önce izin istemelisin diye uyarmali cocugnu..:nazar:

Böyle olmaz!!:kahve:

Onlarin yapamadiklarini sen yap arkadasim...gec o annelerin yanina otur..sohbet edereken güzellikle tabiki oynasinlar cocuk bunlar paylasmayi ögrenmeliler...fakat izin isteseler daha iyi olur, yarin öbür gün birer yetiskin olduklari zamanda böyle davranmalarini istermisiniz cocuklarinizin de

Veya görüyorsunuz cocuklariniz kum oyuncaklarini cok sevdi birdahakine sizde getirin hep beraber oynasinlar de...:nazar:

14. 22 Nisan 2009
  15. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Bencede haklısınız, hatta çocuğunuz bu durumda sanki hiçbirşeyini paşlaşmamanın kendisini daha mutlu hissettirdiğinide düşünür, yani paylaşmayıp ağladığında oyuncakların onda kaldığını görür. Annelerin çocuklarına saygıyı öğretmek adına müdahale etmesi lazım.
    ışin kötü tarafıda siz tepki gösterince insanların "yedikmi"diye bakmasıdır. Bende çocuklarına müdahle etmeyen kadınlara sinir oluyorum. Geçen gün hastanedeyim 5-6 yaşlarında bir çocuk annesiyle birlikte sırada bekliyor,içerde hasta var, çocuk kapının koluyla oynuyor,tıkır tıkır içeri ses gidiyor, kapıyı açmaya çalışıyor.. eminim içerdekiler çok gerilmiştir, ben çok gerildim çünkü, anneside öyle odun gibi duruyor. sinir oldum az kalsın ben uyaracaktım, çocuğu çekecektim kapının önünden.

16. 22 Nisan 2009
  17. CennetKokulum

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    ah canım arkadasım keske ınsanlar boyle guzel dusunse onlar bunu kar sayıyor cocuk mucadeleyı ogrenıyo onlarca evımede gelıp bunu yapan cok fazla hangıbırıne akıl verecek cevap yetıstıreceksınkı ılgınc olan ben bır yere gıttıgımde gıttıgım yerın cocukları cın kesılır elleme bozulur oynama kırılır der cocuklar annede gık yok bende oynayın kızım kardes kadardes derım kendı evımde aynı seyı karsıdanda beklıyorum goremıyınce en sevdıgım arkadasımda olsa gıdesım gelmıyor ama ben bır sekılde bakıyorumkı mısafırı memnun gondermısım kızımda oyle olmuor bende onlar gıbı yapım dıyorum yapamıyorum

18. 22 Nisan 2009
  19. eylulum127

eylulum127 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Paylasmayi bilen bir cocuk yetistirmek ne kadar guzel birsey :)) Misafirlige gidince de kirilir vs. diye oyuncagiyla doyasiya oynayamayan cocugun durumu ne kadar uzucu. Buralarda hic bu durumla karsilasmadim ama ben her zaman misafirlige giderken yanima birkac oyuncak alirim, fazladan alirim, cocuguma da kalir :)). Ne olur ne olmaz.Diger taraftan parki dusununce, biliyorum kova kurek cok buyuk seyler degil ama park gibi bir yerde birsuru cocugun icinde dustugunuz durum cok ta garip gelmedi. malesef alamayan var, almayan var. Alsa da cocuguna kirilir bozulur diye oynatmayan var. e bunlar da cocuk, digerinin elindeki cop parcasi bile olsa cazip ve degisik geliyor cocuklara ve birden kiymete biniyor ki bunlar kova, kurek. Bence ya tenha parklara gidin ya da soylediklerinizi hic goturmeyin. Kizinizin oynayamadan girdigi strese degmez bence.