Pasaklı Tanrıça, Sophie Kinsella

Konusu 'Kitap Tavsiyeleri' forumundadır ve emk87 tarafından 10 Ekim 2010 başlatılmıştır.

10 Ekim 2010
    Konu Sahibi : emk87
  1. emk87

emk87 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    955
    Ödül Puanları:
    238
    Pasaklı Tanrıça
    Sophie Kinsella
    ARTEMİS YAYINLARI

Tahmin edilemez, unutulmaz ve son derece sevimli bir roman kahramanı olarak Samantha Sweeting, Pasaklı Tanrıça kodlu ilk macerasında tüm romantizmi ve komedisiyle sizlerle buluşmaya hazır. Samantha, Londra'da çalışan bir üst düzey avukat. Günün her saati iş başında, ev hayatı yok, tek düşündüğü şirkete ortak olabilmek. Üzerindeki baskı ve adrenalin onu fena halde coşturuyor. Ta ki bir gün, bir hata yapana kadar. Öyle büyük bir hata ki bu, kariyeri mahvolabilir. Tamamen aklını kaçırıp Londra'daki ofisinden çıkıyor, bir trene binip hiç bilmediği bir yere gidiyor. Yol sormak için büyük, güzel bir evin kapısını çalınca iş görüşmesine geldiği zannediliyor ve o evde hizmetli olarak çalışması teklif ediliyor. Tabii ki bu evli çift ev işlerini halletmesi için bir avukatı işe aldığından habersiz. Fakat düşünün ki Samantha fırının nasıl çalıştırılacağını bile bilmiyor. Felaketler birbirini kovalıyor. Samantha çamaşır makinesiyle, ütü masasıyla , deterjanlarla müthiş bir savaş verirken; büyük şeflere özel yemekler pişirmeye kalkışırken tam bir kaos yaşanıyor.
    İyi de acaba işverenleri evdeki hizmetlinin başarılı bir avukat olduğunu öğrenebilecek mi? Eski hayatı Samantha'nın yakasını bırakacak mı? Bırakmasa bile, Samantha geri dönmek isteyecek mi? Göreceğiz!

"Adım Samantha. Yirmi dokuz yaşındayım. Hayatımda hiç yemek pişirmedim. Yer silmedim. Toz almadım. Düğme falan da dikemem. Yapmayı bildiğim tek şey kontratları yeniden düzenlemek ve müvekkilimi milyonlarca pound kâr ettirmek."

Pasaklı Tanrıça, hayatı biraz daha ağırdan alması gereken genç bir kızın hikâyesi. Ki bu kızın artık kendini bulması, en önemlisi aşkı bulması gerekiyor. Ve elbette ki sözü edilen bu kızın, bir kenarda öylece durmasına alışkın olduğu ütü masasının ne işe yaradığını da artık uygulamalı olarak öğrenmesi gerekiyor.

Samantha'ya çabucak kanınız ısınacak ve fazla mesai yapmış okuyucular bu avukatın hayatındaki ilk boş hafta sonunda yaşadığı sevinci çok iyi anlayacak.
    -Christian Science Monitor

Sophie Kinsella 'çıtır edebiyatı' oyunlarının zirvesinde. Olay örgüsü hızlı bir tempoda ilerlerken eğlendiriyor ve yazar acayip karakterlerine yeterli ölçüde gerçekçi ayrıntılar eklemeyi başarıyor.
    -New York Post

Kusursuz bir eğlence.. Pasaklı Tanrıça hakikaten çok komik ve tatlı bir kitap. Kinsella mizahı iyi beceriyor ve okuyucularını meraktan çatlatıyor.
    -Miami Herald

Çok hoş bir romantik komedi.

kızlar okuyan varmı bu kitabı yeni başladım ben ilgimi çekti sizinde fikirlerinizi aliyim dedim :)

Son düzenleme: 10 Ekim 2010
  2. 21 Ekim 2010
  3. esra_coskundeniz

esra_coskundeniz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkes övüyo bu kadının kitapalrını ,alıp okumak lazım

4. 21 Ekim 2010
  5. emk87

Beğenildi:
    955
    Ödül Puanları:
    238
    tavsiye ederim edebi yönden pek birşey katmıyor ama en azından zihninizi rahatlatıyorsunuz

6. 21 Ekim 2010
  7. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    33.644
    Ödül Puanları:
    563

Tavsiye ederim bu kitabı okuyun ben çok beğendim...

8. 21 Ekim 2010
  9. emk87

Beğenildi:
    955
    Ödül Puanları:
    238
    bende 2 günde bitirdim sürüklüyor sizi sıkılmadan okuyorsunuz :)

10. 15 Aralık 2010
  11. ozlembloom

ozlembloom Defne ... Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    113
    Sophie Kinsella'nın 2 romanını okudum..Pasaklı tanrıça da onlardan birisiydi..Okurken çok güldüm ve eğlendim..Keyifli zaman geçirmek ve kafa dağıtmak için bire bir..=)

12. 15 Aralık 2010
  13. burcum86

burcum86 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    171
    Ödül Puanları:
    163
    çok eğlenceli ve sürükleyici bi kitap. bişey katmıyor ama kafa dağıtıyor.

14. 12 Ocak 2011
  15. Nofretete

Nofretete GüLLü Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    108
    Güzel bir kitapdi bende hemen bitirdim yazlikta bol vaktim vardi, cok begendim daha fazla kitabını almayi düşünüyorum bu yazarin.

16. 28 Şubat 2011
  17. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    okurken cok eglenıp guldugum bır kıtaptı.eglencelı kafa dagıtan kıtap okumak ısteyenlere tavsıye ederım

18. 1 Mart 2011
  19. Nurdan1

Nurdan1 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bende yeni aldım okumak için sabırsızlanıyorum :) Elimdeki kitap biterbitmez başlayacağım.