pataloji raporu lütfen yardım!

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve frog tarafından 9 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    9 Nisan 2010
    Konu Sahibi : frog
  1. frog

frog Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar.17 mart tarihinde 9haftalık fakat ultrasonda bakıldığında 6 haftalık gibi görünen bebeğim kalp atısı duyulmadıgından ve gelişemediğinden dolayı küretajla alındı.(çok üzgünüm)patoloji raporum henüz degerlendırılmedı ve ben merak ediyorum raporda yazılanlar ne anlama geliyor bilgilendirirseniz çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.opuyorumnanaktan
    makroskobik degerlendirme:10cchacminde kanamalı kretaj mataryeli

mikroskopik değerlendirme:kan elemanları ve fibrin içinde iltihaplı yer yer nekrotik desidual dokular ile,sito/sinsisyo-trofoblastlarla çevrilmiş embriyonel bağ dokusu hafif ödemli vasküler plasental villus yapıları izlenmiştir.

Tanı: Uterus,endometriyum,revizyon küretaj:
    -İltihaplı,fokal nekrotik ve kanamalı desidual dokular
    -Plasental dokular:Villus

2. 9 Nisan 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    selam geçmiş olsun. bu operasyonlardan sonra ki patolojı sonuçları ileriki gebeliğiniz için yönlendirici bir anlam ifade etmez. ancak genetik testlerden sonuç alınabilir o da sık tekarlayan düşükler var ise. bu rapora göre düşük yapmış ve rahim içinde gebeliğe ait eskimiş dokuların bulunduğu yzıyro. dilerim bir sonraki gebeliğiniz sonuna sağlıkla ulaşır.

4. 9 Nisan 2010
  5. frog

frog Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    iyi dilekleriniz ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum.iyi çalışmalar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.