Pcoslu olup yumurtlama takibiyle hamile kalan varmi????

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve cucu-pete tarafından 1 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1 Ekim 2009
    Konu Sahibi : cucu-pete
  1. cucu-pete

cucu-pete Sana Emanetiz Rabbim... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    Merhaba arkadaslar...
    konu önceden acildiysa özür diliyorum,aradim ama bulamadim..
    Aranizda Polikistik over sendromu olup yumurtlama takipleriyle hamile kalan arkadaslar var mi??
    ve bu tedavide en son catlatma ignesi vurma sürecinde hormon degerlerini hatirlayan-bilenler??
    a.s. a.s.

2. 21 Ekim 2009
  3. bhrpnr

bhrpnr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bende de pco var. 2 ay klomenle tedavi gördüm. ilk ay yumurta gelişmedi. ikinci ay yumurta gelişti. çatlatma iğnesine gerek kalmadan çatladı ve hamile kaldım. ama 8. haftamda düşük yaptım. diğer başlıklarda okuduğum kadarıyla bu yöntemle bebek sahibi olan bir sürü kişi var. umarım bizde onlardan oluruz. bu arada siteye yeni üye oldum bende:)

4. 1 Kasım 2009
  5. omayra82

omayra82 Omayra Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bende de pco var. geçen ay klomen tedavisi gördüm ama işe yaramadı. bu ay puregon kullandım. çatlatma iğnemi de cuma günü vuruldum. malum salıdan sonra sadece beklemek düşecek bana. inşallah sizlere güzel haberler verebilirim.
    ama bu klomen puregon vs tamamen bünyeden bünyeye değişen olaylar. yakın bir arkadaşım klomenle ilk ay hamile kaldı. kuzenimde klomen işe yaramadı ama iğnenin ilk ayıyla hamile kaldı. özetle her bünyede farklı reaksiyon veriyor tedaviler.
    herkesin hakkında hayırlısı neyse o olsun inşallah.

Hale10 bunu beğendi.
  6. 12 Kasım 2009
  7. pamuxeker

pamuxeker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bendede polikistik over var geçen ay klomen kullandım.yumurtam oluştu çatladı fakat sonuç negatif.bu ay tekrar başladım doktorum iğne vermedi acaba bu iş iğnesiz olmuyomuki.ikinci bi doktor arayışındayım.klomen feci yan etkiler gösteriyor bende.hayırlısı olur inş.rabbim annelik duygusunu hepimize ve isteyen herkese yaşatır inş.

8. 12 Kasım 2009
  9. bhrpnr

bhrpnr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    igne ile klomen rasinda ne fark oldugunu biliyor musunuz? bir de igne nasil uygulaniyor? son sorum klomenle ayda kac yumurtaniz olusuyor? bu konuyu arastira arastira canim cikti. rabbim hayirli saglikli bebisler nasip etsin bize...

10. 26 Aralık 2009
  11. Aydin_112

Aydin_112 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    a.s.[Ben Elazığda ikamet ediyorum 112 de att olarak çalışıyorum...11 aylık evliyim ve başından beri korunmuyorum...3 ay öncesinde adet düzensizliğim için doktora gittim ve pco olduğunu öğrendim eşimden tetkik istendi onda da varikosel çıktı...Bu regl dönemimde klomen kullandım ve reglmin 13. günü kontrole gittim yumurtamın 10 mm çapında sol tarafta olduğunu öğrendim.Doktorum 5 gün sonra tekrar randevu almamı istedi bu arada eşimin değerlerinden dolayı bu şekilde bir tek tüp bebek önerebiliriz dedi...Çok canım sıkılıyor...Bekarlığımdan beri 2 ayda bir regl oluyordum hiç böyle bi sorunum olacağı aklıma gelmemişti..24 yaşındayım ve bebeğim olmasını çok istiyorum..Sizlerle bilgi paylaşımı yapmak istiyorum umarım banada yardımcı olursunuz deneyimlerinizle.SEVGİLERİMLEa.s.a.s.

12. 26 Aralık 2009
  13. cucu-pete

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    cok üzüldüm canim,yine nasip olur insallah...
    bu arada hosgeldin aramiza...Şeniz

ay canim insallah güzel haberlerini duyariz..
    haklisin bünyaden bünyeye fark ediyor tabii..
    hakkimizda hayirlisi :Saruboceq:

canim insallah bu defa güzel sonuclar alirsin..
    ben hic klomen kullanmadim,direk puregonla baslamistim ilk tedavimde..ikincisindede monegon igneyle baslamistim..
    ignesiz söyle sanirim,klomen veya benzeri ilaclarla yumurtalar büyütülüp sonra yine catlatma ignesiyle sonuclandirilabilir..hakkinda hayirlisi olsun :Saruboceq:

canim ben klomen kullanmadim hic ama sonucta igne daha etkili diye biliyorum..emin degilim ama arasindaki fark nedir neyin nesidir..
    igneyide ben göbekten hergün olmak kosuluyla yaptim..düzenli kontrollere gidiyorsun,yumurtalarin büyüyüp büyümemesine göre doz ayarliyor doktor,sende onu yapiyorsun..normalde acimiyor diyorlar ama benim tedavim aylarca sürdügü icin artik mosmor olmustu göbegim,istisnayim sanirim bu konuda mafoldumben

canim üzülme,burda bu dertlerden müzdarip öyle cok arkadas varki...
    hakkimizda hayirlisi olsun...erkek infertilitesi topiginde varikosele dair bircok yazi bulabilirsin canim..faydasini görecegine eminim..
    bende 2 ayda,3 ayda bir adet olurdum..simdi artik 4-5 aya bile sarkiyor mafoldumben
    hersey kismet...hakkimizda hayirlisi olsun :Saruboceq:

14. 1 Şubat 2010
  15. cucu-pete

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    kizlar nerelerdesinizz??

16. 3 Şubat 2010
  17. minikkedicik

minikkedicik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bana şu pcos hakkında bilgi verirmisiniz
    benim adetlerim yaklaşık 10 gün geçikiyor son 4 aydır.
    dr a gidiyorum 1 tane folikül kistin var diyor
    yumurtam çatlamayıp kist oluyomuş işte
    adet olunca kendiliğinden eriyor.
    doktorum bana pcos demedi hiç
    ama pcos mu acaba bendeki

18. 3 Şubat 2010
  19. cucu-pete

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    canim öncelikle gecmis olsun :teselli:
    kisacasi polikistik over sendromu söyle bisey
    nedeni henüz bulunamayan 100 kadindan 5inde bulunan tipik bir yumurtlama bozuklugu..
    belli belirtileri var ama bircok kadinda bu belirtilerin bir tanesi bile görülmeyebiliyor..
    sivilce,kilo alma,adet düzensizligi,tüylenme,gebe kalamama..
    yani bu belirtilerin olup olmamasiyla birlikte ultrason ve kan degerlerinede bakilmasi gerekiyor sana bu teshisin koyulmasi icin..
    ki doktorun eger pcosdan bahsetmemisse bisey diyemeyiz,yumurtanin catlamayip kist olusturmasi sadece pcosta yasanan bir özellik degil canim..
    muhtemelen progesteron hormonununun üretilmesi aksiyordur,ve bu sende düzensiz adet döngülerine neden oluyordur.
    Diger Lh ve testosteron hormonlarinda bir anormallik yoksa icini rahat tutmani tavsiye ederim yerimseniben
    ve ayrica tek bir kist degil polikistik over 3-6mm boyutunda bir cok minik kistin olmasi demek canim...