Parmak Emme

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve lale77 tarafından 17 Ekim 2010 başlatılmıştır.

17 Ekim 2010
    Konu Sahibi : lale77
  1. lale77

lale77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar benim kızım 21 aylık ve parmak emme alışkanlığı var'dı ama çok şükür 1 haftadır 'acı cila' sayesinde emmiyor tamamen bıraktımı bilmiyorum ama şimdilik öyle görünüyor.sizlerde de parmak emme sorunu yaşayan varmı,varsa çözümü nasıl buldunuz ve sizce acı cila kimyasal oluşu yönünden ne kadar zararlıdır yani parmağı inceldi dişleri bozuldu bunları düşünürsek dahamı az zararlı bilemiyorum.ama emmeyi bıraktığı için çok seviniyorum çok üzülüyordum çocuk doktoruna götürdüğümde 3 yaşa kadar oral dönem 3 yaş sonrası dikkate alınmalı demişti.sizinlerin bu konudaki fikirleriniz ve tecrübelriniz nelerdir paylaşırsanız çok sevinirima.s.

2. 17 Ekim 2010
  3. neclam

neclam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim oğlum Emir Efe de dogar dogmaz baş parmagını emmeye başlamıştı şimdi 7 yaşında hala uyuyacagı zaman emer ben hiç bir sorun yaşamadım gayrtte iyi parmagında ve dişlerinde hiç bi şey yok acı cilayı bende denedim ama vaz geçtim çok üzülüyodu aglıyodu kıyamadım bıraktım doktorumuza sordum bi şey olmaz dedi şükür yok .

4. 19 Ekim 2010
  5. lale77

lale77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    cevap için teşekkür ederim.
    benim kızımın sol elinin baş parmağının orta eklem yeri nasırlaştı artık:KK43:
    ve dişleri ilk çıktığında çok düzgündü inci gibiydi şimdi çarpıklaştı
    ben acı ciladan memnun kaldım ne kadar doğru bilemem ama yarar zarar ilişkisini düşünürsek (ki doktorlar bi ilaç verdiğinde bunu göz önünde bulunduryorlar)bence ileride oluşacak olumsuzlukların daha büyük sorun olacağını düşünüyorum.cevreden çok duydum 30 lu yaşlarda hala parmak emen,kendi çocuğuna hamileyken emen,okul çağında çok sorun olur böylesi iyi oldu emmediğine çok sevinyorum büyüdüğnde daha zor olurdu.

6. 22 Ekim 2010
  7. kedi dili

kedi dili EN BÜYÜK TÜRK ATATÜRK! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar acı cila nedir,ve nerede alınır,yarmci olursanız sevenirim,benim de ufaklığm 2 yaşında ve parmak hastası,neler denedim neler,ama faydası olmadı,cevapları bekliyorum:çok üzgünüm:

8. 22 Ekim 2010
  9. lale77

lale77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşım. ACI CİLA eczanelerde bulunur fiyatı 5 lira herhangi bi eczaneye girip durumu söylerseniz hemen verir tabi önce dr gitmek daha iyi olur ben son çare olarak bunu denedim ilk kullandığımda sonuç alamadım biraz ara verdikten sonra halası sürdü ondan beri hiç parmağını emmedi biraz huysuzluk yaptı ememediği için hırçındı ama zamanla düzeliyor ileride daha kötü olur diye korkuyordum bende denemediğim şey kalmamamıştı bunlarda çocuğu yıpratıyor.bizde işe yaradı umarım sizdede yarar.sevgilerimle:1hug:

10. 25 Ekim 2010
  11. wuffle

wuffle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    benim bebeğim 11aylık o da 7 aydır parmak emiyor acı cilayı denedim ama hala emmeye devam etti acaba çok küçük olduğu için mi bırakamadı?çok endişeleniyorum dişleri bozuk olacağı için.

12. 19 Kasım 2010
  13. kedi dili

kedi dili EN BÜYÜK TÜRK ATATÜRK! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekürler,yarın alıcam birde onu deneyim,inş faydası görür:KK24:

14. 12 Aralık 2010
  15. olymposss

olymposss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    merhabalar benim kızım da 18 aylık
    lalee anlattığın gibi benimkisi de parmağı nasırlaştı ben de acı oje almayı almayı düşünüyodum acı cila aynı şey heralde inşallah biz de kurtuluruz ama hiç sanmıyorum çünkü elini hiç bırakmıyor gece gündüz emiyor dişlek olmaya başladı bile

16. 23 Aralık 2010
  17. Jade__

Jade__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    benim kızımda 2.5 yaşında ve doğduğundan beri emiyor parmağını ve aynı şekilde sol baş parmağı ve nasır tutmuş durumda.ama ben engellenmemesi gerektiğini biliyorum çok araştırmıştım.daha sonra ileride ortaya çıkacak tatminsizliklere neden olduğunu duymuştum.bilmiyorum benim fikrim parmağında oluşacak yaralar psikolojisinde oluşacak yaralardan daha iyidir diye düşünüyorum.

18. 23 Aralık 2010
  19. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    benim kızkardeşim doğduğunda başladı parmak emmeye ve 7 yaşına kadar parmağını emdi.ilkokul 1.sınıfta sıranın altında parmak emerken öğretmeni yakalamış.O zaman bıraktı ama parmağı inceldi biraz...