pco lular müjde pco da geçebiliyormuş

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve elifyaren tarafından 21 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

21 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : elifyaren
  1. elifyaren

elifyaren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar 2senelik evliyim adetlerim kızkendee düzensizdi evlenincede dahada bi düzensizleştiler 6 aylık evliyken doktora gittik ve pco olduğumu ögrendim doktorum beebek düşünmedimiz için doğum kontrol hapı verdi ben tam bir sene yasmin kullandım bu arada ibrahim saraçoğlunun söylediği soğan kürünü yaptım 2 kere hayıt adaçayı ve civanperçemi içtim 3 ay önce hapı bırakıp doktora gittimde hapı artık bıraktımı ve tahlil yapmasını istedim doktorum bana hata yapmışşın bu pco asla geçmez hayatının sonuna kadar bununla yasarsın dedi belkide haklıydı ilerde tekrar ortaya çıkabilirdi ama ben o anda geçtinden adım gibi emindim ısrarım üstüne hormon tahlillerimi ve ultrasyon sonuçlarımı yaptırdı ve sonuçları alınca kendi bile inanamadı tamamen bütün kistlerim yok olmuştu(ki okadar çoklardı ki inci kolye gibi dizilmişlerdi) hormon sonuçlarım ise mükemmel gözüküyodu doktorum gene bi kulp buldu hapın etkisidir bidaha ki ay gene eskiye döner dedi 2. ayımddada gittim bütün sonuçlar gene mükemmel çıktı adetlerim düzenli geliyor artık ve bu ayda 3. ayım yine gittim yine tahlillerim güzel yumurta gelişimim iyi gidiyo belike bu ay hamile bile kalabilirim çok uzattım ama paylaşmak istedim lütfen kimse bu pco dan korkmasın sadece geçecegine inanın onu düşünerek yaşamayın soğan kürünü mutlaka düzenli bi şekilde uygulayın ve inanın ben inandım yapması benden şifası senden yarabbim sen ver dermanımıda diye dua ettim her seferinde içerken rabbim dualarımı kabul etti ve insallah kurtuldum çok mutluyum artık:teytey:

2. 21 Mayıs 2009
  3. raebzeh

raebzeh Elhamdülillah Ya Rabbi.. Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    inşallah canım yaaa..valla bu pco bizi yordu artık kızdediğin gibi bekarken adet düzensizliğim vardı,evlendikten sonra daha kötü oldu..çok şükür ben evliliğimin 8. ayında tedaviyle ilk ayda hamile kalabildim mucize gibiydi..şimdi aynen adetlerim düzensiz,tedavi görüyorum 2.bebiş için..eğer bu ay olmazsa bende bu dediklerini deniycem..inşallah sen bu ay faydesını görürsün ve hamile kalıp bize müjdeler veririsin..sonra da darısı bizlere..amiiinn..öptüm canım benim..

4. 21 Mayıs 2009
  5. elifyaren

elifyaren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tedavi derken nasıl bir tedavi uygulandı seninde allah yardmcın olsun ama inanarak yaparsan mutlaka olumlu sonuç alacagına eminim ben insallah dualarınızla beraber bu ay mutlu haberimi veririm sizlere öpüyorum

6. 21 Mayıs 2009
  7. elifyaren

elifyaren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada sendemi çorumda yasıyorsun tesadüfe bak

8. 21 Mayıs 2009
  9. katip

katip Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hamile kalabilmek için nasıl bir tedavi uygulandı bende de var ve ben hamile kalamıyorum
    yazarsan sevinirim

10. 21 Mayıs 2009
  11. angel_eda

angel_eda rabbim bebeğimi koru... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben de de pco var. ben de bu ay tedaviye başlamıştık. klomen adlı bi ilaç kullandım. ancak bu ay hiç yumurtam olmamış. önümüzdeki ay tekrar başlıcaz. bu sefer günde 3 tane içicem. biraz canım sıkıldı ama doktora sıkıldı açıkçası. yani parayı alsında isterse o ay hiç yumurtlama sen. umrunda değil. bu tedavide günde kaçtane kullanırsan yumurtlarsın gibi bi konu sözkonusu değil mi ki anlamadım gitti. yaşım küçük daha yeni evliyiz diye ağırdan alıyor. yumurta olurda küçük olur büyümez anlarım, ama hiç olmaması canımı sıktı.:kızgın:

12. 21 Mayıs 2009
  13. elifyaren

elifyaren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım moralini bozma hapınla beraber birde ibrahim saraçoğlunun incir kürü var o yumurta çoğaltmak ve geliştirmek için ben denedim gerçekten işe yarıyor bence dene farkı göreceksin zaten

14. 21 Mayıs 2009
  15. katip

katip Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hiç canını sıkma bende yeni evli sayılırım bende çocuk istiyorum bende over kist uzun yıllardır vardı ancak adet düzensizliğim yoktu ancak bir iki gün geç kalırdı o da normalmiş zaten ama evlendikten sonra adet düzensizliğim arttı doktorum hormonların değişmesinden dedi benim tanıdığım o kadar çok over kist hastası var ve çoğu da tedavi bile görmeden hamile kaldı allah hepimize nasip eder inşallah

16. 21 Mayıs 2009
  17. EU3

EU3 Guest

Ben PKOdan değill.Pko benden korksun:dilcikar::dilcikar::dilcikar:

18. 21 Mayıs 2009
  19. DerinSu

DerinSu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    198
    canımm çok sevindim..bende aynen pkoluyum tatlım...sogan kürünü uyguluyorum..banada doktor ömür boyu geçmez dedi..aynı benimde senin gibiydi inci kolye gibi dizili neredeyse 20 tane demişti doktor ve gördüm de zaten ultrasonda...
    hayırlısı olsun inşallah...bende çok inandım kistlerin gidecegine..olmaz diye birşey yok inşallah hepimiz kurtulacagız...