Pedofili Hastalığı

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve EU1 tarafından 11 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

  11 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest

  Pedofili; çocuklara karşı cinsel duygular beslenmesine neden olan zihinsel bir hastalık. Çocuklara karşı cinsel istismar ve hatta çocuk tecavüzü gibi olaylara bile varabilecek ağır bir hastalıktır. Pedofili bir hastalık mı yoksa suç mu? Henüz netleşmiş değil. Çünkü pedofili, tedavisi olmayan bir hastalık. Ama ben bu konuyu suç olarak görüyorum. Çünkü cinsel bir suça maruz kalan kişiler fiziksel olarak iyileşseler bile ruhsal olarak iyileşemiyorlar. Amerikanın bazı eyaletlerinde pedofililere ya iğdiş edilmeleri ya da hapse girmeleri teklif ediliyor. Böylece topluma zarar vermeleri engelleniyor. Maalesef pedofilik birinin dışarıdan bakarak anlaşılması mümkün değil. Çok iyi bir işi, çok sıcak insan ilişkileri olan, tamamen normal görünen birisi de pedofilik olabilir. Bu suçu işleyebilecek kişiler herkes olabilir.
  Bugün cinsel saldırıya uğrayan çocuklarla uğramayanların oranı yüzde 45 ile yüzde 55 olarak görülüyor. Neredeyse yarı yarıya. Yine de okuduğum bir çok yazıda pedofiliklerin bazı ortak özellikleri olduğunu da söyleyebilirim. Genelde sosyal ilişkileri çok kuvvetli değildir. Çocuklarla vakit geçirmeyi yetişkinlerle ilgilenmekten çok severler. Tabii bu çocuklarla oynamayı seven herkes pedofiliktir demek değil.
  Çocuklarımızı cinsel istismardan nasıl koruyabiliriz?Çocuklarınıza yabancılarla konuşmamasını; yabancı biri sıra dışı veya garip bir şey yapmalarını isterse hemen aile fertlerinden birine bunu anlatması gerektiğini; mayoyla kapattığı yerlerini, en yakınlarına, öğretmenlerine hatta akrabalarına bile göstermemesini; belirli bir yaştan sonra kimsenin kucağına oturmamalarını söylemelisiniz. Çocuklarımızın böyle bir durumla karşı karşıya kalıp kalmadığını nasıl anlayabiliriz? Maalesef en büyük sorun, çocukların suçluluk duygusuyla bu tecrübelerini ailelerinden saklamaları... Çocukta durup dururken yaşanan değişimleri gözlemlemek gerek. Mesela çocuk içine kapanmaya başlamışsa veya aniden tırnak yeme alışkanlığı geliştirmişse, gece uykusundan sıçrayarak uyanıyorsa bir sorun olduğunun anlaşılması gerekiyor. Eğer aileler çocuklarıyla yakın ilişkidelerse bu sorunları hemen gözlemler. Böyle durumlarda çocuğa merak ettiklerinizi anlattırmak için korkutma taktiğini değil, paylaşmayı seçmelisiniz. Lütfen; yaşam savaşına dalıp en masum varlıklarımızın bir insanlık ayıbına maruz kalmamaları için tedbirli dikkatli olalım.
   
 2. 20 Aralık 2011
  Konu Sahibi : EU1
 3. SeRaMikMoZaik

  SeRaMikMoZaik Yeni Üye Üye

  Katılım:
  20 Ekim 2011
  Mesajlar:
  7.195
  Beğenildi:
  32
  Ödül Puanları:
  0
  Hepsinin Allah belasını versin....Sapık,iğrenç varlıklar...:KK43:(
   
 4. 20 Aralık 2011
  Konu Sahibi : EU1
 5. mujdes

  mujdes osmanınmüjdesi :)(: Pro Üye

  Katılım:
  31 Ocak 2008
  Mesajlar:
  1.405
  Beğenildi:
  16
  Ödül Puanları:
  148
  Sadece tanimadigiz insanlar değil maalesef ki aile üyesi olan
  Enişte kuzen gibi erkeklerle bile yalnız
  Bırakmayın diyor uzmanlar
   
 6. 23 Aralık 2011
  Konu Sahibi : EU1
 7. SeRaMikMoZaik

  SeRaMikMoZaik Yeni Üye Üye

  Katılım:
  20 Ekim 2011
  Mesajlar:
  7.195
  Beğenildi:
  32
  Ödül Puanları:
  0
  Hatta dede ile bile............... :KK43: