pcos ve ilaç kullanımı

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve damlalar86 tarafından 28 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    28 Eylül 2010
    Konu Sahibi : damlalar86
  1. damlalar86

damlalar86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhabalar hocam ben tipik bir pkoluyum. ilaç kullanmazsam hasta olamıyorm. kıllanma ve kılo problemimde mevcut. 160 boyunda ve 63 kıloyum. bır yıllık evlıyım. ve bır aydır korunmuyorum çocugumuz olsun istiyoruz. . doktora gıttım kan tahlıllerı yapıldı ve bana glukofage ve progestan dıe ılaclar verıldı. şimdi bunları kullanıyorum. birşeyi merak edıyorum. bu ilaçlarla hemen ilk aydan hamıle kalınılabılrmı yada uzun bır sure hormonların duzene gırmesını beklemelıyım. bırde bu ilaçlar yorgunluk ve sinir yaparmı, kendımı kotu hıssedıyorum. cevapladıgınız ıcın sımdıden tesekkur ederım. cok saolun.

2. 30 Eylül 2010
  3. zkol

zkol Şehzadem Mustafa'm geliyo Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Hocam merhabalar,
    Kendimi kısaca anlatayım 1983 doğumlu 2 yıllık evliyim 1 yılı aşkın zamandır korunmasız ilişkiye girmeme rağmen bebeğim olmadı Pko teşhisi konuldu glokopage isimli ilaç kullandım bir süre sonra doktor beklememi söyledi bekledim gene bebiş gelmedi adetim gecikmişti yumurtam varmış meğer 19mm ve 22mm çatlatma iğnesi vuruldum ama tutmadı şimdi başka bir dr.a gidiyorum geçen ay prolaktinim 37 çıktı dostinex kullandım yumurtalarım klomen kullandığım için 11 mm oldular dr. normal adet görmediğim için olduğunu söyledi, bu ay tam vaktinde adet oldum 3. günden itibaren 5 gün klomen kullandım Prl şimdi 9' a düştü. Bugün 12. günüm kasıklarımda baskı ve ufak ufak sancılar hissediyorum. 2 gündür çalışma yapıyoruz :eek: Sence bu ağrıların sebebi ne? Ve çalışmalarda nasıl hareket etmeliyim artık bebeğimin :KK46: gelmesini istiyorum yardımcı olur musun lütfen :Saruboceq:

4. 1 Ekim 2010
  5. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba

glucophage başlanması doğru karar.Bu ilaçlar başlandığında bir grup hastada adetler ortalama 3-6 ay içinde düzenli adet olmaya başlıyor ve bunlardan bir kısmıda kendiliğinden gebe kalabiliyor.Hemen ilk aydan gebelik genellikle pek gördüğümüz bir şey değil.6 ay içinde adetler düzene girmezse veya adetler düzene girdikten sonra 6 ay içinde gebelik olmazsa bence gebelik açısından tıbbi yardım almanız gerekecektir

iyi günler

6. 1 Ekim 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba

Bu ağrılar yumurtlamanın habercisi olabilir.gün aşırı 2 -3 kez ilişki yumurtayı yakalamak açısından yeterli olacaktır

iyi günler

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.