pcos lular yardımlarınızı bekliyorm yeni öğrendim :(

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve umudumuz tarafından 18 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

18 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : umudumuz
  1. umudumuz

umudumuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    88
    Arkadaşlar Meraba Ben Yeni öğrendim Pcos Hastasi Olduğumu üç Doktora Gittim Ayni Tani Kondu Malesef Diane 35 Verildi Ben 22 Yaşindaym Ve Bekarim Kilomda Normal.benim Sormak Istediğim Ne Yapmam Gerektiği çok Fazla Korkum Var Ve Fazlasiyla Elimde Olmadan Strese Girdim.biraz Araştirma Yaptim şeker Kalp Hastaliğina Yakalanma Yüksek Oluyormuş.dört Yildir Bi Birlikteliğim Var çokta Mutluyuz Ama Hep Hayallerde Bebeklerimiz De Vardi şimdi Bütün Hepsi Yikildi Gibi Bende Kaldim öyle Bi Anda ...hastaliğimi öğrendiğim Gün Sevdiğim Adam Bizim Ikiz Bebeklerimiz Olsun Inşallah Dedi ..ne Yapmam Gerekiyor Yani Bu Hastalik Geçer Mi Sonra Yoksa Hiç Bi Tedavizi Yok Mu Birde Insülün Direnci ölçülüyor Mu Bana Sadece Fsh Lh Gibi Hormonlarin Testi Yapildi Ultrosondan Bakildi ...sizlerin Tavsiyelerini Bekliyrm Umarim Hepimizin Gönlünce Olur

2. 19 Mayıs 2008
  3. cise1981

cise1981 Guest

bende de polikistik over var bu bir hastalık değil genetik bişey doktorunun tavsiyelerine uyduktan sonra korkmana gerek yok birde hep ideal kilonda kal bebek içinde korkma benim ablamdada vardı 5 çocugu var en sonki çocugunu 41 yaşında doğurdu şuan 50 yaşında halen adet görüyor doğurganlığı devam ediyor çok kilolularda bebek sorunu oluyor onunda tedavisi var...bende 6 aydır hamile kalmayı bekliyorum cok sitresli işte çalışıyorum ve sorunlarım var bunları aşınca bebeğimin geleceğini biliyorum onun için bebek için üzülme

4. 19 Mayıs 2008
  5. kapkara

kapkara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bence hiç korkma hatta sevin daha evlenmeden öğrendiğin için..ben evlendikten çok sonra öğrendim ve doktorların dediğine göre çok fazla ilerlemiş..şimdi tedavim çok yavaş ilerliyor...keşke daha önceden tedaviye başlasaydım diyorum...yapman gerken stressiz olmak,ve asla kilo almamak..bide eğer doktorun verdiyse şeker ilacını asla ihmal etme...ben bu sitede gördüğüm kadarıyla pko hamileliğe engel değil sadece biraz uğraştırıyor...haaa çok rahat olup hiç tedavisiz hamile kalanlarda çok var..sen umutlu ol yeter....

6. 19 Mayıs 2008
  7. EU1

EU1 Guest

canım bende erken öğrendim bekarım bu konuda çok şanslıyız yeni öğrendim bende ewet hamileliği engelliyomuş ama pko lu olup da hamile kalan da çok var genetik değill hastalıkda değil sadece şikayettir bu..tedavisi biraz zaman alıyor ewlenene kadar pkos geçecek inşallah..

8. 19 Mayıs 2008
  9. EU1

EU1 Guest

merhaba ben bunun genetik olduğunu sanmıyorum çünkü bizim sülalede kimsede yok senağlama sadece bende var ne yazıkki:a015: ama valla hiç duymadım genetik olduğunu..öle mi dersin?senağlama

10. 19 Mayıs 2008
  11. belifkan

belifkan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de pkoyum.glukopage kullanıyorum.ama iştahım kesilmedi.sürekli yeme isteğim var.tüylenme de had safhada.aynı durumda olan var mı?

12. 19 Mayıs 2008
  13. umudumuz

umudumuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    88
    çok teşekür ederim bana diane 35 verildi başka bişey verilmiedi burda balktığıma göre şeker ilacı falan deniyo bunun için ne yapmak gerekiyor ben glikoza baktrmıştım çıkmadı ama insülün direnci farklı bişey mi yani onada mı baktırıym doktorm bişey demedi gerçekten moral oldu bana tekrar teşekürler

14. 19 Mayıs 2008
  15. umudumuz

umudumuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    88
    umarım hepimizin gönlüne göre olur gerçekten çok mutlu oldum verdiğiniz bilgilere stresten uzak kalmak gerektiğini yazmışsınız bu biraz zor gibi hayatımda bunun çok bi zararı olur mu
    aslında bunu istres sıkıntı olmasın diyrm ama insanın hayatında olumsuz şeyler olunca ister istemez üzülüyr hayat bazen farklı sürpizler hazırlıyor hepimize

16. 20 Mayıs 2008
  17. liana

liana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım bende de pco var bir buçuk ay önce kan tahlili ile çıktı sonra ultrasonda göründü. şuan gynelle ve aldactone kullanıyorum ben ideal kilomdayım ama aşırı kıllanma var. Beni en çok korkutan şey geç kalmış olmak ama doktorumda çok yardımcı olmadı açıklayıcı birşeyde söylemedi. 27 yaşındayım ve ergenlikten beri aynı şikayetler vardı. Hepimize geçmiş olsun. Bebek isteyen arkadaşlarıma da Allah yardım etsin.

18. 20 Mayıs 2008
  19. funmak

funmak minik kuşum geliyor... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148

canım kaç yasındasın bilmiyorum ama ben yaklasık 10 yıl önce 20 li yasların başında iken (20-23 ) arasaı dediğin gibiydim şimdi iştahım normal zayıfım evet pcolular zayıflayabiliyor arkadaşlar ben tam 12 -13 kg verdim şimdi dal gibiyim ve zayıfladıkça iştahım azaldı ama bende diane 35 kilo apmıstı bede o yuzden jasmin kullanıyorum çokda memnunum bebeğimde olacak inşiallah üzülmeyin ben 15 yasımdan beri yani ömrümün yarısını bu hastalığı bilerek geçiriyorum ama şunu da diyebilirim ki evelenince daha da düzene gdi sanki adetlerim ve hergün yemeklerden 15 dk önce bir tutuam nane yemek tüylenmeye acayip iyi geliyormus ben bunu dün öğrendm bugun başlıcam