pcos ve adet

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve centaurea tarafından 6 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    6 Ocak 2009
    Konu Sahibi : centaurea
  1. centaurea

centaurea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba,

ilk defa görüyorum başlığı çok teşekkür ederim öncelikle; Düzenli adet görüyorum pılikistik over hastasıyım kilom normal hatta zayıfa yakınım,sivilcelenme yok kıllanma az var, daha önce 5 cm çapında ovarial kistim vardı tedavisiyle kayboldu.

1. düzenli adet görmem düzenli yumurtlama olduğu anlamına gelirmi

2.daha önceden olan 5 cm olan kist hamileliğe engel teşkil etmiş olabilirmi, 1.5 yıldır bebek istiyoruz hormon sonuçlarım normal çıldı

2. 7 Ocak 2009
  3. DerinSu

DerinSu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    198
    merhabaa.bende polikistik over hastasıyım yeni ögrendim.ama kıllanma ve sivilcelenme yok kesinlikle.
    belirtilerim kilo problemim.önüne geçemedigim bir biçimde kilo aldım ve veremiyorum kolay kolay..
    bunun dışında ultrasonda yumurtalık içinde birçok kesecik göründü. ve de adetlerim hep düzensiz.
    beinm merak ettigim şu;gerçi doktoruma güveniyorum ama pkos hastalıgında kistik maddeler yumurtalıgın içinde mi olur dışında mı?benim içinde de dogru teşhis mi acaba.?

4. 7 Ocak 2009
  5. xoxzgezxuxmra

xoxzgezxuxmra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar kaç gündür bu başlığı arıyordum.yeni bulabildim.2,5 sene önce polikistik overli olduğumu öğrendim.evlenmeden öne adetlerim çok düzenliydi.ama çok sancılı geçerdi.tüylenme o zamanlarda vardı.doktora tüylenme için gittiğimde genetik demişti.şu an 85 kiloyum her sene 10 kg aldım evlendikten sonra.adet görmüyorum.ilaç kullanmazsam da olmayacağım.bebek istiyoruz 3 senedir olmadı.birkez biyolojık evredeyken düşük oldu.hap tedavisi iğne tedavisi gördüm bir kerede aşılma oldum tutmadı.kilo veremiyorum.yani 1 seneye yakın kilo almayı durdurdum sabit kalabiliyorum şuanda ama napıcağımı bilemiyorum.tüp bebek istiyorum bu durumda şansım ne kadar?hormon tahlillerim normal eşimdede normal herşey

6. 7 Ocak 2009
  7. sevilaykucuk

sevilaykucuk Beril&Emir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba bende pocliyim.Adet düzensizliğim ve yumurtlama tembelliği mevcut. gebelik istiyorum. Kilom yok. 1kez gonophage kullandım. Geçen ay klomen kullandım.Yanlız yumurta takibinin 17 günü 12 mm oldu;Ve hekimim bu ay ümitlenme dedi. Şimdi normalde adet günümü gecmıs durumdayım 2 gün. bugun test yaptım negatif.1). Şusaatten sonra gebelık olusması gibi bi durum söz konusu olurmu? kaç gün beklemem gerekir ? 2.) Yumurtlama takibine devam etmem gerekirmi ? 3)poclilerin Aşılamada şansı kaçtır.?sevgiler

8. 7 Ocak 2009
  9. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Herkese Merhaba, forum umarım hepiniz için faydalı olur. Sorularınızı sırasıyla cevaplandıracağım.
    Cantauera sorunu cevaplıyorum.
    1- Düzenli adet görmen düzenli yumurtlaman anlamına gelmez.
    2- Kistiniz tedavi edilmiş, hormon sonuçlarınız normal; ancak eşiniz kruger yöntemine göre detaylı sperm analizi yaptırmalı.

Son düzenleyen: Moderatör: 7 Ocak 2009
  10. 7 Ocak 2009
  11. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba Deasy,

Polikistik over hastalığında kistler yumurtalığın içinde oluyor. Bu durumda ultrasonografik görünüm oldukça önemlidir. Teşhis doğru gibi görünüyor.
    Sağlılı günler dilerim.

12. 7 Ocak 2009
  13. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba Özgezümra,

Polikistik overde en önemli sorunlardan birisi yumurtlamanın bozulmasıdır. Eşinizin sperm değerlerinin normal olduğunu kabul ettiğimizde bile tüp bebek tedavisi gerekebilir. Bir diğer sorun adet düzensizliğidir. Polikistik over olmanız tedavi sırasında başarı şansınızı azaltmaz. Kısırlığın gerçek anlamda yönetilebildiği bir tüp bebek merkezine başvurmanızı tavsiye ederim.
    Sağlıklı günler dilerim.
    Sağlıklı

14. 7 Ocak 2009
  15. DerinSu

DerinSu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    198
    çok teşekkür ederim,ultrasınografi de açıkça bende gördüm zaten kistik maddeleri.yanlız doktorum benim normalden fazla oldugunu söyledi o maddelerden.bunun erken menapozla bir ilgisi var mı?bir de o maddelerin ilaçlarla yok edilebilmesi mümkün müdür?eger çok olmadıysam bu sorumu da cevaplarsanız sevinirim.şimdiden teşekkürler zaman ayırıp ilgilendiginiz için...

16. 7 Ocak 2009
  17. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba Sevilay,

Yaptırdığınız test idrar testi mi kan testi mi bu önemli öncelikle. Kan testi negatifse sonuç kesinlikle negatiftir. Ancak idrar testinde erken dönemde % 20 gibi bir yanılma payı olabilmektedir. 3-4 gün bekleyip kan testi yaptırmanızı tavsiye ederim. Gebelik sonucuna göre karar verilmelidir yumurtlama tedavisine. PCO'da aşılama şansı % 15'ler civarındadır diyebiliriz. Tabiki eşinizin sperm değerleri de bu oranda etkili olacaktır. Eşiniz sperm tahlili yaptırmalı.
    Sağlıklı günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör: 7 Ocak 2009
  18. 7 Ocak 2009
  19. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Tekrar selam,

polikistik over herkesde farklı şiddette görülebilir. düzenli yumurtlamanın sağlanması ile bunun önüne geçilebilir. gebelik düşünmüyorsanız doğum kontrol hapları önerilir. ancak gebelik düşünüyorsanız yumurta takibi yaptırmanız gerekir. menopozla bir ilgisi yoktur.

Sağlıklı günler dilerim.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.