pco ve bitkisel destek

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve strangellucky tarafından 21 Kasım 2007 başlatılmıştır.

21 Kasım 2007
    Konu Sahibi : strangellucky
  1. strangellucky

strangellucky Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar Merhaba
    pco bölümünde bir arkadaşımızın yazdığı ve regli gecikmesini, düzensizliklerini yok ettiği söylenen bir tarif var elimde. Sizlerle paylaşmak istedim 3-4 orta boy soğanı kaynatıp suyunu içiyorsunuz isterseniz içine limon sıkabilirsiniz aç karna içiyorsunuz. bunun yanında enginar ve ısırgan suyuda içiyorsunuz. Bunu anlatan kişi uzun süredir regli olamama sıkıntısı yaşıyormuş ve bu kürü kullanmaya başladığından beri reglileri düzene girmiş, ayrıca soğan suyunun vücuttaki yağları vs atma etkisi de varmış ben dük akşam başladım bakalım, gerçi farlutalde kullanıyorum yani anlayamayacağım etkisini ama görücez....naniknanik

Son düzenleyen: Moderatör: 2 Ocak 2009
  2. 21 Kasım 2007
  3. gxuxl@end

gxuxl@end Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim kocişimde aktarcıdan bi karışım almış korktum kullanmıyorum bu tür şeyler sizce doğrumudur benimde pco sorunum var ama ben düzenli şekilde adet görüyorum bide yumurtalık rezervimde azalma başlamış bunun içinde bildiğin bişi varsa paylaşırmısın tşkr

4. 21 Kasım 2007
  5. belenay

belenay Sena'm Taha'm sol yanım şükürler olsun rabbim Pro Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    148
    ilginç ve güzel ben zaten soğan suyu içiyorum sabahları zayıflamak için bir taşla iki kuş vurcaz yani

6. 21 Kasım 2007
  7. strangellucky

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ya yumurtalık rezervi için birşey ben bilmiyorum ama bu siteye üye olup foruma girersen orada pcodan kurtulmak diye bir başlık var o başlıkta cimcime adlı arkadaş alternatif tıpla bayağı ilgileniyor onun yardımcı olabileceğini düşünüyorum.
    Birde soğan suyuyla enginar ve ısırgan suyuda içiyormuş

8. 21 Kasım 2007
  9. strangellucky

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ya geçenlerde burdan okudum bir arkadaşımız çörek otu ve ısırgan tohumu öneriyordu balla ama ben öğütemedim bir yandanda onu yapıyorum
    eşimde keçiboynuzu tozunu balla yiyor:) ama bikaç gündür hastanelerde olduğum için bıraktım dün yeniden başladım. Ben bitkilerde şifa olduğuna inanıyorum çünkü ilaçların hammaddeside ztaen doğadan sağlanan bitkiler ama dikkatli olmak lazım biraz bilgilenmek lazım mesela maydanoz adet söktürür diyorlar ben maydanoz yemiyorum öle bilmeden bebiş falan olursa zarar gelmesin miniğe diye ne biliyim işte Allah yardım eder bize inşallah

10. 21 Kasım 2007
  11. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    strangelluky benim annemin evlendiğinde iki yıl çocugu olmamış soganları kabuguyla kaynatıp öyle tüketmiş soganı kabuguylamı kaynatacagız

12. 22 Kasım 2007
  13. strangellucky

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    vezikül soğanı kabuklarıyla kaynatıyorum tadının burukluğunu alsın diye içine biraz karanfil ve kabuk tarçın koyuyorum. Bu arada bu formülü öneren arkadaş şiddetle pko lular için ısırgan ve enginar suyunuda tavsiye ediyor. Isırgan ve enginar duyunu hergün yarım ay bardağı kadar içmek yeterli imiş ısırgan suyunu günde 2-3 su bardağı kadar. Bu arada ısırgan ve enginar suyu aktarda şişesi 7.5 ytl ye satılıyormuş... Umarım işe yarar

14. 22 Kasım 2007
  15. strangellucky

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    pardon ısırgan suyu ve enginar suyu yarım çay bardağı soğan 2-3 su bardağı

16. 22 Kasım 2007
  17. Karxixnca Kxixz

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    ben anneme inanmamıştım bununla çocuk mu olur dedim

18. 22 Kasım 2007
  19. Karxixnca Kxixz

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    sen ist bulursun ama ben bulamam önerdigin diğer sitenin sohbetine giremiyorum çider