pazarlama mdr m? muhasebe sorumlusu mu?

Konusu 'İş ve Kariyer' forumundadır ve alevsi tarafından 23 Nisan 2009 başlatılmıştır.

?

muhasebe elemanı mı yoksa pazarlama müdürü mü?

1. muhasebe elemanı

64,7%
  2. pazarlama müdürü

35,3%
  3. hiç biri işi bırak kaç:)

Oylanma: 0
    0,0%
    23 Nisan 2009
    Konu Sahibi : alevsi
  1. alevsi

alevsi her şey çok güzel olacak Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    iyi günler diliyorum arkadaşlar.
    bir soru sormak istiyorum ve önerilerinizi bekliyorum.
    süper lise okudum şu an açık öğretim de işletme okuyorum 2. sınıf. asıl düşüncem okul bitince mali müşavirlik sınavlarına girmek ve muhasebeci olmakdı. çalışma hayatımda sürekli önmuhasebe elemanı olarak çalıştım. yeni girdiğim iş yeri bana 2 seçenek sunuyor.ilk seçenek ofiste kalıp sabit maaşla ofis işlerini yürütmek olacak ve şirkete bir pazarlama elemanı alınacak.ikinci seçenek ise maaş+ prim yöntemiyle pazarlama işlerini yürütmek olacak.
    zaman zaman şehir dışı seyahatlere gideceğim ama 1 gece filan en fazla kalıp döneceğim.bunun içinde ofis için başka personel alınacak. ön muhasebe diye başladım işe ve beni pazarlama bölümünde değerlendirmek istediklerini söylediler.tabi ben istersem.
    burada kalırsam muhasebe elemanı olarak devam edeceğim ama pazarlama bölümünde olursam pazarlama müdürü olacağım. ünvan çok önemli değil ama açıkçası cazip gelmeye başladı bu konu bana.
    evliyim ve eşim hangisini istersem seçme imkanını bana bıraktı. hatta şirket ilerleyen zamanlarda yani ehliyet alırsam araba verebileceğini söyledi.bu nedenle eşim beni ehliyet kursuna yazdırdı yani eşimden yana bir sorun yok.
    bana bu konuda önerilerinizi yazın lütfen siz olsanız hangisini seçerdiniz.
    bu arada muhasebe konusunu biraz mecburiyetten istiyordum başka seçeneğim yoktu. ben psikolog olmak istiyordum ama şartlar böyle gelişti.

2. 23 Nisan 2009
  3. TheShe

TheShe Guest

Şirkete bağlı ama sanırım ben pazarlamayı seçmezdim. Ülkemizde erkekler pazarlamada çalışan kadınlara iyi gözle bakmıyorlar maalesef! Satış yapmaya gittiğin yerlerde bile davranışları sinir bozucudur. Hem de pazarlama zordur, para kazanabilmek için malı satmak zorundasın, fazla girişken olmak lazım. ışyerinin ve malın kapsamını bilemiyorum ama bu benim genel düşüncem.

4. 23 Nisan 2009
  5. alevsi

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    benim de çekindiğim yer orası ama geleceğin mesleğide maalsef bu eskiden sekreterlere de iyi gözle bakılmazdı şimdi herkes sekreter olarak çalışmak istiyo off yaaa çok kararsızım.

6. 24 Nisan 2009
  7. alevsi

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    off yaaa kimsecikler yazmıyo:KK43:

8. 29 Nisan 2009
  9. pamuksekeri

pamuksekeri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Yapmak istediğin işi yap...Seveceğin çalışırken mutlu olacağın,fazla seçenek yok ama daha mutlu olacağın hangisiyse işte.pazarlama müdürü olmaktansa ben muhasebeyi tercih ederdim.a.s.

10. 1 Mayıs 2009
  11. alevsi

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim.

12. 18 Mayıs 2009
  13. samyelii

samyelii papatya Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım unutmaki en çok stresli iş pazarlama olsada en çok para kazandıran işte pazarlamadır.. Ayrıca pazarlama satıştan da ibaret değildir. Eğer kariyer planların varsa pazarlamayı secmelisin kesinlikle...

14. 27 Mayıs 2009
  15. alevsi

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Pazarlamayı seÇtım ama bu ıŞ yerı bana gelecek vaadetmıyor:KK43:

16. 26 Haziran 2009
  17. glgzli

glgzli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kesinlikle pazarlama. şu zamanlarda en revaşta olan meslek. pazarlama dalında kariyer yapıp başarılı olursanız üstelik ünvanınız müdür olarak geçecek firmadan ayrıldığınızda rahatlıkla deneyimli olduğunuz için iş bulabileceksiniz.

18. 26 Haziran 2009
  19. alevsi

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim.