Pco dan tamanem kurtulamaz mıyım?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve diilekk tarafından 19 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Mart 2010
    Konu Sahibi : diilekk
  1. diilekk

diilekk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba ben 6 yıllık evliyim evliliğim sürece ve bekarkende hep adet düzensizliğim vardı gitmediğim doktor ve kullanmadığım ilaç kalmadı hormon tahlilleri yapıldı PCO hastasıyım 5 yıl bebeğimiz olmadı 3 olumsuz alışamam var ve tedavi sonrası hamile kaldım şuan 1 yaşında bir kızım var ama benim adet düzensizliğim devam ediyor doktora gittim pco dan dolayı düzensiz dedi ilaç verdi ama kızımı emzirdiğim için kullanamıyorum size sorum ben ikinci bebek sahibi olmak istediğimde yine doktor doktor dolaşacağım mı? bunun dan tamamen kurtulamazmıyım inanın bana 5 yıl boyunca hem kullandığım ilaçlardan hemde etrafın baskısından dolayı psikolojim çok bozuldu şuan çok rahatım ama ilerde yine aynı sıkıntıları yaşarmıyım
    sorumu yanıtladığınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. 19 Mart 2010
  3. sedef10

sedef10 my lord... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    selam diilekk canım benim bu konuda pek bilgim yok ama şu etrafın baskısı lafı beni bozdu bi kere elalem ne der le yaşamayı unut derim çünkü ben bundan nefret ediyorum canım benim etrafın baskı uygulayacağına sana biraz moral depolasalar ya öncelikle moralini güzel şeyler düşünerek yüksek tutmaya çalış rabbim hakkında hayırlısını versin kolaylık göstersin allahın izni ile inşaallah bebeğini de alırsın kucağına canım:Saruboceq:eek:puyorumnanaktan

4. 20 Mart 2010
  5. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam, dur bir nefes al bebeğin yeni doğmuş, süt veriyorsun. bu nedenle kullanacağın hormon ilaçlarının yan etkleri olur. sütü kestiğinde doğumkontrol haplarıyla değil progesteron içerikli ilaçlarla hem düzenli adet görmen sağlanır hem gebeliğine engel kalmaz. bu hastalığı durum olarak kabullenmen gerekiyor. internetten benim "incili kadınlar" adındaki yazımı da okursun. istanbuldaysan kafanı topladığın bir gün gelirsin ikinci bebek için neler yapmak gerekiyor konusuruz.

6. 20 Mart 2010
  7. diilekk

diilekk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam
    cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim ben konyada yaşıyorum istanbula gelmek gibi bi imkanım olsaydı sizi ziyaret ederdim şuan ikinci bir bebek isteği yok zaten ama beni yine düşündürüyor yaşadıklarım ben şuan korunmalımıyım kimi diyor korunursan çocuğun olmaz kimi diyor korunmazsan hemen hamile kalırsın şaşırdım bende kimi dinleyeceğimi bu hastalıkta bundan sonra hemen hamile kalırmıyım sizce yani korunmakmı iyi yoksa korunmamak mı?

8. 20 Mart 2010
  9. diilekk

diilekk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

merhaba sedef teşekkür ederim yazdıkların için şuan kızım 1 yaşında canım
    başlarda çok üzülüyordum etrafın sözlerine ama artık takmıyorum herşeyi allah bilir zamanı vakti gelince hamile kaldım ama etrafta o kadar çok cahil varki senin üzüleceğini anlamıyor bir söz vardır eşekten düşenin halini eşekten düşen anlar

10. 22 Mart 2010
  11. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam korunmak konusunda endişen olmasın, çünkü korunma yöntemleri insanları kısırlaştırmaz sadece kullanıldıkları dönemde istenmeyen gebelikleri önler. bu nedenle şimdi korunmanı öneririm. diğer bebği düşündüğünde o günün şartlarına göre ihtiyacın olan tedeviler yapılır. sevgiler. unutma önemli olan ilk şey sensin, çevrenin sözü hiiiççç bitmez:)

12. 22 Mart 2010
  13. diilekk

diilekk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim moral oldunuz herşeyin hayırlısı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.