Pcos kabusum

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve Bademella tarafından 31 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : Bademella
  1. Bademella

Bademella Anne Üye

Beğenildi:
    150
    Ödül Puanları:
    123
    selam kızlar,

ocak ayiından beri pcos için doğum kontrol hapı kullandım ve nisan ayında bıraktım. bıraktıktan sonra en son nisanın 17sinde regl oldum. o zamandan beri regl olamıyorum. çocuk sahibi olmak istiyorum. ancak 1 hafta önce yaptırdığım kan testinin sonucu olumsuz çıktı. 0.3 gibi bir değer...
    adetlerim düzensizdi ama bu kadar da değildi 31-32 günde bir adet olurdum.
    acaba yine mi gebelik testi yaptırsam bilmiyorum.
    benim gibi bir durumu yaşayan arkadaşlar ne yaptınız? İlacı bıraktıktan sonra bu kadar çok gecikir mi?yani doğum kontrol hapını bıraktıktan sonraki aydaki regliniz ne kadar zaman sonra oldu?

2. 1 Haziran 2010
  3. Bademella

Bademella Anne Üye

Beğenildi:
    150
    Ödül Puanları:
    123
    gereksiz sorular cevaplandığı halde benim sorduğum soruya neden kimse cevap yazmıyor?

4. 1 Haziran 2010
  5. desert_rose85

desert_rose85 ...umutsuz... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım kızmana gerek yok. gören olmamıştır yada giren olmamıştır. bende de pko var, bende taşınacaz diye dkh kullandım, tedaviye devam edemicem diye. 6 ay gibi bir süreç kullandım bu aradada kilo verdim, ocak ayında bıraktım ve normal adet görmeye devam ettim. halen daha kendiliğimden adet görüyorum. ama dkh kullanmadan önce kendilimden göremeiyordum hep adet sökücü kullanıyordum. şimdi ben tedavime devam ediyorum, bu ay inşallah iğne tedavime başliycam. sende istersen bi doktora git, kendini strese soktuğundan dolayıda görmemeye bilirsin. bu ay bende 10 gün gecıktim ama tamamen stresden dolayıdı, çünkü rahatlama yaşadığım gün adet oldum.

bence yeniden hüsrana uğramadan doktora görün, o gerekirse yeniden gebelik testi yapar zaten...

6. 1 Haziran 2010
  7. Bademella

Bademella Anne Üye

Beğenildi:
    150
    Ödül Puanları:
    123
    az önce doktordan geldim bu sefer idrar testi yaptı negatif çıktı. idrara yollamadan kan testi yapsak daha iyi olmaz mı dedim, hiç dinlemedi bile. bir daha devlet hastanesine gitmeyeceğim bu sorundan dolayı. ne bir muayene etti, ne sıkıntılarımı dinledi.

benim adetlerim düzensizdi ama en fazla 35 gün sonra regl olurdum. başlamaz olaydım bu ilaçlara 27 nisandan beri regl olmuyorum.

istanbulda tavsiye edebileceğiniz düzgün bir doktor varsa yerini yazar mısınız?

8. 1 Haziran 2010
  9. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Büyük ihtimalle hapı bırakınca düzensizlik olmuştur. İstanbul'un neresindesiniz? Ben Maltepe Üniversitesi Hastanesi'nde Berna Hanım'ı tavsiye ederim. Benim de tereddütlerim vardı başta ama zamanla görüyorum ne kadar iyi bir doktor olduğunu.

10. 1 Haziran 2010
  11. lady_85

lady_85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canim ben neredeyse 1 sene icinde hap sayesinde 2 defa regl oldum pko varmis bakalim ne olacak hamile kalmayi cok istiyorum

12. 1 Haziran 2010
  13. Bademella

Bademella Anne Üye

Beğenildi:
    150
    Ödül Puanları:
    123
    yer çekimi beşiktaştayım ben ..ilacı kullanırken adetlerim 23 günde bir düzenli oluyordu. ilaç kullanmadan önce 30 -35 günde bir oluyordu. bazı arkadaşlara doğum kontrol hapı değilde başka ilaçlar verilmiş. bugün de istinyeye gidip kötü muameleyle karşılaşınca hepten sinirlendim artık.
    ne bilgilendiriyor doktorlar ne de açıklama yapıyorlar verdikleri ilaçla ilgili. ağızlarından laf alamıyorum.
    doktor konusunda çok şanssızım çooookkk

14. 2 Haziran 2010
  15. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Umarım bulursunuz iyi bir doktor. Maltepe size uzak baya. Ama giderim derseniz ben tavsiye ederim Berna Hanım'ı.