Pcolu Olup Tedaviyi Bırakanlar Kendi Kendimizi Tedavi Edelim

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve azra_beril tarafından 24 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

24 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : azra_beril
  1. azra_beril

azra_beril Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    108
    tedaviden yorulup bırakan arkadaşlar evde uyguladığınız yöntemler var mı neler yapıorsunuz nasıl besleniyorsunuz kistlerle nasıl mücadale ediyorsunuz????:bbo:

2. 30 Ağustos 2009
  3. esmaaa0202

esmaaa0202 küçük erkeğim benim Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    148
    canım bu iş doktor kontrolü olmadan zor biraz ama spor yapmak ve kilo vermak çok iyi geliyor ben bu ay spor yaptım ilaçsız kendi kendime adet oldum ki benimki normalde 3-4 ay geçerdi

4. 31 Ağustos 2009
  5. gulcangulcan

gulcangulcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende pcosluyum.ne illet bişey yahu.bütün belirtilerini yaşıyorum.ben 8 aydır tedavi alıyorum.klomen+glukofen ayrıca bal+tarın+çörek otu yaptım bu ayda.
    geçen ayda soğan kürü yapmıştım.her ay denemeye devam.peşini bırakamam çünkü çok istiyorum bebişim olsun.oun için ne gerekiyorsa yapıcam.kaydirigubbakcemile5

6. 2 Eylül 2009
  7. imran

imran Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende pkoluyum bundan sekiz ay önce bi arkadaşıma uyup tedaviyi bıraktım.depresyondaydım zaten psikiyatra gittim 6 ay da onun tedavisini gördüm.sitresten uzaklaştım ama tedaviyi bıraktıgım için yumutalarım çatlamayıp kist oluşmaya kaldıkları yerden devam ettiler ve bu da bana on kilo almama sebeb oldu.iyi mi ettim tabiki hayır.şimdi yine tedaviye başladım ve kısa sürede 7 kilo vermeyi başardım.tabi bizde dert bir degil eşimin varikosel ameliyatından üç ay sonra yani 4 ay sonra ilk aşılamamızı deniycez.tedaviye ara vermeseydim belki şimdi bir kaç aylık hamileydim.

hikayenin ana fikri kesinlikle tedaviyi yarıda bırakmayın sonuna kadar gidin.ha stresten uzak mı kalmak istiyorsunuz psikolojik yardım alın ve ve ve çevrenizdeki arkadaş aile dostu vs. neler yaşadıgınızı ne gibi tedavi gördügünüzü açıklamayın.çünkü onların bazı iyi niyetlide olsa soruları moralim tam da düzeldi dediginiz anda yerle bir edebiliyorlar.

8. 3 Eylül 2009
  9. azra_beril

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    108
    haklısın canım bu ay tekrar başladım tedaviye zaten ama kesinlikle kendi ailem de dahil hiiiiç kimseye söylemiycem dert birken iki oluyor o zaman eşimle yalnızız burda akraba falan yok biz sölemezsek duymayacaklar sositosositosositososito...birde nasıl kilo verdin ben evlendiğimde48 dim hızlı bir şekilde 65 kiloya yükseldim veremiyorm...

10. 4 Eylül 2009
  11. imran

imran Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bize kilo aldıran şey yumurtanın çatlamayıp kist oluşması ve hormon dengemizin alt üst olması.tedavi görürken yumurta oluşuyo ve çatlıyo o zaman ne oluyo yumurtalıklar görevini yerine getirmiş oluyo hormonlar düzeliyo bize kilo aldıran şey ortadan kalkıyo ve normal kilomuza geri dönüyoruz.tedaviyi bırakınca bunun zıttı oluyo.ben şuanda yumurtlama tedavisi görmüyorum eşimin ameliyatından sonra başlayacaz.doktorum o zamana kadar kilo vermem için glifor diye diyabet hastalarının kullandıgı bi ilaç verdi.kilo vermeme yardımcı olması için ama mide bulantısından başka bişey yapmıyo sanki verdigim kilolar ilaçtanmı yoksa ramazandan mı bilmiyorum.

yok anacım yok biz bu pko derdinden kurtulmadan bu kilolar bizi bırakmayacak ne yarparsak yapalımsenağlamasenağlama

12. 5 Eylül 2009
  13. azra_beril

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    108

aaa bende dün gittim glifor bana da verdi kilo için demedi ama yumurta çatlatmaya yardımcı oluyormuş yanında çocuk aspirini ve folbıol(folikasit) verdi birde adet düzenlemek için duphaston. bklm dün başladım iftardan sonra hepsini içtim günlerdir uyku problemim vardı sahura kadr uyuyamyrdm dün 9:30 ben cuk yatağa çok salladı bene ve uykumu getirdi şu an başım dönüyor yarım içtiğm haldekafamçokkarıştıkafamçokkarıştı... inşallah dediğin gibi kilo da verdirir ne zaandır kullanıyorsun ilacı kaç kilo verdin canım yaa hadi inşallah faydasını görürüz.... mucuxxx:Saruboceq::Saruboceq:sositososito:jeyyar:

14. 8 Eylül 2009
  15. imran

imran Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    inşallah canım yaa aynı ilaçları bende kullanıyorum duphaston hariç onu neden vermiş ki glifor adeti düzenliyokafamçokkarıştı neyse vardır bir bildigi.ben 2,5 ay falan oldu başlayalı günde iki tane içmem gerekiyo ama bir taneye zor dayanıyorum bana uyku yapmadı mide bulantısı ve iştahımı kapattı.görsen aşeriyomuş gibi herşey burnuma pis kokuyo sürekli midem bulanıyo etten falan tiksinmiş durumdayım zaten,nediyeyim allah yardımcın olsun.tedaviye başladıgımda 75-76 kilo falandım şimdi 72-73 arası gidip geliyorum en fazla 67 olmam gerekiyo.sen kaç kilosun ve ne kadar vermen gerekiyo kaç yıllık evlisin

16. 9 Eylül 2009
  17. azra_beril

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    108
    ben 63 kiloyum canım 50 - 52 olsam ii olacak gibi. sen iç ilaçlarını yan etki illa ki olacak sonucu güzel olur inşallah

18. 10 Eylül 2009
  19. haksever

haksever ZEYNEP ♡ AYŞE SARE NİN ANNESİ Pro Üye

Beğenildi:
    3.295
    Ödül Puanları:
    238
    bende pcoluyum ama bunun ilaçsız çözümü yok benim için soğan kürü hayıt suyu falan içemiyorum midemden rahatsızımda sadece ilaç ama düzenli oluyorum rtık birer ay arayla çatlatma iğnesi ve klomen kullanıyorum aradaki ayda etkisiyle ilaçsız oluyorum benim kilo problemim yok çok şükür midemden bişi yiyemiyorumki herşey yasak yani istesemde alamam yanlız bende evlenince çok aldım 47diydim şimdi 51oldum ama tabi büyüdüğüm içinde olabilir 18e yeni girmiştim evlendiğimde şimdi 20yim büyüdümde çocuk istiyorum heheheheh allah hepimize versin inşallah bayyyyyyyyyy