parmak emmek

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve wuffle tarafından 16 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

16 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : wuffle
  1. wuffle

wuffle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    9 aylık bebeğim 5aydır baş parmağını emiyor özellikle uykusu geldiğinde ve uyku sırasında doktorlar engellemeyin diyorlar ama dişlerinde problem olacağı için ve alışkanlık olacağı için endişeleniyorum.aynı sorunu yaşayanlar yardım ve tavsiyelerinizi bekliyorum vazgeçirmelimiyim (bunuda nasıl yapacağımı bilmiyorum) yoksa kendi halinde bırakır mı?

2. 16 Ağustos 2010
  3. Jade__

Jade__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Benim kızım doğduğu andan beri emiyor.Şu an 2 yaşını geçti ve hala devam yapılabilecek bir şey yok.Ben dr. a da sordum 2 yaşından sonra genelde bırakıyorlar üstüne gitme dedi.Benim kızım anne karnında başlamış yani.Karnı acıktığında ve uykusu geldiğinde emiyor.Ben üstüne gitmedim gitgide azalıyor zaten.Canını sıkma bence.

4. 21 Ağustos 2010
  5. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    bilmiyorumkismile ben de burda bi topik açacaktım ama somut bir çözüm yok sanırım,
    kızım 1 haftadır gece-gündüz sürekli parmak emiyor,
    çok üzücü şeyler yazıyor nette sebebi için,
    na yapıcaz yaaa?

6. 21 Ağustos 2010
  7. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    benim kizim 3 aylik ama 1 aydir o da emiyor,parmagini degil,tum eli agzinda :)))
    kayinvalidem hurafeye gore parmagini emen cocuk akilli oluyor diyor
    elini agzina goturunce emzigini veriyorum biraz emip ele devam ediyor.

8. 21 Ağustos 2010
  9. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    ya 3-5 aylar arası oluyor,normal demişti bize doktor,aynen elinin tümü ağzındaydı hemde,geçti,zekasını bilemiycez tabi :KK1:
    ama şimdi bir yaşa yaklaşınca nerden çıktı bu yaaa?

10. 21 Ağustos 2010
  11. anngel

anngel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    engellenmediği yada oyalanmadığı taktirde bebek parmağını emmeyi alışkanlık haline getirebiliyor ve bırakması ya çok zor oluyor yada alışkanlık devam edebiliyor benim kızımda parmağını emiyordu eczaneden acı oje aldım sadece 2 gün sürdüm ve bıraktı aklı erdiği zaman çocukların parmak emmeyi bırakması çok zor oluyor benim kızım bebekliğinden beri emiyordu baktım kendiliğinden bırakmayacak mecburen ojeyi almak zorunda kaldım çünkü parmağı incelmeye başlamıştı 8 aylıktı parmağını emmeyi bıraktırdığımda

12. 13 Eylül 2010
  13. ozznurr

ozznurr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    çocukların parmak emmesı duygusal bosluktan ve alıskanlıktan kaynaklanabılıyor bunun ıcn cözm yollarından tekıde ona bunu unuttrmak ancak cocuga bunu farkettırmeden eger kı farkederse cocuk bu sefer ınatlasmaya gırıyor örnegın parmagını emmeye basladıg zman parmak oyunu oynatın , elıne oyalanması ıcn brsey verın parmagına gulen yuz cızın ancak bunları yaparken farkettrmemek cok önemlı cocukların hıslerı kuvvetlı 5 dk onunla hemen oynatım oyalansın mantıgı ıle bseyler verırsenız elıne hseder ona arkadası gbı davranıp eglencelı hale getırebılrsek daha köklu cözmlerle karsılasabılırz