Parmak, Boyun vs..... tlatanlar buraya!..

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve estamp tarafından 25 Eylül 2009 başlatılmıştır.

25 Eylül 2009
    Konu Sahibi : estamp
  1. estamp

estamp sonunda... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaşlar gün içinde sık sık parmaklarımı ve boynumu çıtlatıyorum hemde bunu kendimi bildim bileli yapıyorum.Hatta öyleki sanki parmaklarımın şekli bozulmaya başladı.bana bununla mücadele etmem için yardımcı olurmusunuz? lütfen...

2. 26 Eylül 2009
  3. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnmm valla bendeee parmaklarımı ve bilegimi günde iki kez kesinlikle çıtlatırım.. aralardakileri saymıyorum... uyuycagım zaman bide uyanında kesinlikle çıtlatmam lasımm yoksaaa rahat edemem..bide heycanlandıgım zaman çıtlatırım.. sınavlara falan gircegim zaman millet ilk soruyu cevaplarken ben parmak çıtlatmayla ugraşıyodum yoksa konsantre olamam sınava falan:)ben beni bildim bileli böle bırakamıyorum valla:KK43:

4. 26 Eylül 2009
  5. ojos

ojos Guest

Ayak ve el parmaklarımı cıtlatıyorm bnde ...
    Ama cok zararlı oldugunu bılıyorum kıreclenme, titreme vb rrhatszlklar olusuyormus
    Yardımcı olmak ısterdım ama aynısını bende ypıyorum malesef :
    bir ara bırakmıstım ama bır gun yıne bır cıtlatım dedım dıyıs o dıyıs sımdı bırakamıyorum kaydirigubbakcemile3

6. 26 Eylül 2009
  7. rehnuma14

rehnuma14 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ahhh ahh aynı sorun bendede var.bi takıldımmı devamı gelio.bende titreme yapacak die korkuyorum.zaten bazen titreme sinyalleri de almaya başladım.bırakmak lazım acilen...

8. 26 Eylül 2009
  9. laline

laline Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    geçen bu konuyla ilgili konuşuyordu doktor bu çıtlatma isteyinin tamamen psikolojik olduğunu söyledi herkes bu çıtlatmanın kireçlemeyle alakalı olduğunu zannediyor ama aslında siz parmaklarınızı yada herhangi bıryeri çıtlattığınızda ordaki eklemleri birbirinin üzerinde sürterek kaydırıyorsunuz yani ordaki kireçlemeden kaynaklanan herhangi bişeyi kırıp rahatlama sözkonusu değil o yüzdende rahatlama hissi tamamen psikolojik diyor.madem psikolojik telkin yöntemi etkili olabilir sanırım.Bu telkin yöntemi birçok konuda bana çok iyi geldi belki sizinde işinize yarayabilir

10. 27 Eylül 2009
  11. estamp

estamp sonunda... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    eskidende mi öyleydi bilimiyorum ama sanki benim parmaklarımda eklem bölgelerim biraz tombul gibi görünüyolar:)) hekesin nasıl oluyor bilmiyorum ama...

12. 27 Eylül 2009
  13. iklim

iklim iki prenses annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    198
    ayak bileklerimi parmaklarımı(her şekilde) boynumu belimi sırtımı çıtlatmassam ağrıyo sanki o psikoloji yani..napsak bilmem kurtulsak çok iyi olur

14. 27 Eylül 2009
  15. ojos

ojos Guest

bu arada ben bileklerimie cıtlatıyorum onu farkettim :)

16. 28 Eylül 2009
  17. estamp

estamp sonunda... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bende... eşim tuhaf tuhaf bakıyo artık:KK70: ama sanki işin dozunu kaçırıyorum maalesef,şu telkin yöntemini deniycem galiba.

18. 29 Eylül 2009
  19. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Ben kolumu sallayarak dirseğimi bile çıtlatıyorum, ayak bileği, el bileği, parmakların her iki eklemi, boyun, bel...hangi birini bırakayım... hatta bazen gerinirken göğüs kemiğimden bile ses geliyor.. çok gürültücü kadınım vesselam.