Pco - gebe kalamama

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve ozgemrecan tarafından 20 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    20 Ekim 2010
    Konu Sahibi : ozgemrecan
  1. ozgemrecan

ozgemrecan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba Süleyman Bey,

83 dogumluyum,2.5 yıllık evlıyım. İlk bir yıl dogal korunma sonrası korunmayı bıraktıktan bır regl sonra hamile oldum ancak 12.haftanın ıcınde (20 Kasım 2009)bebegı kaybettık. 25 Hazıran 2010 ' da aşılamam yapıldı,tutmadı. Şimdi tüp bebek üzerine yogunlaştım. Eşimle ilgili bir sorun yok.bende pco,buna baglı olarak adet duzensızlıgı,ınsülin dırenci var. Sizce daha beklemeli miyim yoksa tüp bebek üzerine yogunlaşmaya devam etmeli miyim?

Hatta bir haftalık araştırmam sonu sizin merkez ile başka bir merkez arasında kararsız kaldım.

Bir sorum daha olacak küretajdan sonra olan regl kanamalarım cok azaldı. Acaba yumurtalıklar işlevini tam yapamadıgı ıcın mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla...

2. 26 Ekim 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ,

Küretajdan sonra rahmin durumunu görmek için muhakkak muayene olmanız gerekir.Çünki bazen rahim zarı (endometrium) ince kalabiliyor. Eğer rahimde bir problem yok ise insülin direnci nedeni ile şeker hapı (gluphage) kullanarak bir müddet daha beklemenızi öneririm.Bu durumu değerlendirmek ve ilaç durumunu ayarlayabilmek için görmem gerekir.

Saygılarımla

4. 4 Aralık 2010
  5. ooooffff

ooooffff Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşım senin son durum nedir ? Benimde durumum seninle aynı kürtajdan sonra benim de adetlerim 7 günden 3 güne düştü... Doktorum önemli olmadığını söyledi.şimdi bende tüp bebek yolundayım ama benim eşimde de sorun var

6. 13 Aralık 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

Yaşınız cok genç.1 gebelik geçmişinizde olduğu için hemen tüp bebek düşünmemiz doğru değil.Ancak küretaj hikayesi nedeni ile tüpleriniz ve rahimi değerlendirmek açısından rahim filmi öneririm.Eğer bir problem yok ise tüp bebek öncesinde aşılama tedavisde önerilebilir.

İyi günler diliyorum
    Saygılarımla

8. 23 Aralık 2010
  9. mukibo

mukibo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba arkadaşlar.bende de pco var fakat benim adetlerim düzenli.yumurta takibi yaptırdım ama herşey normal.bende kilo ve tatlıya karşı aşırı istek var.3 yıllık evliyim.7 aydır korunmuyoruz.bu arada eşim de varikosel ameliyetı oldu 2 ay önce.değerleri düşük değil ama doktor biraz beklememiz gerektiğini söyledi.benim gibi adetleri düzenli olup pcolu olanlar varsa lütfen süreçlerini paylaşsınlar.şimdiden teşekkürler...

10. 24 Aralık 2010
  11. mariecurie

mariecurie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba mukibo,

Ben de 83 doğumluyum ve 3,5 yıllık evliyim. Bende de PCO var ve geçen sene mayıs ayında 8 haftalıkken düşük yaşadım ardından kürtaj oldum. Bir kaç ay ara verdikten sonra yeniden denemelere başladık. Bu arada ben de insülin direnci var. Bence tüp bebek için acele etmeye gerek yok. Doktor kesinlikle tüp bebek tedavisi haricinde hamile kalamazsın demedikten sonra acele etmemelisin. İyi doktorlar gerekli görmedikçe böyle bir şey demezler zaten.

Bence bizim gibilerin güzel şeyler düşünmeye ve iyi şeyler olacağına inanmaya ihtiyacı var. Olay beyinde bitiyor. Sürekli şartlandığında olacağı varsa da olmaz diyor ya doktorlar...

Allah inşallah ikimize de çocuk sahibi olmayı nasip eder.

Sevgiyle kal

12. 24 Aralık 2010
  13. mariecurie

mariecurie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Mukibo,

Az önce söylemeyi unuttum. Ben yaklaşık 6 aydır insülin direnci için Diaformin kullanıyorum. Sabah ve öğlen yemeklerden sonra yarım diaformin alıyorum. Son gittiğim doktor hamile kaldıktan sonra bir süre daha kullanman gerekebilir dedi. Doktora gittiğinde belki sana da verir.

14. 25 Aralık 2010
  15. mukibo

mukibo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    sağol canım iyi dileklerin için.adetlerin düzenlimiydi onu yazmamışsın.valla bu 5. doktrum.ve memnun kaldım.acele etmememiz gerektiğini ve herşeyin yolunda olduğunu söyledi.Rabbim nasip eder inşallah isteyen herkese.ben glukophage kullanmaya başladım ama iştahımı falan kesmedi.pazartesi tekrar gidicem doktora.progesteron tahlili yapacakmış.içeriğini de tam olarak bilmiyorum.bıktım artık internetten araştırma yapmaktan.umarım en yakın zamanda hamile kalırız.
    Sevgiler....

16. 27 Aralık 2010
  17. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba

insülin direnci için muhakkak destek tedavisi yapılmalıdır.Kürtaj sonrası adetlerin azaldığını söylüyorsunuz bu nedenle bir muayene ve hatta gerekirse rahim filmi çekilmesi uygun olabilir.Bunların sonucunda daha önce gebe kalabildiğiniz için belkide tüp bebeğe gerek kalmayacaktır.Tabiki tüp bebek işin daha kestirme yolu gibi görünüyor ancak yaşınız çok genç .

iyi günler

18. 5 Ocak 2011
  19. mariecurie

mariecurie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba mukibo,

Adetlerim kürtajdan önce düzenliydi kürtajdan sonraki 3 ayda da düzenliydi sonradan düzeni şaştı (son 2-3 aydır). Şeker ilaçları etkilerini biraz geç gösteriyorlar sanırım. Vücudun alışması gerekiyor herhalde. PKO'de ne gün yumurtlayacağımız belli olmadığından sıkıntı oluyor. Klasik takvim yöntemleri bize uymuyor. PKO konusunda deneylimli bir doktora görünmek lazım. Doktorun sende güven uyandırdıysa ne mutlu sana. Ben de şimdiye dek 5 doktora gittim. Hepsi tedavi anlamında farklı farklı şeyler söylediler. Birilerinin tavsiye ettiği ya da tanıdığı olan bir doktora gitmek en mantıklısı sanırım.
    Bana gittiğim doktorlardan biri şeker ilacını kullanırken yediklerine de dikkat et, uzun süre aç kalmamaya özen göster demişti. Ben de sürekli çantamda bisküvi, ceviz, badem gibi şeyler bulundurmaya çalışıyorum. Dilerim 2011 ikimize de şans getirir :KK34:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.