Parlak Cilt ve Formda Vücut İçin Doğal Öneriler

Konusu 'Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları' forumundadır ve EU1 tarafından 3 Ekim 2007 başlatılmıştır.

  3 Ekim 2007
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest

  Göz altı problemlerinde:
  Patates aynı zamanda bir güzellik bitkisidir. Halka halka kesin. Onları da ikiye bölün. Ve yarım halkaları göz altına gelecek şekilde yerleştirerek 20 dakika bekletin. Sonra yıkayın. Düzenli uygulamada sonucunda morlukları giderecektir. Bir çok farklı yöntem var gözaltı için. Örneğri fındık yaprağı da iyi gelir bu probleme. Bir tek avuç (kıyılmış) taze fındık yaprağını bir fincan kaynar suya atın. Demlenene kadar bekletin. Ardından soğutun. Sonra buzdolabına koyun. İyice soğuyunca, pamuğu batırıp gözlerinizin üzerine koyun.. Bununla 10 - 15 dakika yatın (uzanın) dinlenin. 10 dakika bekletip, yüzünüzü yıkayın.

  Limon ve bal ikilisi:Limonun cilde çok yararı var. Limon ve bal ikilisi güzel sonuçlar doğurur. Bir çorba kaşığı limon ile iki çorba kaşığı balı bir kapta karıştırın ve kısık ateşe koyun. Isınınca indirin. Soğuduğunda ise dirsek ve dizlerinizde kuruyan ve çatlayan cildin üstüne sürün. 20 dakika bekleyin ve sonra yıkayın.

  Yaban mersini ve gençlik:İçinde yaban mersini özü olan (hazır) cilt maskesi bulabilirseniz uygulamakta geçikmeyin .Bu maske, cilde iyi bir görünta kazandırır. Yaban mersini özü, kılcal damarları güçlendiren özelliğe sahip. Kan dolaşımını artırır. Yapılan bilimsel araştırmalar, yaban mersininin içindeki antioksidanların, yaşlanma belirtilerini azalttığnı söylüyor . Bu maskeyi haftada bir uygulayın deriz..

  Süt ve buz:Buz kalpları bazen güzellik getirir. Sütü buz kalıbında dondurun . Her sabah bir donmuş kalıbı cildinize ve boynunuza sürün. İki dakika bekledikten sonra kağıtla hafifçe suyu alın. Cildinizin derinlemesine temizlendiğini ve nemlendiğini göreceksiniz. Bunu hergün yapabilir ve çok iyi sonuç alabilirsiniz